Lancia Thesis přední spodní ramena

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Lancia Thesis přední spodní ramena

#1 Příspěvek od mirek75 »

Lancia Thesis přední spodní ramena:Zdravím všechny a zároven moc prosím o radu mam problém asi jako spousta jiných Tesisáků s rameny.Sháním přední spodní ramena a nejspíš se už v druhovýrobě nevyrábí a budu je muset koupit v originále aspon tak je mi to řečeno všude kde jsem byl a nebo volal.Tak se chci jen zeptat jak jste to řešily vy se špatnými rameny kde jsou v háji čepy a silenty.Nebo kde se ramena dají sehnat aspon za slušnější cenu než je 5tisíc za kus.A nebo jestli někdo nedělá nějaké repasy-opravy ramen.Moc děkuju za radu.Mirek

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#2 Příspěvek od Jiří 588 »

Taky sháním - já spíš do zásoby.
Občas mě to auto sice vysírá, ale občas si říkám že tím budu jezdit do té doby, než to nepůjde opravit nebo než chcípnu.

Aktuální možnosti které vidím:
a) internet (Amazon / Ebay) za cca 4500Kč kus

b) Vladimír z Bratislavy někde psal, že umí vyřešit i opravu kulových čepů. Silentblok jde přelisovat v pohodě.

c) Počkat, až se přes jaro/léto začnou více řešit auta a bude více dílů v nabídce

d) Koupit druhé auto na díly

Jinak CZ / PL / SK aktuálně není nic rozumného, nebo jsem málo (špatně) hledal.
:)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#3 Příspěvek od mirek75 »

Díky za info nejvíc co mě na tom štve je že v neoriginále ty ramena ůdajně kdysi stály 1300kč když je ještě vyráběli a ted už se nedají sehnat.Ten rozdíl je fakt velkej.No co se dá dělat když chce člověk jezdit v Thesisu musí za to taky zaplatit :D

Jakub D.
Příspěvky: 100
Registrován: stř úno 29, 2012 23:21
Bydliště: Olomouc

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#4 Příspěvek od Jakub D. »

Když sem sháněl druhovýrobu, myslím že někde v Brně, tak mi pán řekl: "když chceš mít opici, musíš mít na banány..." Něco pravdy na tom je...Ty ramena, co driv byla 1300,- kus, měl na sklade za 5800 ks...Tak to sem se mu zasmál, zlodej...Nakonec v autorizovaném servisu Fiat, dávají starym autum slevu na díly 30%, takze byl kus za 2500...
Meli na vyber od 2 vyrobcu- Megneti merelli a nevim. Cena byla 3800 a 3300 pred 30% slevou na stáří auta. Vzal sem ty dražší, tak uvidim kolik najedou...
Ex - Fiat Marea 1.6 -makrela
Ex - Lybra SW 2,4 jtd - modrá raketa
Ypsilon 1,4 - Platino - mestska kabelka
Thesis 2,4 jtd - Emblema

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#5 Příspěvek od Jiří 588 »

Jakub D. píše: úte úno 13, 2018 22:49 Když sem sháněl druhovýrobu, myslím že někde v Brně, tak mi pán řekl: "když chceš mít opici, musíš mít na banány..." Něco pravdy na tom je...Ty ramena, co driv byla 1300,- kus, měl na sklade za 5800 ks...Tak to sem se mu zasmál, zlodej...Nakonec v autorizovaném servisu Fiat, dávají starym autum slevu na díly 30%, takze byl kus za 2500...
Meli na vyber od 2 vyrobcu- Megneti merelli a nevim. Cena byla 3800 a 3300 pred 30% slevou na stáří auta. Vzal sem ty dražší, tak uvidim kolik najedou...
To musím taky zkusit - zítra se zeptám ve Fiatu. 3300 je cena při které stojí za úvahu se vykašlat na starší a koupit rovnou nové.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#6 Příspěvek od Jiří 588 »

Jakub D. píše: úte úno 13, 2018 22:49 Když sem sháněl druhovýrobu, myslím že někde v Brně, tak mi pán řekl: "když chceš mít opici, musíš mít na banány..." Něco pravdy na tom je...Ty ramena, co driv byla 1300,- kus, měl na sklade za 5800 ks...Tak to sem se mu zasmál, zlodej...Nakonec v autorizovaném servisu Fiat, dávají starym autum slevu na díly 30%, takze byl kus za 2500...
Meli na vyber od 2 vyrobcu- Megneti merelli a nevim. Cena byla 3800 a 3300 pred 30% slevou na stáří auta. Vzal sem ty dražší, tak uvidim kolik najedou...
To musím taky zkusit - zítra se zeptám ve Fiatu. 3300 je cena při které stojí za úvahu se vykašlat na starší a koupit rovnou nové.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Jakub D.
Příspěvky: 100
Registrován: stř úno 29, 2012 23:21
Bydliště: Olomouc

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#7 Příspěvek od Jakub D. »

Zapomnel sem napsat, ze podminka slevy je vymena ramen u nich na servise...Ale aspon to mam vzdy s dokladem a zarukou...Bo obcas me z tech garazmistru jebe #-o
Ex - Fiat Marea 1.6 -makrela
Ex - Lybra SW 2,4 jtd - modrá raketa
Ypsilon 1,4 - Platino - mestska kabelka
Thesis 2,4 jtd - Emblema

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#8 Příspěvek od mirek75 »

Do Fiatu jsem samozřemě taky volal nabízeli mi je tam asi za 4900,-ale je fakt že na slevu jsem se neptal ani na podmínky slevy. ještě to zkusím.Díky

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#9 Příspěvek od mirek75 »

Taky nemusím moc garážisty ale mam naštěstí 2 kamarády jsou to bráchové a jsou neskutečně šikovný daj dohromady i to co jinde vzdaj.A za tak slušný peníze že člověk od nich odjíždí naprosto spokojenej.Příklad:třeba napíchnutí na diagnostiku u nich 200kč.Taky dělají vyvařování podvozků nátěry atd a vše za super ceny.Znám je leta a můžu jim naprosto věřit auta jsou pro ně životní koníček.Bohužel to má jednu nevýhodu dostat se k nim s autem je někdy nadlickej výkon mají neustále totálně narváno ten kdo tam totiž jednou dá jakýkoliv auto jinam už nechce.Dával jsem k nim auta-značky co jsou taky dost složitý a vždy vše ok.A z autorizákama mam taky jednu dost nemilou zkušenost kamarádka si mermomocí nechtěla nechat vyměnit motorovej olej jinde než v autorizáku a tak jsme jí špinavou rukavicí ohmatali bílej filtr a když jse vrátila z výměny oleje tak tam pořád měla od nás ten ohmatanej bílej filtr.Ale ona byla spokojená byla v autorizáku a s pěknou tučnou účtenkou.Tak nevím co si o tom myslet.Neříkám že se to děje všude ale jen chci říct že je to spíš o lidech než o servisech.

maca
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 26, 2015 20:11

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#10 Příspěvek od maca »

cus, komplet celí předek, jestli nemáš ty ramena ohlé se dá přelisovat, dají se na to koupit všechny silenbloky, jestli máš v háji i čepy tak musíš sehnat někoho kdo ti je vyvloškuje a zpraví, taky jsem dělal přední nápravu já měl to štěstí že čepy mám v pohodě, takže jsem jenom koupil silenbloky, napiš vladovy (vlad47) ten ti určitě poradí, on si ty silenbloky nechává vyrábět a je to knerozeznání od originálu já je od něj taky bral

ještě mi někdo říkal že nějakej borec na Slovensku ti udělá repas, když mu je pošleš on ti je repásne a pošle spět, ale dál jsem se po tom nepídil já si to dokážu přelisovat doma sám

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#11 Příspěvek od vlad47 »

Ten borec je clovek, ktoreho dlhsie poznam, raz mi zatelefonoval a vypytoval sa ohladom silentov, ja som mu klasicky vsetko povedal a on zistil kto mi to vyraba a vyuzil ze som investoval do vyvoja a prototypizacie a zacal to robit pozamna. Cenovo to dava rovnako alebo aj drahsie, akurat ziskava na tom, ze nemal vstupnu investiciu. Tak som si povedal, ze som s tym skoncil a to je aj dovod preco dodnes nie je dostupne na zadnu napravu vsetko. Uz ale pomaly riesim, ze to budem robit sam, aby sa mi to znova nestalo.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thesis přední spodní ramena

#12 Příspěvek od Jiří 588 »

Snad si to lidi přečtou a budou to brát u Tebe.
Přece jen jsi kolem Thesise udělal spoustu práce, takže je k nasrání že to pak někdo hotové vezme a prodává to dál.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Odpovědět