pripojenie uni centralu do Lybry

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
moras
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 03, 2014 11:48

pripojenie uni centralu do Lybry

#1 Příspěvek od moras »

Zdravim nikde som tu na fore nenasiel potrebnu odpoved tak ma prosim ospravedlnte ak duplujem temu.potreboval by som poradit ohladom univerzalneho centralu na Lybru 1.8 .neviete akym polom je ovladany central v lybre?a pre ulahcenie prace neviete ktore kontakty mam na riadiacej jednotke(predpokladam ze na tej oranzovej pod nohami)pripojit?zapajam tam keetec cz100.Dakujem za kazdu odpoved.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#2 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Centrál v Lybře je pod nohama, ale u spolujezdce :wink:
To zamykání/ odemykání je plusem i mínusem = musíš to zapojit tak, abys ovládal přímo motory.
Tady máš šéma a podle barev si to najdi.
Pokud ta původní jednotka nemaká, tak bych odpojil vývody 4. a 5. u M40 a toho keetece zapojil tam.

H=šedá,
VG=zelená/žlutá,
ale jestli se ital montážník blbě vyspal a nafasoval jiný barvy? #-o

P.S. Co máš s origoš centrálem?
Přílohy
central.JPG
Lancia Lybra SW 1,9JTD

moras
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 03, 2014 11:48

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#3 Příspěvek od moras »

Aha diky.odmeral som tie vyvody z riadiacej jednotky pozicia 4a5 ziarovkovou skusackou a pri odomknuti a zamknuti klucikom vo dverach sa mi tam objavi + raz na jednom a raz na druhom kabliku takze mam z toho uni centralu vyviest ovladanie kladnym polom hej?a urcite na motorcek?nie na to prepinanie v tom motorceku?No z origos centralom je to ze nejde ani jeden kluc ani po vymene bateriek iba stale svietia alebo blikaju.iba par krat sa mi podarilo snimi otvorit a aj to asi po 100 pokusoch.cele som ich precinoval dokonca pod mikroskopom aby som neprepojil nejake nozicky a nic.mal by som este daco skontrolovat?dakujem za radu

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

moras píše:...takze mam z toho uni centralu vyviest ovladanie kladnym polom hej?
NE!
Hele jesli seš elektronatvrdlej, tak je to blbý a radši to nech zapojit někoho, kdo tomu hoví. :?
Podruhý a naposled: ANI PLUSEM ANI MÍNUSEM. Zapojit jako přímý ovládání motorů. Podle tohohle, akorát tam budou jiný barvy :-k
Přílohy
keetec.JPG
Lancia Lybra SW 1,9JTD

moras
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 03, 2014 11:48

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#5 Příspěvek od moras »

Dakujem za radu .Nie som natvrdly mam dost velke skusenosti a dokonca skolu autoelektrikar a presne takto som to mal aj napojene len ono to akosi nemaka aj tak.Dal som na reklamaciu aj ten keetec a zevraj je v poriadku potreboval som nejaku radu alebo napad aby som sa utvrdil ci to robim dobre kedze to neslape.vsetky kable som pomeral aj vstupi aj vystupi vsetko a nic len smerovky blikaju jak maju a aj kontrolna dioda ale central nic.dakujem ti za pomoc aspom viem ze som sa nepomylil a ak by bol nejaky dalsi napad sem snim budem velmi rad

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#6 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Ono taky jde o to, že MUSÍŠ odpojit ty vývody 4 a 5 od tý M40. Protože jestli ti ta jednotka aspoň částečně pracuje (podle toho, že funguje na klíč, tak asi jo), tak by se ti ty signály mohly prát mezi sebou...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

moras
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 03, 2014 11:48

_

#7 Příspěvek od moras »

Ak si bude niekto chciet zapojit na Lybre uni central tak zabudnite na to co sa tu v tomto vlakne pisalo.Lybra je ovladana minusom!!!! staci priviest na vstupi do uni centralu (-) a napojit vystupi na tu oranzovu riadiacu jednotku centralu pod nohamy spolujazdca na pozicie : odomknutie zeleno/biely pozicia 16 a zamknutie fialovy pozicia 15.Je to vtom spodnom bielom konektore.smerovky ovladate cez vystrazne tlacitko a to cez dva bielo/ruzove kable lava a prava smerovka.to je vlastne vsetko co sa tyka napajania do auta samozrejme okrem samotneho zapojenia centralu 12V, kostru a 12V po zapnuti kluca.To je vsetko.Toto vediet skor usetrim si zopar hodin merani a skusania.Dufam ze to niekomu pomoze.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#8 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Ano Lybra je ovládaná mínusem (a z toho schématu je to i vidět), ale funguje to pouze v případě, že máš jinak v pořádku tu ŘJ centrálu M40 a nefunguje u ní pouze vstup od přijímače. Pokud není funkční vůbec, tak to musíš připojit přímo na motorky...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#9 Příspěvek od smoger »

nevýhoda je, že když zamčeš klíčem tak to musíš ještě odcvaknout na dálce protože to neví :)
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

moras
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 03, 2014 11:48

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#10 Příspěvek od moras »

Mám to už z viacerých zdrojov a už aj po vlastnej skúsenosti cez ovládanie motorcekov to na lybre nefunguje.riadiaca jednotka nemusí fungovať aby sa to dalo ovládať mínusom pretože ju obchádzame a pripajame sa na výstupe znej.toto je podľa mňa jediný a overený spôsob.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#11 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Kecáš nesmysly. Máš to napojený na piny 15 a 16 - to jsou VSTUPY řj od mikrospínačů v zámcích a od přijímače centrálu. VÝSTUPY jsou piny 4 a 5.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Pepošek
Příspěvky: 56
Registrován: pon bře 21, 2011 23:15
Bydliště: Zlín

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#12 Příspěvek od Pepošek »

Zdarec chlapci!
Zapojil jsem uni dálkové podle obrázku (pozice 4) níže, ale nefunguje to.
Zapojen.jpg
Je to ak, že ovládáním dálky zamknu a hned poté se mi to samo kompletně odemkne. Dělává tokdyž jsou třeba špatně zavřené dveře nebo otevřené zadní víko. Já mám ale vše dobře pozavírané. Dokud mi fungoval originál centrál, tak to nedělalo a teď si s tím nevím rady kde bych měl hledat chybu, poradí někdo? Origo centrál nefunguje protože se nadobro rozpadly klíče a s nima ovládání dálky.
Díky předem za rady!
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Azzurro Laura

Uživatelský avatar
Pepošek
Příspěvky: 56
Registrován: pon bře 21, 2011 23:15
Bydliště: Zlín

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#13 Příspěvek od Pepošek »

Tak už mi to funguje naprosto skvěle.
Správné zapojení je podle toho obrázku pozice 4, ale je asi nutno dodržet postup připojení.
Auto je odemknuté a minus je na odemykacím(16) kabelu od ŘJ, takže odemykací kabely spojím jako první, pak spojím zamykací(15) kabely k sobě. Ještě předtím než připojím kabely k sobě dálkovým ovladačem přepnu uni centrál do módu odemknuto. Po kompletním zapojení vše funguje perfektně.
Teď ještě hledám kabel k otvírání kufru, měl by to být pin 10, ale nějak se mi nedaří a ani nevím barvičku. No to už není podstatné.
Možná je to blbost, ale po mé zkušenosti si to nedovedu jinak vysvětlit.
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Azzurro Laura

Elstrem
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 03, 2018 16:52

Re: pripojenie uni centralu do Lybry

#14 Příspěvek od Elstrem »

Zdar, chtěl jsem se zeptat,kde máte umístěnou tu uni krabičku od novýho centrálu.Dekuji.

Odpovědět