předělání origo rádia na BOSE

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
LEDMaxim
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 17, 2013 17:04

předělání origo rádia na BOSE

#1 Příspěvek od LEDMaxim »

Zdravím,

chtěl bych toto léto trochu vylepšit moji Lybru a to konkrétně o Bose audio a digitální cd changer.

První otázka zní, co vše potřebuji k předělání na bose? stačí zesilovač a origo subwoofer, nebo je potřeba koupit všechny reproduktory (lyší se něják orgio / bose?) Našel jsem na allegro.pl komplet sestavy kolem 1 500,- to je rozumná cena :-)

a druhá věc, origo loudlink stojí celkem dost peněz, myslíte si že toto by do lybry taky pasovalo? http://www.ebay.com/itm/USB-SD-AUX-MP3- ... c0&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#2 Příspěvek od Richie 10 »

No ja to delal u alfy 166 a musela se tahat komplet jina kabelaz. Ale neni to az takove peklo. Jinak mezi origos a BOSE reprakama je taky rozdil, ale uz ne tak velky. Ja koupil jen zesik, changer a suby. Jinak loudlink je krasna vec, ale jak pises, dost draha. Taky porad cekam az nekdo vymysli neco stejne dobreho , ale tak za pulku...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

LEDMaxim
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 17, 2013 17:04

Re: předělání origo rádia na BOSE

#3 Příspěvek od LEDMaxim »

No nová kabeláž na SW mi problém nedělá, kdyby to bylo na všechny znova tak to by mě mohlo...., a kam si umístil ten zesik?

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Zesík by měl bejt v kufru vedle suba. Pokud teda máš taky origoš BOSEáckej.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#5 Příspěvek od Richie 10 »

Pepazdepa 408 píše:Zesík by měl bejt v kufru vedle suba. Pokud teda máš taky origoš BOSEáckej.
Tak tak...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: předělání origo rádia na BOSE

#6 Příspěvek od Fiskus »

Bose má repro v předních / zadních dveřích (celkem 4ks - v předních u mně jen dole, nevím jestli se vůbec někdy dávaly vyškáče do toho špuntu vedle kliky, ale příprava tam na to je) - bez bose má vzadu v kufru a v zadních dveřích ne. Ke krmení hudbou používám klasický AUX kabel - každý mobil má dnes lepší mp3 přehrávač než nějaký simulátor changeru.

LEDMaxim
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 17, 2013 17:04

Re: předělání origo rádia na BOSE

#7 Příspěvek od LEDMaxim »

tak dnes jsem si s tím trochu pohrál, a udělal jsem si místo cd changeru výstup na aux, mám verzi s navigací takže to podle toho návodu nešlo ale zjistil jsem že jak je u řidiče u nohou ta spojka k navigaci, a changeru tak tam je s tím tažená i "dvoulinka" která je vlastně čistě na aux, resp. vede od měniče, tak sem to šmikl, přepájel a aux je hotovej :-)
(celkem 4ks - v předních u mně jen dole, nevím jestli se vůbec někdy dávaly vyškáče do toho špuntu vedle kliky, ale příprava tam na to je)
já tam teda výšky mám, jinak je to jak říkáš, 2 výšky, dva středobasy vepředu a dva středobasy vzadu :-)

LEDMaxim
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 17, 2013 17:04

Re: předělání origo rádia na BOSE

#8 Příspěvek od LEDMaxim »

Tak už jsem opět trochu pokročil, v předních dveřích jsem udělal uzavřenou ozvučnici za pomocí odhlučňovacích plátů a zvuk s origo reprákama (ne bose) je teda o hodně lepší!

Byl jsem překvapenej jak jednoduchý je udělat výstup na aux :-D - má to jedinou nevýhodu, už moc nepodpořim umělce origo CD :-D

nevíte prosím někdo kterje výstup z rádia je na subwoofer?

Díky všem za rady :-)

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#9 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

LEDMaxim píše:...nevíte prosím někdo kterej výstup z rádia je na subwoofer?...
Žádnej, pokud tam nemáš ten bose zesík.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Anaxagoras

Re: předělání origo rádia na BOSE

#10 Příspěvek od Anaxagoras »

LEDMaxim píše:tak dnes jsem si s tím trochu pohrál, a udělal jsem si místo cd changeru výstup na aux, mám verzi s navigací takže to podle toho návodu nešlo ale zjistil jsem že jak je u řidiče u nohou ta spojka k navigaci, a changeru tak tam je s tím tažená i "dvoulinka" která je vlastně čistě na aux, resp. vede od měniče, tak sem to šmikl, přepájel a aux je hotovej :-)
Nějaký podrobnější návod na AUX v lybře s navi by nebyl? :-)

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: předělání origo rádia na BOSE

#11 Příspěvek od jardafox »

Netusite nekdo jak otestovat ze ty vyskace v prednich dverich funguji? Kdyz se je snazim poslouchat tak to vzdycky prehlusi ten spodni takze se tezko pozna zda z nich neco jde...
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#12 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Ty vejškáče jsou normálně slyšet, když k nim dáš ucho. Případně stáhni basy a vytáhni vejšky.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: předělání origo rádia na BOSE

#13 Příspěvek od smoger »

Tak sem zkousel s tou navi to pripojit na ty dva cinche co vedou dozadu k changeru a nejde mi přemluvit rádio.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: předělání origo rádia na BOSE

#14 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Mám takový dotázek, povedlo se už někomu předělat repro na BOSE? A hlavně, stalo se už někomu že našel přípravu (konektory) na BOSE v autě ?

jardafox
Příspěvky: 309
Registrován: stř říj 09, 2013 18:52

Re: předělání origo rádia na BOSE

#15 Příspěvek od jardafox »

pls řešil toto někdo na thesisu?
Lancia Thesis 2.4 JTD Executive
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive - ex

Odpovědět