Dálkový centrál Lybra

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Dálkový centrál Lybra

#46 Příspěvek od Pesek »

Díky za odpověď.

Teď jsem z toho trochu jelen.

Když z komfortní jednotky odpojím vrchni svazek, tak otvírání kufru z kabiny nejde, ale když to napojím na 10, tak to nic nedělá :-k
Ale tahat kabely se mi nechce, tak to bude asi bez dálkovýho otvírání vrat =P~

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkový centrál Lybra

#47 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No timhle stylem tak akorát něco odřachneš. Když odpojíš ten konektor B (jestli jsem to správně pochopil), tak tím odpojíš původní dálku M35 a kufrovej spínač H35. Připojit pak cokoliv na nějakou 10 ku ti moc nepomůže...
Musíš v podstatě z tý nový dálky (při sepnutí) spojit pin 1 z M40 na zem (nebo pin10 z M35, nebo pin 10 z H35 - vyber si)
ALE PŘES ODPOR!!! Tý samý hodnoty (aspoň přibližně), jako je u H35. Nějak takhle. Takže zjisti, jestli ta dálka spíná ten kontakt co používáš na zem. Jestli ne, tak si zaděláváš na to odpálit tu M40 :?
Přílohy
otvirani kufru02.jpg
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Dálkový centrál Lybra

#48 Příspěvek od Pesek »

Děkuju za odpověď.
Když jsem to napojil a nic to nedělalo, tak je jasný, že jsem to odpojil a nenechal to tam :)
No, k věci.
Můj centrál má na vrata 2 káble, jeden má plus a jeden mínus, tak předpokládám, že to snad bude spínat přes mínus, když napojím mínus :-k
Takže jestli jsem to správně pochopil, tak pin 1 z M40, mám napojit na ten mínus z centrálu?
A předpokládám, že přibližně odpor asi nevíš z hlavy? :D

Každopádně děkuju za tvoje reakce :wink:

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Dálkový centrál Lybra

#49 Příspěvek od black_sheep 666 »

problém s centrálem u lybry jsem vyřešil tak, že jsem ji přestal zamykat :lol: jen na odlehčení a pro inspiraci :-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Dálkový centrál Lybra

#50 Příspěvek od black_sheep 666 »

haha, tak jsem spěchal k autu, odemykám dveře od lybry a jak jsem zabral, tak se mi podařilo celej ten klíček rozmáčknout a vysypat na silnici. protě se rozpadl ten plast a bylo po CENSORED :lol: pak jsem to doma vklidu zkusil sestavit, ale dálkáč nefunguje, nesvítí diodka. měl jsem tu i jeden náhradní, ale ten jsem rozebral, prohandloval to a pořád nic. někdo šikovnej v Praze, kdo by to opravil? #-o
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Applik
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 08, 2018 08:41

Re: Dálkový centrál Lybra

#51 Příspěvek od Applik »

Pridám se s dotazem, vcera se mi rozpadl klicek, vše jsem pozbiral, slozil, dioda bliká jak na odemčeni, tak kufr, ale auto bez reakce( jinak před rozpadem vše makalo). Zkusil jsem i novou baterku, ocistit kontakty a nic. Chtěl bych to tedy propájet, alespoň kontakty od baterky, můžu klasickou trafo pájkou, nebo radsi jen mokropajku? Díky

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Dálkový centrál Lybra

#52 Příspěvek od Jiří 588 »

Neřešil jsem to na Lybře... ale obecně na elektronice... je mnohem lepší jít do toho mikropájkou s nastavitelnou teplotou. Klasická trafopájka dokáže udělat spoustu škody, včetně toho, že některé SMD součástky prohřeje až na druhý pól a nalepí na sebe. Taky to chce si aspoň za 100kč koupit někde odsávačku a nesnažit se třeba součástku tlačit na původní cín a jen ho postupně prohřívat. Ideálně odsát a dát nový.

2x jsem něco dělal ve spěchu, řekl jsem si že to trafopájkou zvládnu a v obou případech zasáhla ruka svatého Scourvila a vyškolilo mě to. Jeden se případ se podařil opravit :D
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Applik
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 08, 2018 08:41

Re: Dálkový centrál Lybra

#53 Příspěvek od Applik »

Myslel sem si to, díky. Snad to pomuze , bo lézt do auta kufrem je opruz( zamek ve dverich je jaksi zatuhlý :-/ )

Odpovědět