Parkovacia kamera - Lybra

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Parkovacia kamera - Lybra

#1 Příspěvek od Juro 601 »

Zdravim,

chcem sa spytat ci uz niekto montoval parkovaciu kameru do Lybry. Videl som to spravene na passate a fakt sa mi to pacilo. Ked uz tam mame tie displeje tak preco to nevyuzit. Mam kombi, verziu bez navigacie. Kameru by som si predstavoval nejaku takuto

http://www.hifi-auto.sk/hifi-auto/eshop ... a-v-SPZ-EU

alebo

takuto co sa nejako diskretne supne nad SPZ

http://www.hifi-auto.sk/hifi-auto/eshop ... a-170-uhol

Kamera vzdy konci takym tym zltym video vystupom. Z Certikovho navodu na montaz DVDcka do Lybry ( http://katedrala.net/lancia/dvd.htm ) som pochopil ze napriamo to do toho pocitacu asi nezapojim. Elektrikar nie som, takze to urcite necham niekde spravit, ide mi o to spytat sa na nejaky sposob zapojenia, redukciu alebo teda ci si vobec myslite ze to pojde spravit tak aby sa to preplo na kameru pri zaradeni spiatocky. Proste aby som uz nieco mal ked pojdem za nejakym elektirkarom, ktory bude mozno Lybru vidiet prvy krat.

Vdaka za postrehy :D
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#2 Příspěvek od Luko 428 »

Není podstatně jednodužší toto??Bez drátů a rozebírání??
http://elektro.aukro.cz/bezdratovy-park ... 46852.html

Ale stejně to bude furt špinavé.
Jedině chytře to má vymyšlené VW pod znakem.Ten kameru kryje a vyklopí se při zařazení zpátečky :)
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#3 Příspěvek od Juro 601 »

Jednoduhsie by to urcite bolo, ale znamena to displej navyse co sa mi vobec nepaci, ide mi prave o co najlepsie vyuzitie toho integrovaneho.
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Pepošek
Příspěvky: 56
Registrován: pon bře 21, 2011 23:15
Bydliště: Zlín

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#4 Příspěvek od Pepošek »

Mojí kamerou je tažné zařízení! :D :D :D :D :D
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Azzurro Laura

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#5 Příspěvek od Juro 601 »

Po case som sa rozhodol oprasit tuto temu, lebo chut mat parkovaciu kameru ma neopustila a navyse som zistil ze spajkovanie nie je zas az tak zlozite a tak by som to snad mohol zmaknut aj sam 8-)

Vytvoril som velmi jednoduchu schemu na privedenie video vstupu do ICS (verzia bez navigacie a bez Bose) - videovstup schema.jpg.

Mozu sa na to skusenejsi mrknut a povedat mi ci to mam spravne (verim ze hej :D )?

Jedna dalsia vec mi vsak nie je jasna, akym sposobom dokazem prepinat videovsetup na ICS z klasickeho pocitaca na kameru? Certik vo svojom navode pise ze na prepinanie vstupu sa dovadza napatie z ledky na DVDcku cez tranzistor do 2. pinu na zadnom konektore. (V mojom pripade by sa mozno dala pouzit LEDka co je na konvertore videosignalu, resp tam doviest napatie odniekal inakadial, len musim vediet kolko).

Znamena to, ze ked sa dovedie napatie na druhy pin, tak sa automaticky prepne obrazovka na vstup z kamery? Ak ano preco potom vsetci co maju DVDcka drzia TRIP 3 sekundy na prepnutie vstupu? Ako vlastne suvisi TRIP s tym druhym pinom?

Vopred dakujem za akekolvek rady :wink:
Přílohy
prepinanie vstupu schema.jpg
videovstup schema.jpg
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#6 Příspěvek od smoger »

Ten pin 2 nesouvisí s přepínáním. To ten trip. Pin 2 na rádiu vzadu podle schématu na rádiu je mute při telefonu. Tzn sem pochopil jak zapneš dvb-t tak to přepne na mute zvuku. Protože při verzi s NAVI přiváděl čertík zvuk na mono - telefon.
Jinak to schéma asi fungovat bude ale budeš muset ten trip přidržet. Ale jen můj názor
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#7 Příspěvek od Juro 601 »

To co vravis asi dava zmysel, len som potom zmateny z tohto odstavca z Certikovej stranky kde jasne pise ze napatie ktore sa vyvedie z diody dvd prehravaca na 2. pin sluzi na prepinanie video vstupu. Ale cele je to v odstavci o audiu tak moze ist o preklep.
Přílohy
citacia certika.jpg
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#8 Příspěvek od Luko 428 »

Ještě jedna technická připomínka-
Čertík mi říkal že se obraz po rozjetí automaticky přepne na PC.Abys nečučel na DVD za jízdy.proto mi vyvedl ruční přepínáček abych měl obraz pořád.
Tak jen aby když rychleji budeš couvat,aby se obraz nevypínal. :-k
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#9 Příspěvek od Juro 601 »

Presne toto by som potreboval. Prepinac ktory natvrdo prepne obrazovy vstup na kameru nech sa deje co sa deje :D Ked to ide spravit manualnym vypinacom tak by to slo teoreticky spravit aj relatkom ktore by to zoplo po zaradeni spiatocky.

Alebo to mas spravene tak ze najprv musis drzat 3 sekundy TRIP a potom este prepnut vypinac? Lebo to by uz bol problem.
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#10 Příspěvek od Luko 428 »

Ne.Jen mám vyvedený 2žilový kablík na mini přepínač a schovaný v popelníku.
Tím relátkem by to beztak šlo.
:wink:
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#11 Příspěvek od Juro 601 »

A nevies nahodou na co presne je ten vypinac zapojeny? :wink:
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#12 Příspěvek od Luko 428 »

Tak to nemám páru.Vím jen že to pájel do plošnáku někde v ICS.
To ti bude muset říct on.

Jinak ta kamera třeba místo zámku by nakonec nemusela být špatná :wink:
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#13 Příspěvek od E-čertík 92 »

Jeje, no já jsem pro každou špatnost, couvací kamera v Lybře proč ne. Máš představu kolik stojí ten převodník S-video/scart? Když jsem se naposledy díval, bylo to několik tisíc. Tak jsem to zavrhnul. Našel jsi něco za pár stokorun? :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#14 Příspěvek od Juro 601 »

Jeej, Certik, dufal som ze ty sa ozves :D Co sa tyka toho prevodniku, stale je to drahe ako prasa, nasiel som ho najlacnejsie za 80 libier - http://www.howtoconvert.co.uk/howcomp2rgb.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to dost ale aj tak som ochotny do toho ist. Skusal som este hladat kamery s RGB vystupom ale ziadnu pouzitelnu som nenasiel.

Pozeral si sa na tu moju jednoduchu schemu na zapojenie videovstupu? Je to podla teba OK?

Co sa tyka kamery, potrebujem nejake specificke rozlisenie? Takisto si nie som isty normou - pri niektorych kamerach udavaju PAL/NTSC navyse s inym rozlisenim pre kazdu normu a niektore maju udavane len jednu normu. Je to mozne? Ja som uvazoval konkretne nad tymto a hodit to nad SPZ (este je moznost dat gulatu kameru namiesto zamku ale ten uhol pohladu 45° smerom dole od SPZ mi pride lepsi) - http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Nigh ... 53fafa7c34" onclick="window.open(this.href);return false;

A co ma zaujima uplne najviac ako zapojit ten vypinac co spominal Luko, ktory prepne videovstup z pocitaca na kameru, pretoze prepinat to drzanim TRIPu by bolo dost neprakticke :-k

Dakujeeem.
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
casti
Příspěvky: 175
Registrován: pon črc 09, 2012 20:36

Re: Parkovacia kamera - Lybra

#15 Příspěvek od casti »

Moc se v tom nevyznám, ale není tohle něco podobnýho..?
http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Lybra 2,4 jtd Intensa

Odpovědět