Záložka "členové"

Problémy s forem, návrhy na vylepšení
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr 89
Příspěvky: 73
Registrován: pát lis 18, 2005 16:33
Bydliště: Klatovy

Záložka "členové"

#1 Příspěvek od Petr 89 »

ne že by to nějak vadilo, ale pro pořádek ,je u mě chybně uveden rok narození...správně jsem o rok starší. :cry: škoda. :!:
Phedra 3.0 V6 Aut.
136 Diesel PS ..! Lybra

Uživatelský avatar
Petr 20
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 544
Registrován: čtv říj 06, 2005 21:45
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Petr 20 »

To jsme skoro všichni :lol:

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#3 Příspěvek od Miky 201 »

Pisnu to sem, protoze nadpis odpovida, ale obsah ne :) nevadi :)

Tak me napadlo, ze sice nevim, jak je resena zalozka "Clenove", esi je to v PHP a nacitani z databaze nebo prime HTML, podle vseho asi prime html, takze by to asi bylo horsi, nicmene, vubec by neskodilo filtrovani clenu podle aut :) treba nejaky combobox na zacatku, kde bud budou vsechny modely, nebo jen ten model, ktery si v comboboxu vyberes. Chapu, ze pokud je to jenom tabulka v HTML, uplne radikalne by to melnilo situaci, nicmene databaze ma svoje vyhody, a vzhledem k tomu, ze forum beha na MySQL pokud se nemylim, tak databaze uz existuje, znamenalo by to teda jednu tabulku a kompletni prepis zalozky clenove, coz je sice fajn, akorat je to moc prace pro zbytecnou hovadinu, co? :)
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lubos 42 »

A neumělo by to pak řadit podle jmen, bydliště, věku lida nebo auta Já jsem si to začal dělat jen tak v Excelu ale nedokončil jsem to a co s tím pak ?
integrale
aktualně AR 159 SW

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#5 Příspěvek od Miky 201 »

Luboš 42 píše:A neumělo by to pak řadit podle jmen, bydliště, věku lida nebo auta Já jsem si to začal dělat jen tak v Excelu ale nedokončil jsem to a co s tím pak ?
No umelo :) umelo by to radit podle toho, podle ceho to radit nauci ten kdo to pise :) teda jako PHP+MySQL neni moje parketa, ja radej C++ nebo C, ale tak myslim, ze by to nebyl az takovy problem ;)
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Dan 1 »

Začal jsem to dělat před rokem, ale pak jsem to stopnul, protože se vždycky naskytly věci, co byly důležitější. Teď je to podobné, konečně budu vyřazovat neplatiče, chci udělat na webu nějaké změny atd.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#7 Příspěvek od Miky 201 »

Dan 1 píše:Začal jsem to dělat před rokem, ale pak jsem to stopnul, protože se vždycky naskytly věci, co byly důležitější. Teď je to podobné, konečně budu vyřazovat neplatiče, chci udělat na webu nějaké změny atd.
A nemyslis, ze kdyz to nabouchas do tabulky, budes pak mit nejenom prehled o poplatcich, ale treba by se to diky nejakym Triggrum dalo zautomatizovat? Treba prave vyrazeni neplaticu? Tedka pres skolni rok, toho mam docela kotel - Skola, prace a tak ;) , ale o prazdninach bych moh kdyztak s necim pomoct, oprasim znalosti z webdesignu, jakoze jsou sice ubohe, ale od toho jsem na VUT FIT, kde mi dali zaklady na vsechno, ne? Tak bych kdyztak pomoh.
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Dan 1 »

S tou tabulkou by to nebylo tak jednoduché. Nemám u členů jen přehled o tom, kdo platil nebo ne a kolik, ale i objednávky triček a samolepek, adresy, účast na srazech, příjmy a výdaje se počítají nejen u jednotlivých členů, ale i u triček, srazů atd. Tohle bych určitě nechtěl spojovat s databází na webu. Když totiž 20 členů odejde, v databázi by sice nebyli, ale zároveň by ze statistiky zmizely i jejich platby, které mají vliv na výsledek. Pro tyhle účely je ideální klasická tabulka v excelu. Neříkám, že to řazení na webu není dobré, určitě by se využilo. Zatím to ale dělat nebudu. Až na to přijde řada, tak se ozvu, díky za nabídku :)
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#9 Příspěvek od Miky 201 »

No uvidime, kdyztak navrhnem celou nejakou databazi i s tim vsim, co tam budes chtit evidovat, nerikam, ze nahazet to do jedne tabulky je reseni, prave naopak, to je prasarna na N-tou, jen rikam, ze staci jedna databaze k tomu aby to fungovalo dobre jak ucetne tak i jako podklady pro web :). Tu databazi bych zmaknul, to by nemel byt problem, nechal bych to ale fakt tak na cerven, cervenec, pak si nad to sednu, a vytahnu z tebe vsechno co tam budes potrebovat evidovat a navrhnem nejakou kompletni databazi se vsim vsudy. Vsak se uvidi :) No a pak by se treba udelalo nejaky ucetni rozhrani - ktery by bylo jenom pro Administratory a vedeni, tz. asi pro tebe. a Clenska sekce by se taky mohla nacitat z toho. Sice to uz zavani dospelym informacnim systemem, ale kdyz nebudou velke naroky, tak se to nejak splaca :D
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Dan 1 »

Neříkal bych, že jedna tabulka je prasárna na n-tou. Důležité je vědět, co od toho chceš. Pro mě je důležité, že je to přehledné a hned vidím, co potřebuju. V tomhle případě platí, že v jednoduchosti je síla. Php má sice hodně funkcí, ale když se objeví problém, pak to stojí za to. A jak jsem psal, členská databáze nemůže být propojená s financemi, to by statistiku úplně rozhodilo. Databáze se seznamem členů, informace o autě, městě atd., to klidně, ale některé informace na stávající seznam členů být vázané prostě nemůžou.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#11 Příspěvek od Miky 201 »

Dan 1 píše:Neříkal bych, že jedna tabulka je prasárna na n-tou. Důležité je vědět, co od toho chceš. Pro mě je důležité, že je to přehledné a hned vidím, co potřebuju. V tomhle případě platí, že v jednoduchosti je síla. Php má sice hodně funkcí, ale když se objeví problém, pak to stojí za to. A jak jsem psal, členská databáze nemůže být propojená s financemi, to by statistiku úplně rozhodilo. Databáze se seznamem členů, informace o autě, městě atd., to klidně, ale některé informace na stávající seznam členů být vázané prostě nemůžou.
Ja se s tebou nechci hadat, ale samozrejme, ze platby, kdyz uz jednou vzniknou, tak musi byt evidovany. Tam prima vazba byt nemuze, to je pravda, resp. Spravne se takova data nemazou, v databazi zustavaji, ale jsou oznacene jako smazane, to pak cely problem resi. To co je v databazi ulozeno vubec nemusi vznikat prave pro ucely webu. Spis bych to videl na vytvoreni databaze pro tebe jako predsedu. Kde bys mohl evidovat finance. Jedna z tabulek by pak zakonite stejne musel byt seznam clenu - ten urcite nemas jenom pro potreby webu, nebo ano? Predstav si informacni system, kam budes jenom bouchat data o tom co potrebujes a ktery MIMOCHODEM bude mit v sobe i seznam clenu. Takze pak uz by se pripsal jenom stupidni PHP skript a ten seznam to vypise.

Jinak jedna tabulka: je to prasarna na n-tou, pokud chces aby nemelo jen jednu funkci :) (jinak tabulka, myslim, databazova tabulka ;) )
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Dan

#12 Příspěvek od Dan »

To je právě ono - já v té tabulce nepotřebuju další funkce - nepotřebuju řazení podle toho, kdo poslal nejvyšší příspěvky nebo si objednal nejvíc triček, tyhle věci mi k ničemu nejsou. Jde pouze o informace a ty v tomhle případě vidím okamžitě. Nemusím nikde klikat a nezdržuje mě to. Vím, jak to myslíš, ale v případě mého seznamu má spousta dalších funkcí spíš opačný efekt :wink:

Miroslav 202

#13 Příspěvek od Miroslav 202 »

Trošku do databází dělám ;) Takže pokud chcete, můžu vám nějaký datový model i s kompletní sadou dotazů připravit.... Stačí se ozvat :)

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#14 Příspěvek od Miky 201 »

Miroslav 202 píše:Trošku do databází dělám ;) Takže pokud chcete, můžu vám nějaký datový model i s kompletní sadou dotazů připravit.... Stačí se ozvat :)
no vidis :) ja bych se to musel znova ucit, takze by mi to trvalo asi dlouho, vsak pak muze kazdy prispet svoji troskou :)
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Vladimír 82 »

dane, neslo by trochu apelovat na lidi co nemaji fotku auta v profilu?je to trochu skoda, kdyz sem prijde nekdo, kdo premysli, ze by se pridal a jak klika po clenech, tak jsou tam jen jmena a prazdny pozadi :cry:
Lancia Y10

Odpovědět