Lybra - čidlo vnější teploty

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#16 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Máš SZ
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#17 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Pár rad k tý výměně termistoru:
Uštípnout celej ten cecík tak, aby vám zbyly co nejdelší drátky u zrcátka. Když už se vám zadaří bez zničení toho původního plastu kuchnout ven ten starej termistor, tak ten novej termistor tam zalejte silikonem (tavná pistole na to neni moc vhodná, páč ten "plast" neni moc odolnej při změnách teploty a začne se časem drolit - a pak jste tam kde jse byli), nechte ten silikon do druhýho dne zatuhnout (doma) a až potom tam připájejte drátky a zase to zapatlejte silikonem. Ještě jednu věc: se silikonem by se nemělo dělat při teplotách nižších než cca +5° - takže buď v garáži, nebo na jaře :lol:
Ještě dva termistory jsou k dispozici, tak jestli má někdo zájem?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#18 Příspěvek od Luko 428 »

Máš SZ
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#19 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tak poslední termistor ze sbírky je pryč.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#20 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Taky mi odešel termistor - ukazuje mi to o 10° méně než je. Už jsem koupil nové přes ten odkaz tady (takže jich mám taky 5), ale chtěl bych se zeptat na toto:
Auto strašně topí. Teď "v zimě" mám vyplou klimu a jenom přitápím. Ale i když nastavím teplotu na 18° tak to fučí horký vzduch jako blázen - určitě více než těch 18°. Akorát nastavení LO dává správně jen ten venkovní vzduch, což je zase i trochu kosa. Mixluje nějak ta vyhodnocovací jednotka, co reguluje to množství teplého vzduchu, ten vzduch i podle vnější teploty? Jestli si systém díky chybnému údaji z termistoru myslí, že je venku o 10 stupňů méně, tak pouští dovnitř více teplého vzduchu?
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#21 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Čoveče myslim že to reguluje i podle toho venkovního teploměru. Asi bych to vyzkoušel takhle:
Stejně už se nevyhneš tomu uštípnout ten starej termistor... tak ho ucvakni (aby ti zbyly co nejdelší kablíky) a připájej tam na chvíli normální odpor 10k (teploměr by měl ukazovat 20°C) nebo 12k (25°C), nebo rovnou ten novej termistor :lol: . Předpokládám, že to nemáš zaplý na ECON (vypnutá klima :lol: ). Když to takhle zapneš, tak by to mělo normálně regulovat.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#22 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Takže jak jsem se s tím popasoval. Sundal jsem ten spodní plast ze zrcátka a vytáhl ten plastový cecík s dráty. Ucvakl jsem je hned u toho plastovýho dílu s cecíkem. Pak jsem vzal dremelku a odfrézoval jsem ten tmel i s tím šluslým termistorem. Zasadil nový termistor a zamázl ho silikonem s teplotní stálostí -50 až 300 °C. Takže by teda měl odolat v létě, zimě. Připájel na přečnívající drátky termistoru káblíky a přetáhl přes ně ty smrskávací bužírky (v akci byla horkovzdušná pistole). Všechno zatím funguje perfektně. A doufám, že to tak už i zůstane =D> .
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Jarda.am 353
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 17, 2008 21:28
Bydliště: Jedlová

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#23 Příspěvek od Jarda.am 353 »

Čau klucí, mě to svinila v zimě sůl. Někde se dostala dovnitř do zrcátka a byl jsem 5-15 st. vějš s teplotou než bylo ve skutečnosti. Když jsem to umyl, srovnalo se to do normálu, ale po delší jízdě po posolené silnici zase zpět. Mám to vyzkoušený několikrát. Tak než budete cvakat dráty, zkuste to umejt.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#24 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

To je právě známka toho, že se ti tam dostává vlhkost a dřív nebo pozdějc ti to chcípne. Mně se teploměr taky vždycky po usušení srovnal, ale pak stačil jeden ceďák a bylo to zase na ...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jirka 549
Příspěvky: 31
Registrován: sob bře 27, 2010 19:40

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#25 Příspěvek od Jirka 549 »

Tak mě taky asi pomalu ale jistě opouští čidlo,dneska jedu a najednou ten hrozný zvuk když teplota klesne pod 3 stupně,jel jsem lesem tak si říkam že by zde řádila námraza #-o ,ale ta to asi nebyla,po chvíly se teploměr srovnal a ukazoval správně,tak snad čidlo vydrží aspoň přes léto [-o<

Kamil 372
Příspěvky: 1049
Registrován: sob kvě 31, 2008 20:33
Bydliště: Hodonín, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#26 Příspěvek od Kamil 372 »

no být tebou tak bych ho raději vyměnil, protože když si to bude myslet že je venku zima tak ti to začne topit... :lol:
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Jirka 549
Příspěvky: 31
Registrován: sob bře 27, 2010 19:40

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#27 Příspěvek od Jirka 549 »

Já vím že pak klima nepůjde,ale jel jsem potom ještě dalších 200km a už bylo v pohodě,nechám ho tam a až umře tak to budu řešit.

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#28 Příspěvek od klakson23 »

zdravím, tak mi to začalo taky vesele blbnout, venku je 20° ale ukazuje mi to třeba -25°. Takže má ještě někdo jeden skladem??? A popř, našel by se někdo nejlépe v Brně a okolí, kdo by mi s tím pomohl to vyměnit? Díky moc
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#29 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tohle bych spíš typoval na blbej dotek někde po cestě od termistoru. Vyzkoušej tohle:zapni zapalování a zkus zahejbat tou gumovou průchodkou, která jde do pravejch dveří, někde po cestě od ní jsou ještě před ŘJ klimy dva konektory, který to taky můžou bejt, další konektor přímo na ŘJ klimy a nebo taky blbej dotek přímo na tom termistoru (nebo uhnilej drát) :wink: Hledej
Jo a samosébně při tom koukej na teploměr :lol: a bacha ono to měření teploty má trochu zpožďo...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - čidlo vnější teploty

#30 Příspěvek od klakson23 »

OK vyzkouším, jenže ono to není pokaždé. Je to jak kdy. Když jedu, tak je to schopno ukázat ty nesmysly, co jsem psal výše, tzn. normálně ukazuje teplotu a zničeho nic, začne pískat ten otravný zvuk a teplota klesá až na těch -25 i klidně -30°, pak se to za chvilku vrátí na normální teplotu
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Odpovědět