Lybra - problém se světelnou houkačkou

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Lybra - problém se světelnou houkačkou

#1 Příspěvek od libors 645 »

Zdravím zkušenější a znalejší. Světla mi svíti, ale nesvítí světelná houkačka u řidiče. Čili žárovky jsou OK, pokud tam je nějaké relé tak je asi taky OK - jinak by nesvítila ani pravá houkačka. Příjde mi, že to postrádá veškerou logiku. Umí prosím někdo poradit? Děkuji všem

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#2 Příspěvek od onko 657 »

No ony pojistky a relátka bejvaj na každý světlo zvlášť.
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#3 Příspěvek od libors 645 »

a tušíš prosím kde to hledat?? světlo - tedy i auto - dostalo ránu na tu stranu kde nejde ta houkačka, může to nějak souviset? Díky

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#4 Příspěvek od Jiří 588 »

Zatím nerozumím problému - světelná houkačka je přepínání dálkových a potkávacích světel - teda aspoň to jsem si vždy myslel.
Podle toho názvu by mi přišlo, že nejde to přepínání, ale podle pokračující diskuse vypadá že nesvítí dálkové světlo.

Nápady na to, co zkontrolovat pokud nesvítí dálkové světlo obecně:
- proměřit, jestli jde šťáva do konektoru u světla a změřit i odpor mezi vodiči - pokud to dostalo velkou ránu, mohly se někde střihnout / poškodit / zkratovat kabely
- u potkávaček jsou pojistky zvlášť na každé světlo, očekávám že u dálkových to bude taky tak
- světlo bych začal rozdělávat asi až jako poslední, ale pokud nějak popraskal i šedý "obal" světla, tak je možné že se poškodil kabel... mezi konektorem na světle a paticí žárovky vedou taky kablíky, které jdou dost často přímo po obvodu šedého "obalu"
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#5 Příspěvek od libors 645 »

Podle mě dálkové světlo - tedy obě - normálně svítí, ale pokud jsou zapnuta normálně páčkou světel, svítí i obě tlumená, ale když je použita světelná houkačka tak nesvítí levé světlo, jinak si myslím, že světelná houkačka není přepínání světel - tlumené x dálkové, ale že při použití světelné houkačky svítí najednou jak tlumené tak i dálkové - vyzkoušej. Jinak samozřejmě děkuju za rady, ale údajně to může být nějakým relátkem samostatným pro pravou a levou světelnou houkačku, ale ta naprosto netuším kde hledat. Díky ještě jednou

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#6 Příspěvek od Karel 6 »

já bych se zaměřil na pojistkovou skřínku,prověřit z obou stran!
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#7 Příspěvek od libors 645 »

zkusím, děkuji. Co to je "z obou stran" ? Nevím co tím termínem myslíš. Jinak ale ještě znovu připomínám, že světlo normálně jinak svítí, že by byla jen samostatná pojistka na levou světelnou houkařku?? Děkuji

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#8 Příspěvek od Karel 6 »

jak je to zapojené bych musel juknout do schéma.Jako z obou stran myslím z předu co jsou pojistky a zezadu konektory.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#9 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jsem teda juknul a vyjukal jsem, že to co říkáš není možný... Leda by se někdo hodně blbě hrabal v elektrice.
Potkávačky i dálkový se rozdvojujou na levý a pravý až za pojistkama. A pojistky jsou pro světelnou houkačku i dálkový společný...

Ještě dotaz máš H4, nebo 2x H7 ?

Já mám 2x H7 a pokud mám zaplý potkávačky, tak když zapnu dálkový, potkávačky svítěj pořád...

To by třeba u H4 bejt nemělo, páč bys tu járofku brzo upek... a taky by byl blbě vidět rozdíl dálkový/potkávačky
Lancia Lybra SW 1,9JTD

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#10 Příspěvek od libors 645 »

auto dostalo ráno na levý předek - ten se opravoval a natahoval, i světlo bylo venku, ale opravdu to dělá jak jsem psal a houkačka by měla svítit bez zapnutých světel, někdo tu psal, že to má samostatné relé na pravou a na levou svět. houkačku, pokud by bylo vadné relé na svět. houkačku tak by to asi mohlo dělat, ale nevím kde ho hledat. Jinak mám H7. Díky :)

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#11 Příspěvek od Karel 6 »

tak jsem taky juknul,nevim jestli máš schema,ale dle mě bude problém v páčce.
Žádný relé pro jednotlivý strany nejsou.
+ jde z páčky sv.houkačky fialovočerným drátem,tak změř jestli tam je.Pokud ano,změř jestli je opět na fialovočerným,a fialovo bílim drátu vkonektoru C-(je nejvýš zpředu pojist.skř.pod volantem).Když bude i tam bude už jen problém ve vedení k jednotl.světlům.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#12 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No jo Kájo, ale do toho fialovočernýho jde šťáva při houkačce i při dálkovejch. Máš pravdu na levý a pravý dálkový tam žádný relé neni. Ale je tam na potkávačky... a když do toho tak čučim, tak vidim tohle:
Pokud jsou vyplý světla, tak když zmačknu sv. houkačku, tak se rozsvítěj dálkový a přes to relé i potkávačky. Pokud jsou zaplý, tak se houkačkou taky rozsvítěj oboje. Jestli v tom šématu není nějaká kravina (což bejvá častějc než bych čekal), tak tam je to relé jenom proto, aby proudově odlehčilo kontaktům v páčce, protože když jsou zaplý dálkový, tak proud na tlumený světla jde přes kontakty relé.
Tak už všichni chápou na co je tam relé... :lol: ale já stejně nechápu, proč by to nemělo svítit :? Není to očima? :-k
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#13 Příspěvek od Karel 6 »

Chápeme to stejně,ale nechtěl jsem pitvat detaily,spíš se dojít k nějakému výsledku.Protože hity ve stylu"někdo říkal dvě relé na dvě strany" mě nebavěj.Buď si to musí dát spravit člověku který ví,a když chce sám opravovat tak musí někde začít,nejlépe jednoduše a pokud možno dostupně bez velkého rozebírání.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#14 Příspěvek od libors 645 »

omlouvám se za komentář, ale nedá mi to - jsem rád, že se problémem zabýváte a pokoušíte se mi pomoci, ale to s těmi relé jsem vzal tady a myslím, že to je zdejší vážený člen:

onko 657
Předmět příspěvku: Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou
PříspěvekNapsal: pát pro 26, 2014 19:15
Offline
Člen klubu
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 15, 2009 20:27
Příspěvky: 1369
No ony pojistky a relátka bejvaj na každý světlo zvlášť.

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lybra - problém se světelnou houkačkou

#15 Příspěvek od onko 657 »

No netvrdím to, že to tak je, nějaké Lybry už mi prošly rukama, ale takovej problém jsem ještě neřešil, tak si nejsem jist. :)
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Odpovědět