Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#16 Příspěvek od black_sheep 666 »

snímač pedálu spojky. když chybu smažeš a stojíš na místě, tak to nejspíš ani nezjistí, že je KO. musíš ji začít používat, a chyba ti naskočí zpět. vyměň čidlo a nejspíš to začne fungovat. ;-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Aleš 292
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 824
Registrován: sob pro 08, 2007 20:12
Bydliště: Tanvald

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#17 Příspěvek od Aleš 292 »

než ty snímače začneš měnit,tak je jen zkus nastavit di správný polohy,stačí,aby byl jen posunutý kousek nahoru a je furt rozepnutý a auto si myslí,že máš vyšlápnutou spojku :lol:
Chrysler 300C 5,7 Hemi John Varvatos
Alfa 159 sw Ti 2,4 jtd 154 kw
Kappa sw 2,0 20v turbo- EX
Alfa 166 2,4 jtd 110 kw - EX
Kappa 2,4 20v - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 99 kw - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 110 kw - Ex

asipe
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 19, 2014 19:41

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#18 Příspěvek od asipe »

Aleš 292 píše:než ty snímače začneš měnit,tak je jen zkus nastavit di správný polohy,stačí,aby byl jen posunutý kousek nahoru a je furt rozepnutý a auto si myslí,že máš vyšlápnutou spojku :lol:
Tak jsem se díval na spojkový pedal a mám prasklou pružinu, která vrací/vymezuje spojkový pedál. Zítra se zastavím do fiatu jestli to jde koupit, neřešil jste koupi něčeho takového? Nicméně ta příčina asi opravdu bude v tom spojkovém pedálu, asi kvůli té prasklé pružině je spojkový pedál odhadem 2cm pod brzdovým.

Nebo se dá spojkový pedál vymezit ještě jinak?

Díky za rady

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#19 Příspěvek od black_sheep 666 »

povedlo se ti lokalizovat to čidlo? není to tak, jak popisuje Aleš?
tj. když ten pedál přizvedneš o ty 2 cm nahoru, tak čidlo konečně zaznamená vyšlápnutou spojku a přestane signalizovat závadu?

otázka je, kdy se zaznamená chyba - jestli kupříkladu při rychlosti, kdy je jasné, že jsem musel řadit, ale přitom nebyl zaznamenán stisk spojky ani jednou.

tak jako tak to bude na výměnu té pružiny, což pochybuji že seženeš samostatně, takže celý pedál. vzhledem k tomu, že nemáš údaje o správných rozměrech (počtu vinutí, délky, průměru, materiálu apod), tak se ti ani nevyplatí laborovat, jakou tam nacpat.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

asipe
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 19, 2014 19:41

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#20 Příspěvek od asipe »

black_sheep 666 píše:povedlo se ti lokalizovat to čidlo? není to tak, jak popisuje Aleš?
tj. když ten pedál přizvedneš o ty 2 cm nahoru, tak čidlo konečně zaznamená vyšlápnutou spojku a přestane signalizovat závadu?

otázka je, kdy se zaznamená chyba - jestli kupříkladu při rychlosti, kdy je jasné, že jsem musel řadit, ale přitom nebyl zaznamenán stisk spojky ani jednou.

tak jako tak to bude na výměnu té pružiny, což pochybuji že seženeš samostatně, takže celý pedál. vzhledem k tomu, že nemáš údaje o správných rozměrech (počtu vinutí, délky, průměru, materiálu apod), tak se ti ani nevyplatí laborovat, jakou tam nacpat.
Ahoj, takze jsem to dneska znovu napichl a hlásilo to obě chyby, po smazání se znovu objevila pouze chyba P1662, ovšem je mi jasné že jakmile nastartuji odjedu tak se určitě objeví znova. Vyzkouším zítra.

K čidlu ovládání spojky dotaz. Sundal jsem dneska kryt u pedálu abych tam líp viděl. Čidlo jsem viděl pouze u brzdového pedálu.
V příloze jsem vyfotil fotku pedálu spojky a je tam takový plastový váleček, tam bych řekl že byla ta pružina která se vylomila, váleček je plný vazelíny. Čidlo ovládání spojky teda netuším kde je :( Asi jsem slepej.


edit: tak podle EPERu ta pruzina vcetne vodici listy lze koupit, cela ta sranda vyjde asi na cca 500kc. Za pruzinu chteji asi 270kc.viz. odkaz na EPER - http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... GUI_LANG=B" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
spojka_pedal_lybra.jpg

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#21 Příspěvek od Karel 6 »

spínač je jakoby nahoře vzadu nad pedálem
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#22 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Musíš strčit lebeň až skoro pod pedály a koukat nahoru :lol: , pak to uvidíš... P.S. Tyhle věci se snad líp dělaj po hmatu :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

asipe
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 19, 2014 19:41

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#23 Příspěvek od asipe »

tak snímač vyměněný (docela porod), kluci prosím Vás může mi někdo vyfotit jak je tam umístěna ta pružina s těmi vodítky na tom spojkovým pedálu? Už mě došly díly tak to chci opravit.

Opravdu ta poloha pedálu musí výš, jinak je to rozepnuté, dneska po výměně snímače když zvednu spojkový pedál tak to pěkně cvakne.

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#24 Příspěvek od Karel 6 »

ten bazmek je opřen o protistěnu,a skládá se z dílu,který vypadá asi jako šíp,pak je pružina a ten díl co ti zbyl na pedálu.A prakticky to odtlačuje pedál,neboli drží ve správné poloze.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

asipe
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 19, 2014 19:41

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#25 Příspěvek od asipe »

Karel 6 píše:ten bazmek je opřen o protistěnu,a skládá se z dílu,který vypadá asi jako šíp,pak je pružina a ten díl co ti zbyl na pedálu.A prakticky to odtlačuje pedál,neboli drží ve správné poloze.
jj diky za tip. Zkousel jsem to pridelat, ale zmacknout to vcelku tak abych to cele dostal dovnitr a zajistil cepem, tak to nemam sanci. Prosim nejaky typ jak to tam dostat a zajistit aniz bych potreboval silu jak 10 chlapu? Diky

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#26 Příspěvek od Pesek »

Čau kluci.

Přijpojím se k tomuto vláknu, ať nezakládám nové. Nefunguje mi tempomat - mrtvé čidlo. Koupil jsem nové, ale asi je chyba někde jinde.
Pokud bych sešlápnul pedál spojky, tak mi rozbije nové čidlo. Buď mi tam něco chybí a nebo je nějak ohnutý ten plech na pedálu.
Může mi to někdo, prosím, nafotit, jak to má vypadat, případně, co mi chybí?

Moc děkuji.


Fotka č.1: Pedál není sešlapnutý
Fotka č.2: Pedál sešlápnutý (ne úplně)
Fotka č.3: Pedál sešlápnutý naplno
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#27 Příspěvek od Lubos 42 »

Zkus popřemýšlet proč je ze současného "ohybu" na kraji kontaktního plíšku oloupaný lak, a jak má tlačit na pístek snímače.
Naposledy upravil(a) Lubos 42 dne ned črc 30, 2017 05:37, celkem upraveno 1 x.
integrale
aktualně AR 159 SW

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#28 Příspěvek od Pesek »

Vyřešeno.

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#29 Příspěvek od Harous 239 »

Tak by si mohl alespoň napsat jak. I když předpokládám, že stačilo narovnat ten plech.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Tempomat - jinak.... je to opravdu tak jednoduché???

#30 Příspěvek od Pesek »

Já mel ještě vyskočenou tu pružinu vzadu, co se opírá o podlahu. Tak jsem vytáhnul celej spojkovej pedál ven. Plech jsem narovnal a nasadil pružinu. Vše namazal a vrátil. Ve finále to bylo jednoduchý a jak to bylo venku, tak bylo hned vidět, jak to má být. Akorát je to všechno na blbým místě a přístup s většíma rukama je nic moc.

Odpovědět