Marrova Dedra TDS

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Marrova Dedra TDS

#1 Příspěvek od Marra »

Zdravím všechny :)
můj stroj je Lancia Dedra 1.9 TDS z roku 1998 s 210 000 km na hrbu. V roce 2008 byla dotažená z itálie a tomu odpovídá i nulový stav koroze. Auto bylo v zimě na technické a prošlo bez závad. Zatím mě nikdy nenechala stát u cesty a dovezla mě domů, ovšem páru dětských much se nezbavila. Mechanicky je auto v pořádku, za dva roky a 40 000 km jsem měnil přední tlumiče s pružinama a horním uložením, zadní pravé ložisko v rameni a lanovody ruční brzdy. Stojí na čtrnáctkách Allesio, ale jsou malé a celkem zbytečně na nich jde auto na dálnici do otáček a tachometr kecá tak o 12 km/h. Mám trošku přidáno na naftě, i když trošku zakouří po zašlápnutí, nárůst výkonu je znatelný. Jezdím za šest litrů v zimě o pů litru víc. V létě v pohodě na ekonafty a řepky, o to víc se snažím častěji měnit palivák. Zimní starty i v krutých mrazem neuvěřitelné, až se tomu nechce věřit.
Přílohy
IMG_1502.JPG

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#2 Příspěvek od Marra »

A teď věci co mě štvou a musím řešit. Světla svítí naprosto příšerně. I můj hobbycar Škoda 130 svítí jak rentgen oproti Dedře. A to tam mám lepší žárovky - auto mám ty tmavá světla z posledních roků výroby.
Ruční brzda i před výměnu lanovodů zamrzá (asi rozdělat třmeny a GO? - to zvládnu sám jako všechny opravy zatím)
Klima - ta mě děsí a moc se mi do ní nechce. Po naplnění vydrží tak den dva a uteče. Byla tam prsklé i barvivo, ale není v motoru nic vidět a zřejmě je to někde po palubkou a taky asi chladič klimy je ko, protože má natrhlou spodní lamelu. Kompresor je ok. Nejraději bych tu klimu někomu svěřil na opravu, protože to bude na demontáž palubky asi, ale bude to drahé? Co s tím?
Přílohy
IMG_1504.JPG

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Marrova Dedra TDS

#3 Příspěvek od Baltik 615 »

Zdár !! Po dlouhe době nějaky dedrař !

Nenapsals odkuď jsi ?
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#4 Příspěvek od Marra »

ajoo, vidíš to, to je celkem zásadní :D jsem z Ostravy :) nemáš nějaký tip na servis klimatizace? :P btw tvoje dedra je taky pěkná :)

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Marrova Dedra TDS

#5 Příspěvek od Baltik 615 »

Safra, tak Ostrava je kousek =D>

S klimou ti neporadím, já s ni neměl nikdy problem (musím zaklepat na dřevo #-o ) Ale servisu je plno kor v Ově tak bych v tom extra problem neviděl...leda finanční :D

Mužeš hodit i foto interiéru
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#6 Příspěvek od Marra »

mno právě, ty finance, kdo ví, co by si za to vzali. to by bylo pomalu dražší než celé auto :D
Přílohy
DSCF3281.JPG

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#7 Příspěvek od Marra »

CENSORED
Přílohy
DSCF3288.JPG

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#8 Příspěvek od Marra »

kolo
Přílohy
DSCF3301.JPG

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Marrova Dedra TDS

#9 Příspěvek od Baltik 615 »

To máš podložky pod kolama ? A jsi přesně z Ostravy nebo z nějaké dědiny kolem ? Tvoji sem ještě neviděl :D
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#10 Příspěvek od Marra »

ne, podložky nemám, akorát ty kola trošku lezou kvůli ET :) mno jsem z Poruby :)

Marra
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 30, 2013 08:56

Re: Marrova Dedra TDS

#11 Příspěvek od Marra »

tak moje dedra bude muset jít z domu, protože se blíží náhradník punto mkII. Auto je tedy až na klímu plně funkční. Ruční brzda už funguje, akutně auto trápí pouze zlomená anténa (přítelkyně vjela do myčky s vědomím, že mi udělá radost :D) Auto dobře jede, je tichá, bez vůlí, s přesným řazením i řízením s výbornými brzdami. Zánovní spojka a další věci, nic netajím.

Uživatelský avatar
F@ster
Příspěvky: 517
Registrován: ned bře 07, 2010 20:39
Bydliště: Praha - Holešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Marrova Dedra TDS

#12 Příspěvek od F@ster »

Marra píše:tak moje dedra bude muset jít z domu, protože se blíží náhradník punto mkII. Auto je tedy až na klímu plně funkční. Ruční brzda už funguje, akutně auto trápí pouze zlomená anténa (přítelkyně vjela do myčky s vědomím, že mi udělá radost :D) Auto dobře jede, je tichá, bez vůlí, s přesným řazením i řízením s výbornými brzdami. Zánovní spojka a další věci, nic netajím.
Hele, čistě hypoteticky, cenovou představu máš? Kdyžtak mi napiš do SZ.

Odpovědět