Palubka -problém

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#136 Příspěvek od Baltik 615 »

Žarovku ti neřeknu dnes přesně, chodim do autodilu pro ,,autožarovky do přístrojovky,,. 12v....zitra přesně napíšu. Pozor, na obrz. 3 se kontrolka parkovaček nerozsvítí společně s podsvitem. Oproti obrz. 1 a 2 se zhasne. Když mi jedna praskne v podsviceni, ostatní sviti vesele dál.
Ten odpor mam měřit na konektorech co vedou do přístrojovky, chapeme se snad. A to každý fous na jeden pin, tak jak si nakreslil tak přistrojovka bude odpojena od všeho.
Kostra odpojena, cely štelung mi leži v garaži a v konektoru mam zapojen jeden drat viz. Obrazky
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#137 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tuningrob 615 píše:Ten odpor mam měřit na konektorech co vedou do přístrojovky. A to každý fous na jeden pin, tak jak si nakreslil tak přistrojovka bude odpojena od všeho.
Přesně tak.
A když tam budeš zkoušet tu žárofku, tak ta přístrojovka bude taky odpojená.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#138 Příspěvek od Baltik 615 »

Ohmetr mi hlásí 1.9-2.0 podle doteku(rozsah 200 Ohm)

žárovka 12V/1.2W, 12 ks na podsvícení + 1 kontrolka světel

Při napojení 12V přes žárovku (použil sem tu 1.2W) na žlutočervený ==> žárovka svítí, topení ne.
Měřil sem to při zaplých světlech, použil sem ten drát od pojistek co sem si provizorně natáhl.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#139 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Na to vyzkoušení tam dej žárofku 12V/15W (=cca 12x1,2W). Ta žárofka by měla mírně žhnout, podsvícení by mělo svítit.
Jinak mi teda ale přijde, že jestli jsi naměřil 2 ohmy (dost málo), tak tam budeš mít něco zkratlý.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#140 Příspěvek od Baltik 615 »

Hledal sem a nemam 15w, jen na 24v,jinak 5w..že bych je napajel do serie? Jo a je jich 11, spletl sem se bo tu je zvlašť vystr. žarovka na teplotu vody. Ten tišťak je dvoustranny, takže se těžko hleda kudma vedou spoje.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#141 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jo když tam dáš 3x 12V/5W PARALELNĚ!!!, tak by to mohlo jít taky.
Mně se ale furt nezdaj ty 2 ohmy, cos naměřil... Kolik ohmů naměříš na jedný žárovce (vyndaný), když odečteš odpor kabelů (to je to číslo když vyzkratuješ fousy od měřáku)???
Ono to může bejt ošidný - nevim čím to měříš páč obyč. multimetry na takhle nízkejch hodnotách většinou dost kecaj...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#142 Příspěvek od Baltik 615 »

Odpor kabelu 0,04

Odpor na žárovkach 13.6

Na fotce sem ty fousy jen přiložil(ať mi nepišeš že maj špatný dotek, ikdyž i tak to ukazalo co obvykle) at jde vidět že sou na spravnych konektorech D1(žlutý) a B5(žlutočervený)

Měřák tento : http://www.gme.cz/digitalni-multimetry- ... -p722-238/" onclick="window.open(this.href);return false;
GRRRR..oni ho maji i v červené, já mam modrý :evil:

Ještě něco, když přístroje svítí při tom zkratu co vyvolám, tak žárovky a obvod na přístrojovce by měl byt v pořádku a nepřerušený, jak jinak by se nerozsvítil :?:
Přílohy
DSC06875.JPG
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#143 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tak já ti to trochu shrnu...
1)To podsvícení má VŠECHNY žárovky zapojený paralelně = vedle sebe (dle obrázku - všechny červený jsou plusový dráty, ten druhej od žárovky jde vždycky na kostru). Takže když by to bylo dobře zapojený a některou žárovku bys vyzkratoval, tak MUSEJ ZHASNOUT VŠECHNY!!!= někde máš některej z těch propojovacích drátů shnilej, nebo v tom někdo hrabal a zapojil to jinak. Na schématu je to sice nakreslený např. z 61 do 87 a dál do 84, ale ve skutečnosti to tak bejt nemusí.
2) Všechny paralelní žárovky podsvícení jsou se všema paralelníma žárovkama v palubce zapojený do série = za sebou.
3) Vyzkoušej už konečně dát tam tu 15W žárovku (nebo 3x5W paralelně)
A už je to nad mý síly :masle:
Přílohy
dedra podsviceni.jpg
ZJEDNODUŠENĚ TO VYPADÁ TAKHLE
ZJEDNODUŠENĚ TO VYPADÁ TAKHLE
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#144 Příspěvek od Lubos 42 »

Stejně jsi Pepo světec, odměním tě další Pepapochvalou:
pepa1.jpg
integrale
aktualně AR 159 SW

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#145 Příspěvek od Baltik 615 »

No musel sem to číst asi 5x a už to snad chapu...no moc se mi tomu nechce věřit, že to mam stejně jak na tom schematu

Zitra se pokusim sehnat tu žarovku

Znovu sem vše zapojil, protože musim jezdit a všiml sem si, že při světlech jedna žarovka na podsv. přístrojovky má lehounce rozžhavene vlakno. Na ostatní sem neviděl. Jinak všude je těch 10,5v na podsviceni ale svítí to v pořadku.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#146 Příspěvek od Baltik 615 »

žárovky 4W, 4W, 5W
Vstupní napětí 12.25V, žárovky nesvítily, topení jo. Výstupní napětí za žárovkama 12V
nesvítí mi to ani když přístroje zapojím zvlášť na dráty. Svítí pouze a furt kontrolka. Ale vím že o víkendu se mi to jednou povedlo, nechci to ale zkoušet pokus/omyl..došly mi žárovky :D
Přílohy
DSC06880.JPG
Fotka pro info, že to svítí normálně
Fotka pro info, že to svítí normálně
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#147 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tuningrob 615 píše:...Svítí pouze a furt kontrolka...
KUWA JAKÁ KONTROLKA?
Jestli ti tyhle žárovky svítěj naplno a na veškerý podsvícení ti zbejvá 0,25V tak máš na tom podsvícení zkrat.
To napětí mezi těmahle žárofkama a podsvícením by se mělo rozdělit cca na půlku, takže bys měl naměřit 6V...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#148 Příspěvek od Baltik 615 »

Kontrolka parkovaček. V knižce píšou že právě ten žlutočervený vede na kontrolku, a žlutý vede na podsvícení přístrojů. Ovšem ať zapojím kterýkoliv, kontrolka parkovaček svítí vždy.

Ne pozor, asi sis toho nevšiml...napsal sem to k fotce
TA druhá fotka s rozsvícenýma žárovkama je jen pro ukázku, že sou OK a svítí na plno. Když je zapojím podle tebe jak si mi to nadiktoval, tak se ani nerozžhaví, ovšem podsvícení topení jede.

Chyba je v tom přívodním žlutočerveném drátu, který vede od pojistek, na něm je furt 0V a taky musí být chyba v přístrojovce. Když sem to zapojil venku tak sem postupně vytahoval žárovky a nic, pořád tma. Zajímá mě, co se vlastně stane když vyvolám ten zkrat, v ten moment se přístroje rožnou a vše zhasne. To se nějaky drát ukostří či co ? nebo na kostře vedoucí do přístrojů se objeví +12 :?:


PS : teď sem si vzpomněl, když sem napojil na krokodýlky všechy hlavní piny na přístrojovce(kontrolka světel, podsvícení, kostra) tak na kontaktech žárovek podsvícení sem naměřil +12V, ale nesvítily. CHápeš mě ?

PS 2 - mluvím o přístrojovce vytažené z auta a napojil sem to na baterku přes dráty
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#149 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tuningrob 615 píše: Chyba je v tom přívodním žlutočerveném drátu, který vede od pojistek, na něm je furt 0V a taky musí být chyba v přístrojovce. Když sem to zapojil venku tak sem postupně vytahoval žárovky a nic, pořád tma. Zajímá mě, co se vlastně stane když vyvolám ten zkrat, v ten moment se přístroje rožnou a vše zhasne. To se nějaky drát ukostří či co ? nebo na kostře vedoucí do přístrojů se objeví +12 :?:

PS : teď sem si vzpomněl, když sem napojil na krokodýlky všechy hlavní piny na přístrojovce(kontrolka světel, podsvícení, kostra) tak na kontaktech žárovek podsvícení sem naměřil +12V, ale nesvítily. CHápeš mě ?
Tak z kraje
1) Když máš na žllutočervenym 0V... CO máš na tý pojistce na kterou vede - na OBOU kontaktech???
2) Když na kontaktech žárovky naměříš 12V a žárovka nesvítí... Tak je buď v p.r.d.e.l.i., nebo má blbej dotek na objímce
3) Když vyrobíš ten zkrat a máš v hajzlu některej z přívodních drátů, tak se ti to přes ten zkrat buď ukostří, nebo spojí na 12V - záleží kterej z těch drátů máš v čudu. A tim zkratováním tomu opravdu hodně pomůžeš [-o<
4) a naposledy: Když už ti jednou vyletí pojistka, tak to nezkoušej furt dokola jako k.o.k.o.t a zjisti PROČ vylítla!!!

-----------------------------------------H * O * W * G * H--------------------------------------------

Luboši předávám ti slovo
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palubka -problém

#150 Příspěvek od Baltik 615 »

Spalil sem jen 2 pojistky, proto vim kdy se spálí a kdy ne.
Spali se když napojim 12v na žlutočerveny, když na žluty tak se přistroje rozsviti. Pojistky sou ok to vim a dival sem se, nesvitily by světla. Obě pojistky mam na světla. A hlavně vim že sem chtěl ten žlutočerveny najit, odkud vede od pojistkove skříně ale v manualu sou draty jinak zbarveny a rozmistněny proto sem ho nenašel. Na ty patice se zamêřím, ikdyž nevim jak na to. Ja je propískávam v patici a vše ok :? Tak leda špatný dotyk

Prostě tam někde pod palubovkou kde vedou ty draty je hluché misto kam se normálně nedostanu a nevidím tam...
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Odpovědět