Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
bluereddy
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 21, 2015 21:09

Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

#1 Příspěvek od bluereddy »

Ahoj/dobrý den,

jsem tu nový, 2 týdny zpátky jsem si pořídil Lancii Lybru 1.8T Combi, dovezena z Itálie, serviska, 129tis naježděno vše vypadá OK.
Minulý týden se tento problém poprvé objevil - asi na 2 vteřiny v průběhu jízdy blikla červená kontrolka CHECK a na středovém displeji se zobrazila červená ikonka (vrtulka v lahvi, kde je na dně jakoby nízká hladina). Stihnul jsem to zahlídnout opravdu na vteřinku.
Pak to zmizelo, i check a nic. Pak asi o 2 dny jak jsem jezdil delší trasu, tak se to už zobrazilo i na několik minut a zase zmizelo.
Takto se to už střídalo. Předevčírem to svítilo pořád, tedy od momentu co se motor trochu ohřál (cca 60-70). Na budících jinak zobrazuje vše normálně, po ohřátí 90 a drží.
Dneska mi to třeba nesvítilo celý den, bliklo až nachvilku jak jsem byl před servisem.
Prostě se to jakoby vyskytuje náhodně.

Dnes to hoši v servisu rozebrali, měli objednané 2 snímače chladící kapaliny - jeden je k řídící jednotce a palubnímu PC a druhý pro budíky. Nepomohlo, staré i nové snímače - svítilo to pořád. A teď už to svítí pořád i po nastartování a v průběhu jízdy.
Auto se chová naprosto normálně a když se kontrolka objeví, nijak se to na chodu automobilu nepromítne.
Očividně si ale ŘJ myslí, že auto je přehřáté. Tedy může být chyba ŘJ, ale nemusí. S autem jsem zatím jinak spokojený a nechová se až na tuto chybu v nijak nestandardně. Mám ale v plánu jezdit pravidelnější delší trasy a nerád bych někde zůstal viset..
A chci tedy poprosit, jestli už se někdo potkal s tímto problémem, nebo jestli někdo netušíte možné řešení. Díky moc za každou reakci :)
Naposledy upravil(a) bluereddy dne stř led 21, 2015 23:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lybra 1.8T - kontrolka přehřátí motoru

#2 Příspěvek od onko 657 »

Řekl bych, že ti spíš zlobí čidlo hladiny vody, co je zespon na expanzce...zkus ho odpojit a uvidíš, jestli je problém v čidlu, tak by ta chyba měla zhasnout.
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

bluereddy
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 21, 2015 21:09

Re: Lybra 1.8T - kontrolka přehřátí motoru

#3 Příspěvek od bluereddy »

to byl i můj první tip, ale ono to čidlo hladiny chladíci kapaliny právě nemá :-k

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra 1.8T - kontrolka přehřátí motoru

#4 Příspěvek od Karel 6 »

pokud jsis jist že v nádobce čidlo nemáš,někde u nádobky visí konektor(příprava),a je v něm solná vlhkost.Nebo poškozené vodiče.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra 1.8T - kontrolka přehřátí motoru

#5 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jestli myslíš kontrolku č.6. tak to je nízká hladina chladící kapaliny. A věř tomu, že tam čidlo je :wink:
Edit: nebo jak píše Karlos neni ... :? P.S. nemyl jsi náhodou motor?
P.S. II Oprav ten nadpis, kontrolka přehřátí to fakt není :wink: Ta je u budíku teploměru.
Přílohy
Ceck symboly.jpg
Lancia Lybra SW 1,9JTD

bluereddy
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 21, 2015 21:09

Re: Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

#6 Příspěvek od bluereddy »

upravil jsem,
zítra se na to podívám, třeba tam fakt někde je. a ne Pepo, nemyl jsem.
Karlos, to vypadá nadějně, je možné, že tam opravdu tento problém bude. Dám vědet..
Zatím díky moc!

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

#7 Příspěvek od onko 657 »

Já myslím, že to čidlo tam mají všechny Lybry...je zespod, tak není vidět na první pohled. :)
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
aandree
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 04, 2013 00:28

Re: Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

#8 Příspěvek od aandree »

Takovej blbej dotaz, kotroloval jsi hladinu chladici kapaliny? :D Me tohle 1.8ka v Lybre dela taky, chvilkama to problikava, kdyz slapnu poradne na plyn tak zhasne, a po nejaky dobe se rozsviti naporad. A svete div se, je to tim, ze kapalina ubejva, a cidlo to zaregistrovalo :D Musim dolejvat treba 2dl na 100km. Co je ale dost zajimavy v mym pripade je to, ze se tohle stava jenom v zime. Jakmile je kolem 5 stupnu a min. Od jara do podzimu jsem nedolil ani kapku a ted jak zaclla zima (uz druha v poradi co to auto mam), tak to zaclo svitit a ubejvat zase. Podezrivam nejakou zpuchrelou gumovou hadici, ktera s nizkou teplotou jeste vic ztvrdne a propousti. Ale daval jsem to do servisu, kde chladici okruh natlakovali a zadny misto uniku nenasli. Jeste je samozrejme moznost uniku do oleje pres pumpu, ale za prvy zadnej bilej slem na vicku oleje neni, a za druhy, kdyby do oleje mizelo 2dl kapaliny/100km, tak by to urcite bylo videt na hladine oleje, a ta je porad stejna.
Lancia Lybra SW, 1.8 16V, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra 1.8T - kontrolka hladiny chladící kapaliny

#9 Příspěvek od Karel 6 »

přes vodní pumpu se ti do oleje nic dostat nemůže.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Odpovědět