Musa

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bůček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 11, 2019 11:59

Musa

#1 Příspěvek od bůček »

Takže zdravím vespolek.
Ač jsem až do morku kostí Saabista ,zavítal jsem k vám díky novému autu mé koukatelnější polovičky. Po třech letech kdy jsem musel chtě nechtě snášet pohledy ,opravy a občas dokonce jízdu v Hyundai Getz jsem ji konečně přemluvil ke koupi nového auta. Bohužel jakykoliv Saab jí přišel moc velký ,tak se přešlo na plán B - najit něco menšího než Saab ,ale většího než Getz ,s malou spotřebou a levnýma dílama. Nejdřív bylo v plánu Grande Punto ,to by ovšem nebyl žádný prostorový posun,takže se přešlo na Ideu kde se ovšem nelíbil vzhled. Až mě zničeho nic osvítilo ,že Ideu dělala i Lancia jako Musu a ta byla schválena.
Započalo hledání, až se jedna objevila v Blansku ,že prý po starším pánovi jinak perfektní stav. Dojeli jsme tam kde se z černé barvy podle fotek vyklubala hnědá a z perfektního stavu se stalo škubání v tahu ,navíc půl roku stala bez hnutí v garáži. Připojil jsem diagnostiku a byla chyba zapalování na 3 válci ,započalo dohadování o ceně a nakonec povedlo vyjednat slušnou slevu. Nastala opatrná cesta k domovu ,po pár km se začala situace zlepšovat ( možná pomohlo 30L 100oktanoveho benzínu) až při lehkém plynu vynechávání skoro zmizelo.
Po příjezdu jsem vytahal svíčky a nestačil jsem se divit,ty tam snad namontoval Luigi ještě ve výrobě ( najeto 91000 ) ,takže jsem pořídil nové i s cívkama ,samozřejmě filtry a Selenii, motor krásně ožil a kupodivu dokáže s autem i vcelku slušně zahýbat. V nejbližší době mě čekaji rozvody a přední ložiska.
Pak už dořešit nějaké blbosti jako 6° převodovku ,tempomat a apatůra od Bose nějak potichu hraje,ale to už si zkusím pohledat nebo s tím budu otravovat.
Lancia Musa 1,4 16v
Saab 900ng turbo

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Musa

#2 Příspěvek od Karel 6 »

=D>
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Odpovědět