Theo2 - Lancia Delta III

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Theo2 - Lancia Delta III

#1 Příspěvek od theo2 »

Máúcta vespolek,
tak se pěkně vítám do vašeho zájmovýho kroužku.
Delta nakonec zvítězila v koncernovým klání vs. Alfa 159 SW a vs. Bravo II. Že půjdu do dehtu jsem měl rozmyšlený už dopředu u všech kandidátů, i když 1,4T je motor o kterým jsem taky nějakej čas uvažoval. Moje dosud pozitivní zkušenost s předchozíma 3 ropákama rozhodla že i tentokrát půjdu do tohoto rizika. Pořídil jsem verzi twinturbo 140 kW ve výbavě platino.
Auto jsem dneska přivezl z Prahy k nám na (Brno)venkov na letních pneumatikách vyhlídkovou trasou přes Pardubice (nejsou tam úseky s povinným zimním obutím jako na D1) , takže mám za sebou směsici městskýho provozu, dálnice i silnic 1.třídy. Přestože jsem vždycky vyšaškovanej z první jízdy v jiným autě, než si zvyknu atd., dneska jsem si jízdu s výjimkou úvodních kilometrů po Praze opravdu užil.
Největší překvapení je pro mě podvozek a motor - hlavně jízda po silnicích 1.třídy je prostě paráda. Příjemnej je celkovej komfort a i taková drobnost, jako jsou světla - asi se začnu těšit na noční jízdy. Co mě nepotěšilo byla spotřeba když jsem vyjel z Prahy na dálnici, kdy jsem absolvoval prvních asi 10 km se spotřebou 9-10 l / 100km při rychlosti kolem 130 km/h. Už jsem začal uvažovat, čím by to mohlo být, když najednou to skočilo na 5,5 až 6 litrů, což vydrželo dalších 200 km. Moje teorie je, že došlo ke spalování částic z filtru i když jsem si nevšiml žádné kontrolky, která by to indikovala.
Jak jsem si nebyl furt úplně jistej touhle volbou, po dnešní jízdě se tato nejistota rozplynula - s autem jsem si hned porozuměl, což u mě není pravidlem.
Takže jsem rád, že jsem tady a běda Vám, jestli se v tom autě něco posere :)
Naposledy upravil(a) theo2 dne stř úno 25, 2015 12:22, celkem upraveno 2 x.
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Uživatelský avatar
Habby 598
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 216
Registrován: úte pro 14, 2010 10:50

Re: Lancia Delta III

#2 Příspěvek od Habby 598 »

Se spotřebou máš pravdu, dělá to vypalování filtru. Určitě by to chtělo kontrolku, někdy dojedu domů a zjistím, že vypaluje, kdybych to věděl, tak si udělám ještě kolečko kolem baráku, v garáži se mi vypalovat nechce.
Jinak hodně šťastných kilometrů, já mám za sebou 40 tisíc a naprostá spokojenost.
Delta S Momo 1.9 twinturbo
Kappa Coupe 16VT
Bylo Lybra SW 2.0 113kW
Forman Solitaire

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Lancia Delta III

#3 Příspěvek od Jarda 357 »

Tak už jí máš konečně doma :D Držím palce - ať slouží. Spotřebu neřeš - nafta šla dolů :lol: a dokud hoří saze ve filtru tak je to v pohodě. :lol: A k té cestě po okreskách - nuda co :-) Jedeš, chceš předjet, šlápneš na plyn, předjedeš a pak :shock: ...... si uvědomíš - zapomněl jsem podřadit ze šestky :o ... fuj :D
A ještě připomenu, až budeš dávat zimáky, tak si rozmysli rozměr - na 18 nejdou řetězy.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Re: Lancia Delta III

#4 Příspěvek od theo2 »

Zimáky už řešit nebudu, když bude sněžit, tak nechám Lanciu stát a pojedu Stilem. Dneska jsem byl vyvenčit Deltu asi 100 km no je to fakt jak lokomotiva - jede to na šestku kopec nekopec a v zatáčkách jak po kolejích. Dneska jsem projížděl dvakrát přes celý Brno - x krát přejezdy šalinovejch kolejí atd a k mýmu překvapení i přes 18" kola je to hodně komfortní. Čekal jsem ty rány od podvozku, co slibovali motorističtí redaktoři, ale ničeho jsem se nedočkal. Na druhou stranu zdá se mi to v zatáčkách s dobrým povrchem celkem jistý (samozřejmě není to Alfa s multilinkem vzadu). Co se spotřeby týká tak se s tím dá citlivě jezdit se spotřebou kolem 5,5 litru, ale je hřích jezdit na spotřebu s takovým motorem.
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Lancia Delta III

#5 Příspěvek od Jarda 357 »

Neboj se, rány od zadní nápravy se dočkáš :lol: - až projedeš pořádnou díru. Ale je to jen zvuk auto neskáče. To samé uslyšíš, pokud pojedeš po tankodromu trochu rychleji - ty rány jsou ale spíš takové napomenutí od auta, že ta silnice nestojí za nic :lol:
Novináře neber vážně - hlavně ty, kteří lezou do zadku VW - někteří píší hodnocení na auta, ve kterých ani neseděli.
Delta určitě není dokonalá (např. Lybra měla asi lepší podvozek), ale má spoustu vlastností, díky kterým které stojí zato ji mít.
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Re: Lancia Delta III - Theo2

#6 Příspěvek od theo2 »

tak zatím aspoň jedna fotka
Přílohy
delta_bez.jpg
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Uživatelský avatar
No-body
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 16, 2015 23:01

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#7 Příspěvek od No-body »

Gratuluju ... moc pěkná barva. Udělej pár obrázků interiéru. Ať ti dělá radost. =D>

No-body
No-body
Lancia Delta III, 2.0 JTD

theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#8 Příspěvek od theo2 »

Interiér ? Podívej se na svoje fotky - mám asi úplně stejný provedení interiéru jako ty :-P ... ale něco tam dám, mám pár jiných tlačítek ;)
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Uživatelský avatar
No-body
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 16, 2015 23:01

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#9 Příspěvek od No-body »

Aha ... trochu jsem doufal, že vzhledem k laku by mohl být v nějaké kombinaci "Slonová kost - bílý kafe" :)
No-body
Lancia Delta III, 2.0 JTD

theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#10 Příspěvek od theo2 »

jo se světlým interiérem je to krásný, na druhou stranu pro mě trochu nepraktický
btw tu tvoji modrou jsem viděl asi dvakrát naživo v Brně a hlavně na slunku vypadala moc hezky
já sice preferoval jinou barvu, ale u ojetin se to ne vždycky podaří - to už bysme měli moc výhod naráz :) ale mám tu zkušenost, že italové dělají takový barevný odstíny, kterým přijdeš na chuť až po nějakým čase - hlavně mna svým autě :lol:
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Uživatelský avatar
No-body
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 16, 2015 23:01

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#11 Příspěvek od No-body »

JJ ... byla lítaná přes Business Lease (asi operativní leasing), proto asi vcelku dobrá údržba, ale relativně velkej nájezd (co rok to 40000 km). Nicméně jsem v ní našel i origoš knihu jízd, převážně dlouhý dálniční trasy napříč Evropou. Dneska jsem s ní byl u svého "mekánika", prolez to do mrtě, nabodnul diagnostiku a všechno je prej vážně OK. Barva je fakt super, na fotkách to moc nevynikne, ale ta modrá metalíza (když je auto naleštěný) je vážně nádherná. Na tý tvojí mě zase dostávaj kola ... jsou fakt super :!:
No-body
Lancia Delta III, 2.0 JTD

theo2
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 03, 2015 19:36

Re: Theo2 - Lancia Delta III

#12 Příspěvek od theo2 »

já mám podobnej původ- čtyřletej leasing od Credia, takže serviska i s fakturama. knihu jízd nemám ale zase jsem si vyčetl cíle z navigace a asi měl rád lucembursko :) s těma kilometrama je to stejný - taky 40 tisíc za rok
Delta 1,9 MTJ + Stilo 1,9 JTD + Brava 1,9 JTD + ex Tipo 1,9 TD + ex Fiat 128

Odpovědět