Lancia Thesis výměna oleje

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Lancia Thesis výměna oleje

#1 Příspěvek od mirek75 »

Zdravím nejdříve chci poděkovat za přijetí.Jmenuju se Mirek je mi 42 a nedavno jsem koupil Lancii Thesis 3.0.V6 ale bohužel nemám s tímhle autem žádné zkušenosti auta co jsem dřív měl jsou fakt celkem odlišná a tak bych potřeboval poradit od někoho kdo se celkově v Lanciich vyzná a předem moc děkuju za rady.Auto bylo koupeno za podmínek že nikdo mi nic o něm nedokázal říct ale i přesto jsem do toho šel.Bohužel mi nikdo nedokázal říct jakej tam dával předchozí majitel olej a na servisu když jsem šel na výměnu mi bylo řečeno že pokud nevím jakej tam byl předtím olej tak když tam daj olej z jinou konzistencí tak ho zadřu.Příklad-když bylo auto zvyklí na 10w40 a dám tam prej 5w...prej zadřu pokud tam prej byl 5w...a nechám tam dát 10w... tak taky časem zadřu sice né hned ale zkrátim výrazně životnost motoru.Tak jestli mi můžete někdo poradit jakej olej tam nechat vyměnit a neponičit motor budu moc rád.Druhá otázka se týká podvozku auto jede nádherně nikde nic nebouchá nemlátí a zdá se mi že je vše ok.Ale na palubce svítí obrázek tlumiče název skyhook a že mam jet na servis.Tak nevim jestli je podvozek v nouzáku nebo co to může bejt.Předem děkuju za rady a omlouvám se že se ptám jak bl...Taky chci nechat vyměnit olej v aut.převodovce tak jestli můžu ještě poprosit o radu jakej olej tam taky nechat vyměnit.Děkuju.

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#2 Příspěvek od Karel 6 »

Jen k výměně mot.oleje.Pokud nevíš který tam je a budeš dávat předepsaný, je dobrý koupit tu specifikaci co budeš dávat, nějakou levnou verzi, a cca po 1000-1300km vylít a dál dávat předepsaný .A se zbytkem ti napíše určitě Vlado-nebo se na něho rovnou obrat´je tu někde na něho mail.Je v Thesisech kovaný.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#3 Příspěvek od mirek75 »

Karel 6 píše: čtv led 18, 2018 20:46 Jen k výměně mot.oleje.Pokud nevíš který tam je a budeš dávat předepsaný, je dobrý koupit tu specifikaci co budeš dávat, nějakou levnou verzi, a cca po 1000-1300km vylít a dál dávat předepsaný .A se zbytkem ti napíše určitě Vlado-nebo se na něho rovnou obrat´je tu někde na něho mail.Je v Thesisech kovaný.
Děkuju moc.

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#4 Příspěvek od vlad47 »

Daj preplach motora a pak tam nalej seleniu racing. Automat nerob systemom vylejem nalejem pretoze nevymenis ani polovicu naplne, robi sa to masinou, minie sa cca 11-12l tutela gi/v. Podvozok mas v nudzaku, auto je tvrde, jedine diag, ta napise presne.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#5 Příspěvek od mirek75 »

vlad47 píše: čtv led 18, 2018 21:39 Daj preplach motora a pak tam nalej seleniu racing. Automat nerob systemom vylejem nalejem pretoze nevymenis ani polovicu naplne, robi sa to masinou, minie sa cca 11-12l tutela gi/v. Podvozok mas v nudzaku, auto je tvrde, jedine diag, ta napise presne.
Děkuju.

rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#6 Příspěvek od rammstein »

Gratuluju k Thesisu se šestiválcem.
K servisu a obecně k Thesisu: Nenech si radit, co se týče tohoto auta a jeho oprav, nikým jiným, než je Vlado (guru přes Thesis) a pár lidí u nás v republice. Většina obyčejných servisáků, kteří dělají denně Oktávky a podobnou konfekci, o autě neví vůbec nic a namluví ti jenom bludy, případně kvůli nic budeš vyhazovat desítky tisíc při opravách stylem pokus-omyl.
Na Lancii se navíc dá sehnat diagnostika s kabelem za pár korun, takže doporučuju diag. koupit, ať můžeš číst závady. Často to člověku pomůže v prvotním nasměrování při hledání problému a ostatní díky tomu můžou někdy poradit s řešením i na dálku.
Já mám sice Lybru, což je technicky mnohem jednodušší auto, ale pokud by nebylo tohle fórum, diagnostika a specializované kvalitní servisy na Fiat/AR/Lancia, tak už je v ní taky nasypáno mnohem víc, než jsem zatím musel dát (i tak to bylo dost).
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#7 Příspěvek od Jiří 588 »

Já měl v autě nalitý olej 5W30 od člověka, který servisuje italská auta a opravoval mi motor.
Co si o tom mám myslet... to nevím.
Ale faktem je, že i s tím olejem auto nevybuchne a taky jede.

Nemyslím si, že by nějaký olej krátkodobě způsobil apokalypsu a motor se rozletěl, ale asi výrobce měl asi určité důvody, proč napsal 10W40 nebo 10W60. :wink:
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#8 Příspěvek od mirek75 »

rammstein píše: pát led 19, 2018 16:55 Gratuluju k Thesisu se šestiválcem.
K servisu a obecně k Thesisu: Nenech si radit, co se týče tohoto auta a jeho oprav, nikým jiným, než je Vlado (guru přes Thesis) a pár lidí u nás v republice. Většina obyčejných servisáků, kteří dělají denně Oktávky a podobnou konfekci, o autě neví vůbec nic a namluví ti jenom bludy, případně kvůli nic budeš vyhazovat desítky tisíc při opravách stylem pokus-omyl.
Na Lancii se navíc dá sehnat diagnostika s kabelem za pár korun, takže doporučuju diag. koupit, ať můžeš číst závady. Často to člověku pomůže v prvotním nasměrování při hledání problému a ostatní díky tomu můžou někdy poradit s řešením i na dálku.
Já mám sice Lybru, což je technicky mnohem jednodušší auto, ale pokud by nebylo tohle fórum, diagnostika a specializované kvalitní servisy na Fiat/AR/Lancia, tak už je v ní taky nasypáno mnohem víc, než jsem zatím musel dát (i tak to bylo dost).
Dobrý den,moc děkuju za přání k thesisu a za radu.O Vladovi už jsem tady na foru slyšel a určitě se sním rád spojím a nechám si poradit.Tohle auto je totiž fakt perfektní a naprosto vyjímečný a to že už jsem ve svém životě pár aut měl a tohle je fakt nadčasový.Ještě jednou díky moc.
Naposledy upravil(a) mirek75 dne pát led 19, 2018 22:11, celkem upraveno 1 x.

mirek75
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 15, 2018 11:28
Bydliště: Praha

Re: Lancia Thesis výměna oleje

#9 Příspěvek od mirek75 »

Jiří 588 píše: pát led 19, 2018 17:01 Já měl v autě nalitý olej 5W30 od člověka, který servisuje italská auta a opravoval mi motor.
Co si o tom mám myslet... to nevím.
Ale faktem je, že i s tím olejem auto nevybuchne a taky jede.

Nemyslím si, že by nějaký olej krátkodobě způsobil apokalypsu a motor se rozletěl, ale asi výrobce měl asi určité důvody, proč napsal 10W40 nebo 10W60. :wink:
Taky mi to přišlo přehnaný od servisáků ale člověk nikdy neví.Jinak díky za názor.

Odpovědět