tak jsem si stejně koupil lybru:p

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: tak jsme si stejně koupil lybru:p

#31 Příspěvek od Jiří 588 »

Určitě to jde celkem jednoduše. Dělal jsem to.
Je to jak píše onko.

Pro mě bylo trochu těžší tam nasadit to táhlo - je tam takový malý vodící žlutý plast.
Tak 10 min mi to zabralo.
Jinak výměna zámků úplně v pohodě.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: tak jsme si stejně koupil lybru:p

#32 Příspěvek od lybraJTD »

OK. ted v tuto chvily sem klidny,protoze central funguje a muzu se dostat pripadne pri vybiti autobaterie pres kufr horsi by bylo,kdyby se ztratil klicek nebo zlomil nedej boze ve spinacce.
proto uvazuju o vyrobe planzety,ale docela me sokoval cenou. rikal,ze 450 kc a prace je 70,ale planzeta je tak draha. a k tomu byhc musel koupit zase vystrelovak? nebo do jakyho klicku bych to dal?
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#33 Příspěvek od Alena 133 »

Předem se omlouvám že jsem nepřečetla všechno, už na první stránce jsem dost zasmála, vy mu teda dáváte :lol:

Jinak jestli chceš vidět Lybry za 10,20 tak se přijeď podívat na ty naše. Zvlášť moje 2.4ka by ti asi zkazila náladu :lol:

Nicméně když se budeš snažit i z té své uděláš pěkný kus, stačí aby základ byl v pořádku, tzn dobrý motor a neshnilá kastle. Zámky se často z vraků dají použít, už se i u nás našly auta se dvěma klíči a funkčními všemi zámky. Dost často to lidi řeší i tak že si koupí celou sadu klíčů, zámků i s řj. Mohl by ti tam sedět zámeček i z jiného auta, ale musí mít Lybrácký obal, ten tam s tím manuálně hýbe. Co se týče kloubů tak ty nezaměníš, tedy ne ty tripoidní, ty stojí nějakých 1700kč.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#34 Příspěvek od Alena 133 »

Tak jsem to dočetla...

Shoď tapec, okno nech nahoře, u zámku shoď zajištění, odpoj táhla a máš ho venku. Pak má na sobě ještě jedno zajištění té vložky, tam je origo bílá vazelína, která po těch letech je šutr, proto ti to nejde. Každý šikovný zámečník ti vložku dokáže podle klíče poskládat, na to bych se fiatu vykvákla kupovat tu sadu novou, už jsem si to zkusila a podruhé už nikdy. Ty zámky jsou zpravidla zatuhlé u aut co mají dálku dodnes funkční, nikdo ty zámky za ty roky moc nepoužil, proto zatuhly.

Je pravda, že u toho pětiválce se trošku hůř motá ale furt si říkám že lepší jak V6 v Alfě. Ty vibrace může být klidně koub, aktuálně mi to taky dělá ale vím o něm už dlouho, nechávám ho naplno projevit. Setrvák taky už vykazuje určité trable, taky čekám až umře úplně. Ona už má své díly nachystané ve skladu takže není nutné měnit hned při prvním pazvuku. Ono cvičně shazovat celou nápravnici taky není zrovna to čím by člověk rád trávil svůj volný čas.

Jinak ještě k té tvé spotřebě, když najedeš na ICS na Trip, tak sjedeš dolů a tam je tuším úplně dole nápis Key nebo něco tam je, na to když klikneš tak tě přepne a ukáže celkovou. A když ne, tak si to blbě pamatuju a už jsem to zapomněla :lol: Já mám s telefonem tam je to úplně jinak
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#35 Příspěvek od Bonanza 270 »

ja nevim co mate porad s tou spotrebou a co kde jak ukazuje ale ja tam mam 2 ukazatele.... jeden mi ukazuje spotrebu co sem najel od doby kdy byla odpojena baterka takze priklad 5000km a spotreba 5,5l a pak kdyz nastartuji tak mi skoci druhej ukazatel aktualni spotreby zaroven s casem jizdy a km co ujedu a co se pak zas smaze pri dalsi jizde.... ale vubec netusim jak se co menuje jestli key nebo trip to je jedno ale logicky jde preci hned na to prijit co je jaka spotreba
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#36 Příspěvek od Alena 133 »

Bonanza 270 píše:ja nevim co mate porad s tou spotrebou a co kde jak ukazuje ale ja tam mam 2 ukazatele.... jeden mi ukazuje spotrebu co sem najel od doby kdy byla odpojena baterka takze priklad 5000km a spotreba 5,5l a pak kdyz nastartuji tak mi skoci druhej ukazatel aktualni spotreby zaroven s casem jizdy a km co ujedu a co se pak zas smaze pri dalsi jizde.... ale vubec netusim jak se co menuje jestli key nebo trip to je jedno ale logicky jde preci hned na to prijit co je jaka spotreba
Ty máš s navigací a on bez, tam je to jinak, musí se to přepínat když chceš vidět celkovou
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#37 Příspěvek od Alena 133 »

Byla jsem kouknout do druhé Lybry a je to tak: Trip - sjet dolů těsně před šipku pro návrat, je tam zaškrtnuté key a když to zmáčkneš zaškrtne ti trip a ukáže celkovou atd.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#38 Příspěvek od lybraJTD »

Tak tapec se shazovat bude,protoze se bude zpravovat stahovacka,takze se na to s mechosem mrknem a zkusime ten zamek rozhybat snad by to melo byt k tomuto klicku.
ten kloub resit zatim nebudu,protoze pri rozjezdu zadne vibrace nejsou a kdyz jedes normalne a neslapes na to hloupe na podlahu pri 90tce bez podrazeni,tak se nic nedeje.
spis co mozna nastane bude cerpadlo serva ,protoze zastudena vse ok,ale po zahrati to dela nejaky bordel pazvuky a jde trosku vic tezko. vymenim olej a uvidim jak zere. na vsechno mam lidi.
tu spotrebu teda zkusim naklikat a vymazat.

a k te cene nebudme spekulovat jo? to co nabizi oskar je nejlevnejsi lybra v teto kategorii a vybave a je zhnila,takze to nejde srovnavat. ja co sem se dival na inzeraty lyber,tak prvni indicie koroze uz vidis na fotce motoroveho prostoru a znam to i z fiatu jak to hnije na kapsach prednich tlumicu je to ohnile vsude zespodu a vesekere kryty a drzaky taky to ja mam v dost dobrem stavu proto sem auto vzal druha vec jsou kosmeticke vady jako sramy na narazniku to bud necham prelepit nejakyma pruhama folie nebo proste nalakovat na to mam taky lidi. kazdej zakaznik dela nastesti neco jine od lakosa az po specialku na klimatizace a rizeni.

no a co teda s tim bose? mam se na to vyprdnout? porad mi nekdo pise,ze ma predni repro nebo,ze ma basak:D,ale komplet to nikdo nenabizi to by stejne asi byla palka nad 3 tis urcite zejo?
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#39 Příspěvek od Dresik 28 »

Urcite. Ja ti muzu prodat zesik a basak plus nejakou kabelaz ze sedanu.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#40 Příspěvek od Alena 133 »

Sedanový komplet máme taky a možná i kombíkový, ale osobně bych se na to vyflákla. Nejde ani tak o cenu toho kompletu jako spíš té práce s kabeláží a když si s tím nepokecá ICSka....upravovat to. Je fakt že to je pak o něčem jiném, ale ani ty klasické nejsou špatné a taky to nejsou zrovna šmejdy, záleží jak jseš náročný. Já mám v Lybře BOSE a v druhé ne a nestěžuju si ani na jedno.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#41 Příspěvek od lybraJTD »

popravde uz na to moc nejsu tahat kabelaz apod na to nemam cas ani chut. na chalupe mi lezi basak a zesik z brava po bouracce se neco pokazilo nezrpovoznil sem to to same radio KENWOOD dost kvalitni.
hraje to pekne to co tam mam,ale prece jen s tim basackem by to bylo asi o necem jinym.
asi se na to teda vykaslu budu setrit penize na nejakou bombu co me muze potkat. hele mam po Vas prozbu nenatocili by sjte mi studeny start 5 hrnka? me kamos tvrdi,ze jeho kamosovi marena 2,4 JTD stratuje na tuk,protoze to ma prej o moc silnejsi starter a hned se mi nazouval do moji lybry,ze to startuje dlouho a ja nemuzu najit video krom alfy 159 coz uz je ujplne jinde nejaky rychly start me to startuje klasicky 3 otacky natlakovani a pak neco navic,protoze ja neresim zhaveni otocim podrzim a jedu. preventivne asi udela krouzek na DRV a proliju to vyrobkem co nam chvali 99% zakazniku,ze fakt funguje WINS DIESEL CLEANER - je to hoodne drahe proti VIF,takze s emi do toho moc nechce,ale preventivne to tam dam. kdybych mel znameho s ultrazvukovou cistickou,tak si ty trysky necham asi procistit.

jo jeste sem chtel pochvalit celkove lybru a 2,4 JTD : nikdy sem nezazil s zadnym autem to co tady natos s ropou. 1,9 JTD se zahrivalo s novym termikem tka 7 km v lete a 12-13 v zime . benzinaky tak 3 km aj v zime,ale todle se zahreje treba po 2 km uz skoro na 60 a po 5 je to temer na 90 coz je fakt neskutecny. topeni je taky hned po kilaku vlazne teply vzduch.
tam je teda nejaka spirala? sem cetl? protoze zhavice do vody sem neobjevil.
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#42 Příspěvek od Alena 133 »

:lol: tak když ji nenecháš žhavit tak se nediv že déle točí. Ony ty italské auta jsou každá osobnost. Taky znám Lybru kde se klíček sotva otočí a už vrčí, moje má tak 4vteřinový start. Pro změnu zase Lybry u nás začínají topit docela pozdě, záleží jak je venku a hlavně auta naše a našich přátel zažívají pozvolné ohřívání a nikdo jim nenakládá za studena. Při blbé náladě se mi moje dokáže ohřát na 3km ale to vyloženě zažívá peklo. Každé auto je jiné a má jinak unavené své díly

Jo a je více druhů startérů co tam sedí, ty nejsilnější se umí hýbat hodně rychle. Bohužel lidi tam nacpou naprosto cokoliv co je schopné nějak ten motor vzkřísit a tak se tam najdou benzínové nebo z 1.9 JTD, které jsou o mnoho menší a taky slabší. Tudíž má kamarád pravdu
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#43 Příspěvek od lybraJTD »

kdyz to necham nazhavit,tak se to zmeni jen nepatrne to je desetina sekundy. klidne pak hodim video,ale nejak mi to starosti nedela neni to top start toho sem si vedom,ale vim jak JTD umi dlouho tocit sam sem to zazil.
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

lybraJTD
Příspěvky: 350
Registrován: pát bře 08, 2013 21:45

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#44 Příspěvek od lybraJTD »

tak jak uz vseci vite tece mi docela hodne servo brzo se ukaze kde. Jinak ostrikovac zadku mi teda funguje:D blbe sem spoustel. ale vyhrev zadnoho okna ne a to je pri mem traveni casu v aute s ...:D docela velka zavada. neporadite fakt nekdo? jedine merit jestli jde stava z tech kabelu ze?ale na to sem levej to mi musi nekdo jinej zmerit.

zitra snad dostanu ten technicak pojistku sem si dneska objednal a pojede se na evidencku,kde si se znamim domluvim at se udela kompletni test hlavne podvozku a tlumicu at zjistim ktere ulozeni te zadni napravy je KO - dival sem se,ze v cesku ty silentbloky jdou sehnat ,ale ty marze co na tom maji jsou neskutecne kdyz sem secetl vsechny v jednom shopu vyslo to na vic jak 4 tis. Z polska se da objednat sice jen tech 8 z PU za 2100 vcetne posty,ale jsou tam jeste dalsi 4 co drzi napravnici a to je skoro dalsich 1000 kc,ale proti tem hodinam prace a mozna rezani a odvrtavani to je smesna polozka teoeticky by to slo zrepasovat tak za 5-6 tis pokud by se tam neco nemuselo vyvarovat,protoze kolem tech vsech ramen to zacina chytat stejne jako na bravu
na zadku,ale nic neklepe jen se mi dza,ze to je proste jak xantia:D
na predku neco poklepava- ramena jsou nove cepy rizeni klepu jinak,takze bud ulozeni tlumicu(nejhorsi varianta) nebo tycky ci ty domky nejlevnejsi a nejrychleji jsou stabilizacky ty mam skladem a za smesny penize narozdil do zadku ty jsou teda peprne nato,ze to je vpodstate min matrose :D a pristup taky kapanek horsi jak u predku,ale bylo by zlate vymenit stabilizacky a jezdit jak kral

prosim vas mam jeden dodazek samozrejme uzasne sedadla alcantara vzadu jak nove,ale predek je osoupanej a trci z toho zmolky vsak to znate taky proto neverim kilometrum,protoze i v bazarech lezi neosoupane s 250 tis,ale to je fuk. spis se chci zeptat jestli to mam obrat ty zmolky nebo to radej nechat jak to bude vypadat? ted desne,ale nechci at to pak vypada jeste hur. myslim si,ze kdyz nebudu trht kusy co nejsou vylozene na odpadnuti nemelo ,ale zrepasovat to asi nepujde:D kdyby to slo nejak jemne prebrousit jak parkety.to je jediny skaredy domej z interieru dkyz neberu vpotaz praskly plasty v kufru a vzadu u prahu jinak pohoda.
az na tu nefunkcni stahovacku sme zvedavej jestli je opravdu jen vylomeny drzak okna nebo je KO stahovacka a zaplatim si 2100 za novy original.
lancia lybra SW 7/2003 -2,4 JTD 110 kw(odhad reálného výkonu 125 kw)

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si stejně koupil lybru:p

#45 Příspěvek od Štefan 368 »

Staci pouzit kvalitny a ostry odzmolkovac a daju sa s nim spravit zazraky.
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Odpovědět