LYBRA světla pro denní svícení

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Kleofáš 466

#31 Příspěvek od Kleofáš 466 »

Mareisti to dávali místo mlhovek - neříkám, že to tak máte dělat, nebo že to tak budu dělat já, ale je to celkem příjemná alternativa. Bez předních mlhovek se dá vcelku obejít...

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Já mám svý mlhovky rád :lol: :lol: :lol: a něco jinýho místo nich dávat nebudu... :wink: a semtam se docela i hoděj...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jindra 424

#33 Příspěvek od Jindra 424 »

já mlhovky nemám tak bych to místo nich rád dal ale nevím jakej model by mi tam pasoval abych to nemusel moc upravovat

Kleofáš 466

#34 Příspěvek od Kleofáš 466 »

Zkus se poptat na tom Mareaclubu, mlhovky na mařku mají stejnej rozměr. SDS se v tomhle rozměru určitě dělají.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Pokud to chceš místo mlhovek, tak by tam byly pěkný tyhle http://www.aukro.cz/show_item.php?item=814526416 - já psal tomu aukristovi, jakej maj rozměr a odpověděl mi tohle: 200x21,6 bez držáků. :shock: :shock: :shock: takže pokud zjistíš jakej maj průměr...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jindra 424

#36 Příspěvek od Jindra 424 »

jo na tyhle jsem koukal

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od E-čertík 92 »

Jo, tak presne jako na te posledni fotce (pod naraznikem v urovni mlhovek pred tou mrizkou) je mam.
Zapojene presne tak jak rikal OAZA. + jsem zapojil na kontakt relatka co je v motorovem prostoru pred ridicem pod steracem v takove krabicce, a - normalne na parkovacky :-) kazde SDS na jednu parkovacku (leve na levou a prave na pravou. Pocitac nic nehlasi, v klidu to ta parkovacka udrzi (je na ni 0,3V) a kdyz se rozsviti parkovacky, tak je tam tvrdych 12V a SDS jsou na obou koncich napajene z 12V tudiz rozdil mezi + a - je 0,0nic, proud pres SDS tim padem taky nulovy, tuduz CHECK nic nepozna a nic nehlasi :-) Chtel jsem to dat pres relatko, ale nejak jsem nemel zadne vhodne v garazi, a domu se mi pro nej nechtelo :-D
Sviti mi to takhle rok, jen neni homologovane (tedy ja ho kupoval jako homologovane, ale na sklicku mam akorat E12 :-( )
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

JaraX

#38 Příspěvek od JaraX »

Zdarec,

já mám světla od WESEMu, model PANDA.23806, to jsou ty co se dávají i do Mařek. (viz http://sklep.wesem.pl/4/6612/Halogeny_s ... at_Panda_2)
Pasujou přesně místo mlhovek, který jsem na žádným autě co jsem měl nevyužíval, pač jsou podle mě k prdu, jen k tahání peněz z kunčoftů.
Jediný co je potřeba při instalaci vyrobit je náhrada plastovýho mezikusu tvaru U, přes který je mlhovka přidělaná do nárazníku. SDSky mají větší průměr tělesa. Počítám, že ten mezikus je pro každý model jiný, pač Mařkaři myslím psali, že to tam pasuje bez úprav. Originál je to na Pandu.
Připojení obyč konektorama tzn. vyrobit redukci nebo origo konec odstřihnout a předělat (můj případ).
V e-shopech v ČR jsem je tehdy nenašel, prodávaly se jen ty světla bez plechového rámu, ale napsal jsem výrobci, ten mi poslal adresy na tři dodavatele v ČR a jeden z nich mi to objednal a dovezl do prodejny s níž spolupracuje. Bylo to tehdy tuším za 720ká. Bohužel si toho dodavatele nepamatuju a účet jsem asi zahodil, a mail od výrobce smazal :-(

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od E-čertík 92 »

A nedelaji se naaaahodou kombinovane? mlhovky a denni sviceni v jednom? Nekde jsem o tom neco zaslechl...
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jakože je tam dvouvláknová žárovka? Nebo to svítí furt stejně :shock: akorát s potkávačkama se to jmenuje mlhofka a bez potkávaček SDS? :lol: Nebo se tam přepínaj LEDky nebo co?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od E-čertík 92 »

no nevidel jsem to na vlastni oci, ale je to pry klasicky reflektorek na H1cku, a v dolni casti je par ledek s "optikou" :-) Tak jsem si na to ted vzpomnel :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jasněěěěěěěěěě zejtra vrtám do mlhovek díry na ledky a pak budu fízlum tvrdit že jsem si to zhomologoval sám :haha: :haha:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od E-čertík 92 »

no zase na druhou stranu, kdyby ta homologace stala do cca 15tis, tak bych do toho sel ;-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od E-čertík 92 »

Ja uz mam dokonce i pripraveny reflektorek na 5x 3W luxeon LED (do kruhu, 4 po obvodu a jedna uprostred), s tim ze jsem je chtel dat misto blinkru. mam tam 3x bilou LED pro denni sviceni, a 2x oranzovou na blinkry :-) Sviti to jak cert chichi, ve dne v lete na primem slunci je to asi tak prijemny jako prasatko od zrcatka kdyz to sviti naplno. To kdybych mohl zhomologovat, to by bylo :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Já ty ledkový světla v zadu nerad... Když jedeš dýl po tmě za někym, kdo je tam má - i origoš - tak blinkry i brzdovky jsou nepříjemný jak sviňa :? :? :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Odpovědět