centrál kappa

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#46 Příspěvek od F@ster »

Propet 367 píše:Ahoj, poprosím o radu, na koupé mi nejde centrál takovým pofidérním způsobem, pokud zamknu u spolujezdce, po chvilce se zamkne i u řidiče, pokud zamknu u řidiče po chvilce se zamkne u spolujezdce ale jen za jízdy na místě ne, no a odemknou se vždy oba zámky. Jo a víčko nádrže se taky někdy zamkne někdy ne. Světýlka jsou mrtvá na obou stranách a ani to na stropě se nerozsvítí. Chápu to správně že jsou v háji oba zámky? nebo jen ten u řidiče?
A můžu poprosit ještě o radu jak na dálku? Nedálkuje a prý byla rozbitá již dříve, klíček bliká (mám jen jeden) co mám kde zamáčknout abych to alespoň vyzkoušel? je to asi ten rádiový klíček.Kódovou kartičku asi mám.
Děkuju za rady - hledat jsem zkoušel ale odpovědí je mnoho a neumím si vybrat tu správnou.
Díky
Pokud mohu, jakožto bývalý spolumajitel... :)
Ten centrál po delším stání zlobil vždy, ale po cca týdnu/14ti dnech ježdění se rozhýbal a bylo to OK - tudíž tipuji jenom zatuhlá táhla/zámky, řešením by mohlo být sundat tapec, vyčistit, namazat.
Co se týče toho dálkového centrálu, vím že s tím kdysi bylo laborováno a vada by měla být v ŘJ (nikoliv klíčku)... Já jsem to osobně neřešil, nějak nebylo kdy a proč, ale Lucce s tím tehdy pomáhal
Pavel Čížek - nick "Pavel 3", tak se ho zkus optat.

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#47 Příspěvek od Pavel 3 »

Já jsem se v tom sice vrtal ale s centrálem jsem neřešil nic. Všechno co jsem na tom autě dělal zpravidla souviselo s tím že to prostě dlouho stálo a ani Lucka s tím zase tolik nenajezdila takže jsou všude zaoxidovaný kontakty jak v konektorech tak třeba v objímkách žárovek apod.
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#48 Příspěvek od Krwel 146 »

Nezapojoval náhodou někdo dálkové ovládání do Kappy, že by mě navedl na které kabely připojit ovládání zámků, abych to nemusel hledat?
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál kappa

#49 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no me to tenkrt zapojoval sedlak. ridici jednotka je za radiem
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

lefort
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 22, 2019 22:52
Bydliště: Hořovice

Re: centrál kappa

#50 Příspěvek od lefort »

Ahoj, snad to tu ještě trochu oživím - na mém Coupé se mi podařilo rozchodit mechanismus u mikrospínače, ovládajícího vnitřní osvětlení, ale bohužel centrál pořád zlobí. Zkoušel jsem všechno možné i nemožné, zámek rozebraný, promazaný, proměřený, atd. Všiml jsem se, že když manuálně zevnitř zamknu, skoro vždycky se auto dálkou odemkne. Zamknout dálkou ale jde tak jednou ze sto pokusů. :(
Mikrospínače jsou dle elektrikáře v pořádku (proměřoval je několikrát přímo i na konektoru), motorek se mu taky točil, ale já si stejně myslím, že je problém v něm. Nesetkal se někdo s něčím podobným?
Díky za radu!
Kappa Coupé 1999, 2.0 20VT

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: centrál kappa

#51 Příspěvek od Karel 6 »

problem bude v motorku, dej nové a bude fungovat.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

lefort
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 22, 2019 22:52
Bydliště: Hořovice

Re: centrál kappa

#52 Příspěvek od lefort »

Tak motorek vyměněn, odemykání dálkou funguje, zamykání bohužel ne. :-(
Když je zamčeno a zevnitř jedny dveře odemknu, odemknou se i ty druhé. Při zamykání ale ne.
Netuší někdo čím by to mohlo být?
Kappa Coupé 1999, 2.0 20VT

Odpovědět