Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#1 Příspěvek od rbiciste »

Po asi měsíčním výběru zánovního auta do města jsme pořídili novu Ypsilonku. Vše co bylo v té době dostupné nás neoslovilo. Hledali jsme Punto (chtěl jsem 1.4), Pandu nebo Ypsilonku. Punto jsme brali kompris. Panda byla poměrná drahá vzhledem k Puntu i Ypsilonce. Nakonec jsme skončili na testovací jízdě u Dojáčka na jejich předváděcí Ypsilonce. Bohužel auto nás zklamalo. Byl to twinair s automatem a ani parkovací asistent to nezachránil. Navíc auto různě vrzalo apodobně. Předtím jsme chvíli lavírovali s AAA a jejich Ypsilonkou v nabídce. Nabízejí ji jako rok 2013 ale je to 2011 a jejich obchodní praktiky nemusím popisovat. Nakonec nám prodejce sdělil, že mám ještě jedno Elefantino přímo na prodejně. Pro mě to byla jasná věc. :) Bylo v tmavě šedé barvě s bílými doplňky (barevná kombinace Coconut). Motor byl klasický FIRE 1.2 8V. Během týdne nám sdělil cenu, kterou jsme akceptovali. Navíc zde byla možnost financování bez navýšení.
V autě se sedí hodně vysoko. Je z něj krásný výhled. Celkově z venku vypadá auto jako maličké. Vevnitř je ale místa dost. Slušný je i kufr. Je v něm krásně ticho. Jízdní vlastnosti nebudu hodnotit, protože nemám s čím srovnávat. Jezdím Alfou Romeo Giulietta. :) Uvnitř je auto velmi ženské. Vše jde velmi lehce. I volant má tenčí věnec.
Pokud vás něco zajímá, ptejte se.
Radovan

Miroslav 541
Příspěvky: 561
Registrován: sob led 02, 2010 00:25

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#2 Příspěvek od Miroslav 541 »

Ahoj,
gratulace ke koupi.Co třeba foto?

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#3 Příspěvek od Dalin 580 »

Gratulace a foto sem =D>
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#4 Příspěvek od rbiciste »

Přikládám obrázky ze života ... :)
Přílohy
IMG_20141220_094113.jpg
IMG_20141220_094100.jpg

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#5 Příspěvek od black_sheep 666 »

hezká. ale ta vysoká stavba si vyloženě říká o větší a výraznější kola :-) dávají na to i větší originály?
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#6 Příspěvek od Vítek 4 »

Kdyby nebyla tak skareda,tak jsem ji koupil taky. Tak jsem skoncil u Pandy s TwinAirem :)
Italy = Lancia
Lancia = Italy

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#7 Příspěvek od rbiciste »

black_sheep 666 píše:hezká. ale ta vysoká stavba si vyloženě říká o větší a výraznější kola :-) dávají na to i větší originály?
Teď když na to koukám, tak ty kola vypadají malá. Ve skutečnosti je to lepší. Dle techničáku jsou povolené i šestnáctky. Konfigurátor je taky obsahuje za příplatek 22.000 Kč. :)

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#8 Příspěvek od rbiciste »

Vítek 4 píše:Kdyby nebyla tak skareda,tak jsem ji koupil taky. Tak jsem skoncil u Pandy s TwinAirem :)
My jsme udělali přesný opak. :) V Pandě jsme seděli a nezaujala nás. Byla celkem drahá. Za stejnou cenu jsme mohli mít Punto. Twinair byl jenom v předváděcích Ypsilonkách a reakce Gábiny na něj nebyla příznivá. Nelíbil se jí zvuk. :) Mně tam ten motor taky moc neseděl. Ve výbavě Gold se mi taky moc nelíbila, interiér byl nevýrazný a celkově se to snažilo tvářit jako velké auto. Vzhledem k tomu, že je auto více pro Gábinu, tak jsem to respektoval. Mimochodem teď se o něj pereme. Gábině se původně moc nelíbilo, ale začíná si jí získávat.
Ve výbavě Elefantino jsou tam krásná sedadla se světlými pruhy a palubní deska a dveře mají jiný materiál, který se tváří jako brokát. Možná je to ale nyní ve všech výbavách. My jsme vybírali mezi převáděcími z roku 2011 a novou.

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#9 Příspěvek od Vítek 4 »

No jo jenze Punto uz je vybehovy model,kdezto Panda je nove auto. Y se mi nelibi designove,interier OK. Na Pandu ten TwinAir bohate staci. 80 koni a 135Nm dostatecnych na primestske ci mestske auto. Zvazoval jsem 1,2jku 69koni LPG,ale zda se mi ten motor konstrukcne stary a navic atmosfericky.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#10 Příspěvek od rbiciste »

Po několika měsících najeto asi 5500 kilometrů. Spotřeba po zimě dle počítače 5,6 litrů na sto. Auto se používá pouze na příměstské jízdy. Jednou za měsíc dál než 20 kilometrů. Gábina ho přijala a velmi si ho chválí. Jednou spadl palivoměr na nulu, ikdyž v nádrži byl benzín. Po novém nastartování bylo vše v pořádku.

Radovan

rbiciste
Příspěvky: 25
Registrován: stř úno 22, 2006 02:45
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Ypsilon Elefantino Coconut v Hradci Králové

#11 Příspěvek od rbiciste »

Doplnil jsem nové fotky k profilu na auto.cz pro zájemce http://moje.auto.cz/Bican/kabelka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Radovan

Odpovědět