Lancia Lybra 1,9 JTD

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
libra788hb
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:13
Bydliště: Slovakia / Martin

Lancia Lybra 1,9 JTD

#1 Příspěvek od libra788hb »

Zdravím Vás,

chcem Vám predstaviť moju staronovú Lybru. Mám ju len pár dní, ale poviem Vám, že človek, ktorý má vzťah k talianskym autám si ju zamiluje veľmi rýchlo. Lybru som bol nútený kúpiť potom, čo moja Brava 1,2 16v Steel dostala ranu zozadu pred priechodom pre chodcov a nerozdýchala to ( auto by muselo ísť na stolicu a stálo by to naozaj veľa času a finančných prostriedkov ) inak bola Brava veľmi spoľahlivá a pohodlná a tých 80 koní mi naozaj stačilo. Keďže som si našiel novú prácu ( zhruba 30 - 35 km od môjho bydliska ) začal som sa obzerať aj po nafťákoch. Mojím pôvodným zámerom bolo kúpiť Bravu JTD z rokom výroby minimálne 2000 ale 2,5 mesiaca som hľadal, obvolával a chodil po polovici slovenska obzerať autá, no všetky boli v doslova zúboženom stave. Preto som sa rozhodol, že skúsim nájsť Lanciu s tým istým motorom a podarilo sa mi v ten deň nájsť peknú z Nitry, ktorú tam majiteľ vložil len v ten deň :) . Zavolal som mu, dohodol sa na obhliadke a o pár dní som sa na ňu šiel pozrieť. Na 15 ročné auto je naozaj veľmi zachovalá či už z vonku alebo aj z vnútra ( však posúďte sami ). Motor ťahal pekne, nedymil a bolo vidno, že o auto sa majiteľ staral takže mi nič nebránilo jeho kúpe. Fotky mám zatiaľ len z inzertného portálu, momentálne je auto aj tak veľmi špinavé keďže v ten deň na diaľnici pršalo. Som pri Lancii pripravený na nejaké tie elektrické " haprovačky " ale dúfam, že čo sa týka mechaniky, bude auto slúžiť a výdavky budú v rozumnej miere :D .
Přílohy
ab_orig_40268899_lancia-lybra-2000-lancia-lybra.jpg
ab_orig_40268896_lancia-lybra-2000-lancia-lybra.jpg
ab_orig_40268887_lancia-lybra-2000-lancia-lybra.jpg
ab_orig_40268889_lancia-lybra-2000-lancia-lybra.jpg
Seat Ibiza 1,3 40kw r.v. 1994
Fiat Brava 1,2 16v 59kw r.v. 2001 (totálka)
Fiat Palio Hatchback 1,2i Fire 44kw r.v. 2000
Lancia Lybra 1,9 JTD 77kw r.v. 2000

Uživatelský avatar
libra788hb
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:13
Bydliště: Slovakia / Martin

Re: Lancia Lybra 1,9 JTD

#2 Příspěvek od libra788hb »

Lybru som dnes zaviezol do servisu na výmenu oleja a náplní + prehliadku. No automechanik mi zavolal nepríjemnú správu. Na všetkých nábojoch sú strhané závity a poškodené skrutky, dajú sa dotiahnuť doslova rukami a ako náhle použili pištoľ alebo kľúč, tak skrutky pretáčalo. Výsledok je : 2 zadné nové náboje aj s ložiskami + 2 predné nové náboje a ložiská ( aj keď v predu sú ešte dobré, no nech sa to už vymení, keď sa to bude robiť. Bohužiaľ za jazdy nebolo nič cítiť, takže pri kúpe som tento problém nemal ako odhaliť, jedine, žeby som odmontoval všetky 4 kolesá a zase namontoval :D .

Zhrnutie : olej, filtre, tyčky riadenia, manžety poloos, gufero na prevodovke, nový prevodový olej, zadné ložiská + náboje, predné ložiská + náboje, skrutky = cca. 500 € aj s prácou :-k dá sa povedať, že spotrebný materiál
Seat Ibiza 1,3 40kw r.v. 1994
Fiat Brava 1,2 16v 59kw r.v. 2001 (totálka)
Fiat Palio Hatchback 1,2i Fire 44kw r.v. 2000
Lancia Lybra 1,9 JTD 77kw r.v. 2000

Odpovědět