Dálkový centrál Lybra

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Dálkový centrál Lybra

#1 Příspěvek od Jiří 588 »

Sorry za duplicitní téma, ale odpověď nenašel jsem ucelenou odpověď na to, co potřebuji.

V autě jsem měnil jednotky (immo, motor, oranžová) a všechny zámky.
Dostal jsem k tomu i klíče s dálkou.

Do klíčů jsem dal baterky, při stisknutí tlačítek blikají, ale auto mi neodemknou. Spárovat to nejde.

A teď k dotazu:
ŘJ dálkového centrálu je v té oranžové jednotce? Nebo musím vyměnit ještě něco dalšího? Ještě k tomu mám takovou zelenou jednotku - to nevím kde v autě je.
Dá se to nějak resetovat? Nebo existuje nějaký jiný postup spárování, než mačkání odemykání?

A ještě... jak se dají vzájemně spárovat klíče a jednotka? Dá se spárovat cizí klíč a cizí jednotka, nebo to musí být od výroby pár, který po výměně baterky jen naváže spojení?
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#2 Příspěvek od Kamil 372 »

Mělo by to jít v Examineru, ale zkušenosti s tím nemám.
A přijímač dálkového ovládání je u stropu. A jestli jsi měnil i řídící jednotku tak je potřeba i čip pro imobilizer, ale ten asi máš v tom klíči a může se hodit kartička s kódem pro imobilizer pokud by se ti nenačetl čip nebo tak...
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Dálkový centrál Lybra

#3 Příspěvek od Jiří 588 »

Mě vše funguje, přehodil jsem i jednotku imobilizéru a dodával jsem tam anténu. Takže toto všechno maká. Auto startuje, jede...

Jediné co jsem právě nerozchodil je ta dálka.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#4 Příspěvek od E-čertík 92 »

naucit RJ kod klice. Tedy za predpokladu, ze ty "nove" klice vysilaji...
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Dálkový centrál Lybra

#5 Příspěvek od Jiří 588 »

E-čertík 92 píše:naucit RJ kod klice. Tedy za predpokladu, ze ty "nove" klice vysilaji...
A to se dělá diagnostikou nebo jsem schopen to nějak udělat sám?
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#6 Příspěvek od Jaromír 592 »

Jiří 588 píše:Sorry za duplicitní téma, ale odpověď nenašel jsem ucelenou odpověď na to, co potřebuji.

V autě jsem měnil jednotky (immo, motor, oranžová) a všechny zámky.
Dostal jsem k tomu i klíče s dálkou.

Do klíčů jsem dal baterky, při stisknutí tlačítek blikají, ale auto mi neodemknou. Spárovat to nejde.

A teď k dotazu:
ŘJ dálkového centrálu je v té oranžové jednotce? Nebo musím vyměnit ještě něco dalšího? Ještě k tomu mám takovou zelenou jednotku - to nevím kde v autě je.
Dá se to nějak resetovat? Nebo existuje nějaký jiný postup spárování, než mačkání odemykání?

A ještě... jak se dají vzájemně spárovat klíče a jednotka? Dá se spárovat cizí klíč a cizí jednotka, nebo to musí být od výroby pár, který po výměně baterky jen naváže spojení?

Ahoj prosím tě.Pokud už to téma najdeš tak v něm pokračuj klidně tam dál piš svůj problém.Jde o to že ve vyhledávání se potom objevuje sposty výsledků s nevyřešenými problémy.

Dál k problému nejde spárovat myslíš jak.Strčení do spínačky a spárování?
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Dálkový centrál Lybra

#7 Příspěvek od Jiří 588 »

Ohledně fóra a vláken je problém, že ty staré obsahují odkazy, které nejsou platné. Často někdo dá tomu člověku odkaz, že se to někde řešilo, ale on stejně nejde. Kdysi jsem si to prohledal googlem, když jsem zadal dotaz typu "dálkový centrál site:lancialkub.cz/forum " , teď to nefunguje, takže je to těžké.

Co se týče problému, tak klíč bliká rychle červeně při mačkání tlačítek, ale zkoušel jsem ho mít ve spínačce, v zámku i mimo zámek. Mačkám v intervalech 3s, 5s a nefunguje to. Zkoušel jsem i druhý klíč a je mrtvo.

Zajímavé je, že když dám baterku do klíče tak chvilku svítí, tak nevím jestli to není nějaký synchronizační signál... na internetu někde řeší i reset té jednotky. Nevím jestli by třeba nepomohlo odpojit baterku a pak to zkusit párovat, případně jak zkontrolovat jestli ta jednotka vůbec funguje.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#8 Příspěvek od Jaromír 592 »

Zatím jsem nenarazil na nefunkční odkaz z výsldků hledání. Ale to už neřešme Postupně budu procházet fora.A upravím to pře zimu už snad budu mít víc času.

Dál k tomu klíčku.Někdo mne snad opraví pokud se mýlím.Dělám to tak že:
Vložím baterku do klíče-rozsvítí se kontrolka na klíči.Strčím klíč do spínačky otočím na rozsvícení kontrolek zmáčknu tlačítko pro zamčení pustím a zmáčknu znova vše cca 2 vteřiny.A centrál mi funguje.Někdy se stane že to nejde na poprvý ale při druhém pokusu to jde.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Dálkový centrál Lybra

#9 Příspěvek od Jarda 357 »

já myslím, že to funguje po zmáčknutí i bez vložení do spínačky. Problém je pokud potřebuješ "spárovat" klíč, který není v jednotce. To jde přes Alfadiag (full), ale je potřeba spec. kód (není na kartách), který údajně dokážou obstarat od výrobce jen ve Fiatu. V demu alfadiagu jde poznat, kolik je v jednotce klíčů.

Jinak, pokud klíč bliká, tak to ještě neznamená, že funguje. Dost často bývá přechod. odpor mezi kontakty - tzn. klíč bliká, ale vysílá slabě a centrál neodemkne. Nejlepší test je dostat nějak 3V přímo na tišťák. Pokud ani to nepomůže (a klíč předtím fungoval), pak jen opatrně propájet všechny spoje a prokovy , pak očistit kontakty a mělo by to fungovat.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#10 Příspěvek od Luko 428 »

Jde to i bez klíče ve spínačce.
Jinak když do svojeho auta dal všechny jednotky které patřily k těm klíčům,tak předse nic kodovat nemusí ne?
Asi bych viděl závadu v klíčích. :-k
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Dálkový centrál Lybra

#11 Příspěvek od Jarda 357 »

Samozřejmě, klíče, které předtím fungovaly se nemusí kódovat. Já měl trochu jiný problém - oba orig. + náhr. klíč, ale v jednotce jen ten náhradní (protože ty orig. nefungovaly kvůli kontaktům na baterku). Při programování se totiž uloží pouze aktivní a funkční klíče, ostatní se zablokují. To znamená, že musíš mít při programování všechny klíče, které chceš používat
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#12 Příspěvek od E-čertík 92 »

No nastesti to neni jak v Thesisu, tam jak klic jednou odprogramujes, tak uz ho NIKDY neaktivujes znovu (na tom samem aute, na jine ho naprogramovat jde)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
bugi
Příspěvky: 217
Registrován: pon črc 20, 2009 23:47
Bydliště: okr. Sabinov

Re: Dálkový centrál Lybra

#13 Příspěvek od bugi »

Čo sa týka immo, tak pokiaľ ho na lybre odprogramuješ, tak ten istý už naspäť nenaprogramuješ. Mám to s vlastnej skúsenosti, keď som si omylom vymazal jeden kľúč. Skúšal som potom naprogramovať čip z inej lybry, ale ani to nešlo.
Lancia Lybra SW executive 2.4JTD 110kW 2002
Lancia Lybra SW lx 2.4JTD 103kW 2000
ex. AR 156 2.4JTD 100kW
ex. 2x Lybra SW 2.4JTD 99KW a 110kW
ex. 3x Delta 1.9TD 66kW
ex. Marea Weekend 1.6 16V

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Dálkový centrál Lybra

#14 Příspěvek od Jarda 357 »

Nevím jak u immo, ale u dálky by stejně jako u Thesisu "odprogramovaný" klíč neměl fungovat a ani jít znovu naprogramovat - to je oficiální tvrzení Fiatu. Myslím si, že když ale člověk má ten spec. kód od Fiatu tak by se mohlo podařit tam nějak "nacpat" i zablokované klíče. Postup u Alfadiagu je pomocí kódu odemknout jednotku pro zápis a pak postupně použít klíče a zapsat je tak do jednotky.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

Uživatelský avatar
bugi
Příspěvky: 217
Registrován: pon črc 20, 2009 23:47
Bydliště: okr. Sabinov

Re: Dálkový centrál Lybra

#15 Příspěvek od bugi »

Ano, pri alfadiag ide naprogramovat kluce (myslim dialkove ovladanie) pomocou toho kodu. Ma niekto zaruceny zdoj, od ktoreho je mozne ten kod ziskat? Totizto moje povodne DO su po smrti, ale zohnal som si funkcne z ineho auta a problem je uz iba s tym programovanim. Bol som vo fiate v Martine, a klobuk dole pred ich pristupom, pretoze aj ked som nebol objednany, tak ma po chvili cakania zobrali, ale kedze sa nemohli spojit s mojou rj DO, tak som neplatil ani cent. Ja sa vsak cez alfaobd spojim s danou rj bez problemou a mozem si nastavovat funkcie, pri ktorych nieje potrenny dany kod. Tento kod sluzi aj na zapisanie DO do rj origo alarmu.
Lancia Lybra SW executive 2.4JTD 110kW 2002
Lancia Lybra SW lx 2.4JTD 103kW 2000
ex. AR 156 2.4JTD 100kW
ex. 2x Lybra SW 2.4JTD 99KW a 110kW
ex. 3x Delta 1.9TD 66kW
ex. Marea Weekend 1.6 16V

Odpovědět