centrál kappa

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
DJ Levi 159

#31 Příspěvek od DJ Levi 159 »

Zjistit to jde...akorat nesmi byt odpojena baterie dele nez 24 hodin.A s tim zamkem.....pochybuji ze u Lancie jsou nejaky imobilizery v zamku od dveri....vim jen ze je v zapalovaci skrince...spis bych hledal problem nekde jinde nez v zamcich u dveri

Návštěvník

#32 Příspěvek od Návštěvník »

Píšete tady že když se nechá odpojená baterka dele než 24 hodin vymaže se paměť v počítači ? Mám takový problém a to že mi neustále svítí kontrolka airbagu a to by teda mohlo vyřešit ( airbagu nic neni jelikož ta kontrolka začala svítit z ničeho nic večer vypl motor a rano už nezhasla)
poraď te co stím přece nepojedu na diagnostiku a nezaplatím kolem 500 kč aby mě zhasla 1 kontrolka. Dík

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Richie 10 »

no hochu to ti nic jineho nezbyva....to je klasicke zavada u Italu..zacne sviti aibag z niceo nic...budes s tim muset nekam na pocitac...me to zhasinali v Nachode za 220 kc...casto se to rozsviti kdyz se hrabes v elektrice a otocis klicem....jinak pokud kontrloka sviti tak airbag je myslim vypnuty...ale nejsem si jistej...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

DJ Levi 159

#34 Příspěvek od DJ Levi 159 »

jj...presne tak...airbag a predpinace pasu jsou mimo provoz pokud sviti kontrolka airbagu.Si myslim ze se nekde v servisu domluvis bez papiru za 2 kilka...ja to tak delavam taky 8)

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#35 Příspěvek od Miky 201 »

Hmm, tak mi sviti kontrolka airbagu :cry: Z niceho nic, asi bylo horko nebo co. Dneska sem prisel k autu a uz nechce zhasnout...
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Míla 185
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 415
Registrován: pon led 08, 2007 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Míla 185 »

V práci jsem měl tu samou závadu na Ochcávce, a ukázalo se, že nedoléhal jeden kluzný kontakt pod volantem
Lancia Thema 8.32
Lancia Delta Integrale 8V
Lancia Beta Trevi 2.0 Volumex
Lancia Beta Trevi 2.0 Automat
ÚVMV GT

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Szozda 190 »

Já bych do "toho" nevrtal,ať nemáš omotanou peřinu kolem ksichtu a zlomenej vaz :roll:
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#38 Příspěvek od Marek 43 »

U bezpečnostních prvků ( např. airbag) kontrolka - jakmile se jednou rožne ( systém zaznamená závadu) už nezhasne. Jen vyresetováním na počítači. Takže zaplacení připojení tě nemine. Ale dobrá zpráva je - pokud ti airbag nevystřelil ... :wink: - tak se vždy jedná o vadný kontakt. Většínou pod řidičovou sedačkou, nebo prstenec ve volantu. Ale systém je Ok a airbagy v případě nehody vyletí. :D
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
gtv8 529
Příspěvky: 69
Registrován: sob pro 05, 2009 19:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#39 Příspěvek od gtv8 529 »

Kappa SW, originál centrál - origo Lancia klíč, auto zamknu cca do 5 min se samo odemkne - což mě štve nejvíc. Nebo nejde zamknout, občas pomůže bouchnout - pořádně řidičovými dveřmi, nebo postupně ručně zamknout všechny zámky. Vlhko +- kolem nuly( při plus 10° fungovalo a při -10 ° taky fungovalo ) , podle sluchu zámky po zamčení pulsují 2x -3x( snaží se opět zamknout i když dveře jsou zamčeny ) . Problém se zámky cca v 50 pc případů zamykání. Nelze nastavit řídící jednotku, aby pouze zamkla a odemkla a nestarala se o stav čidel v zámcích ?
Kappa SW 2.4

Uživatelský avatar
Peter 318
Příspěvky: 358
Registrován: pát úno 15, 2008 10:20
Bydliště: Zvolen, SR

Re: centrál kappa

#40 Příspěvek od Peter 318 »

Neviete ako spárujem klúč s tým vysielačom v osvetlení? Klúčik mi bliká červenou diodou a stropné svetielko ked ho spinkou mačkám tak bliká zelenou. Skúšal som to aj s tým manuálom na Alfu a nefakčí to podľa toho. Dík.
Kappa 2.4 JTD - Janča
ex. Delta 1.6 HF Turbo-"stará láska nehrdzavie"

Uživatelský avatar
gtv8 529
Příspěvky: 69
Registrován: sob pro 05, 2009 19:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#41 Příspěvek od gtv8 529 »

gtv8 529 píše:Kappa SW, originál centrál - origo Lancia klíč, auto zamknu cca do 5 min se samo odemkne - což mě štve nejvíc. Nebo nejde zamknout, občas pomůže bouchnout - pořádně řidičovými dveřmi, nebo postupně ručně zamknout všechny zámky. Vlhko +- kolem nuly( při plus 10° fungovalo a při -10 ° taky fungovalo ) , podle sluchu zámky po zamčení pulsují 2x -3x( snaží se opět zamknout i když dveře jsou zamčeny ) . Problém se zámky cca v 50 pc případů zamykání. Nelze nastavit řídící jednotku, aby pouze zamkla a odemkla a nestarala se o stav čidel v zámcích ?
HELP !
Kappa SW 2.4

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#42 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Máš přidřenej jeden ze zámků nebo přímo některej spínač v zámku. Shodit tapec zámky vyčistit, promazat. Jestli to budeš dělat venku, tak přeju upřímnou soustrast :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#43 Příspěvek od Kamil 372 »

no nejspíš si to myslí že nějaký zámek nezamknul nebo že sou otevřené dveře, nejlíp rozebrat dveře a promazat, kontakty vyčistit a nastříkat kontoxem a vyčistit spínače...
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Uživatelský avatar
gtv8 529
Příspěvky: 69
Registrován: sob pro 05, 2009 19:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#44 Příspěvek od gtv8 529 »

Pokud má někdo zájem dovedu opravit zámky ( nezamyká ) a zkontrolovat mikrospínače na kapě a 166, mám originální motorky mabuchi, cena a termín dohodou, přes SZ.
Kappa SW 2.4

jindra169

Re: centrál kappa

#45 Příspěvek od jindra169 »

Ahoj když tady takhle diskutujete o tom zamykání tak krom toho že mi přestali taky jít zadní levý dveře tak ybch se chtěl zeptat kdžy sme kappu koupil tak u ní byl dálkáč a s ním odemykám dodnes ale na klíčkách když se zmáčknou se rozsvítí červená diodka a vevnitř klíčku jsou batertky to je taky dálkáč??

Odpovědět