Kappa 16VT

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Propet 367
Příspěvky: 301
Registrován: pát srp 10, 2007 10:33
Bydliště: Brno

Re: Kappa 16VT

#16 Příspěvek od Propet 367 »

JOjo je dobře zajetá - Jsem její první český majitel :D kolik má teď na tacho? já ji kupoval z It s cca 120ti :D
Přeju ať funguje.
Škodověnka
Talisman 225Tce

Uživatelský avatar
Propet 367
Příspěvky: 301
Registrován: pát srp 10, 2007 10:33
Bydliště: Brno

Re: Kappa 16VT

#17 Příspěvek od Propet 367 »

pokud najdeš díru na levém zadním blatníku úplně nahoře v rohu tak za ně může poštovní schránka u rodičů před domem, jo a když jsem ji koupil tak měla asi pravé km - stála dlouho v It v bazaru protože měla ko spojku a nikdo ji nechtěl ale jinak byla krásně zachovalá, tak dostala spojku+válečky a jezdila jak splašená.
Škodověnka
Talisman 225Tce

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#18 Příspěvek od Alena 133 »

Zdá se mi to nebo se tady mazalo?
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

PJs
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 21, 2011 09:21

Re: Kappa 16VT

#19 Příspěvek od PJs »

Štefan: Klidně tě svezu, ale jsem z Roztok u Prahy, což máš předpokládám trochu z ruky...

Ložisko nehučí, asi ho vyměnil. Najeto má něco kolem 178tkm, nevím teď přesně. Jezdí pořád bez problémů a zatím bez jedinýho zaváhání, je to hodný auto:-). Jen mám pocit, že občas jede jak šílená a někdy je to horší. Netuším čím to je. Když má den, tak si na suchu hrábne i na trojku a na dvojku "plnej" většinou nemá smysl, protože celej záběr turba se studenýma gumama prohrabe. Když přijde ten výbuch ve 3.000 otáčkách, tak je to jak kdyby se objevila díra v časoprostoru... všechno okolo se zrychlí a skoro se to nedá udržet rovně na silnici. Jindy jede tak nějak normálně jak bych od 151kW při té váze čekal.

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#20 Příspěvek od Alena 133 »

Ano je náladová a na vině je počasí a ještě k tomu to docela mění. Jak je mooooc vedro nebo moc vlhko tak se jí většinou vůbec nechce. Má radši chladnější sušší vzduch, ale velké mrazy taky moc nemusí. Jindy ji zase nevadily vedra, leč to se dost a rychle hřála, sahara je schopná běžet nonstop. Ložiska neměnil, protože je teď má na prodej. Její spolehlivost je u ní opravdu zcela normální, vždycky byla hrozně hodná a to už se muselo joo něco stát aby nepracovala. Jako když jsem byla pro nějaké díly a na křižovatce jsem se chtěla rozjet hodně rychle tak mi vyletěla hadice od klapky :lol: . Tu jsem jen nasadila, dotáhla sponu a fičela zase dál. V zimě je to super auto a neměla jsem s ní nejmenší problém, párkrát zapadla ale to bylo řidičem. A je velký problém ju utrhnout, ale to vesměs každou Kappu. Moje černá byla to samé, neurve se a neurve. Modrou jsem trápila na sněhu na velkém prázdném parkovišti a nechala ju driftovat atd ale fakt byl kumšt ju vůbec donutit aby se vymkla kontrole. Je to moc dobré auto, jsem fakt ráda že se má dobře, je to "moje" legenda :)
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

PJs
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 21, 2011 09:21

Re: Kappa 16VT

#21 Příspěvek od PJs »

Nechci to zakřiknout, ale tu náladovost a občasně kolísající otáčky měla nejspíš na svědomí místy zpuchřelá podtlaková hadička za sáním. Vyměnil jsem jí a od té doby se nestalo že by nejela tak jak má, navíc se zklidnil chod a poklesl volnoběh. Pár dní zpátky jsem se tu taky chtěl bezradně zeptat kde je nádržka na olej serva, ale nakonec jsem ji našel:D, už tam bylo sucho a servo vrčelo. Jsem s tím autem čím dál tím spokojenější, asi se ho na jaře zbavovat nebudu:-). Ještě se v nejbližší době kouknu na vačky, vyměnim olej a přeměřím tlak oleje (škoda že nemá budík). Nemůžu si pomoct, ale pořád se mi zdá, že na tom motoru nic špatně není...

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#22 Příspěvek od Alena 133 »

Servo ji teče dole na hadicích, je tam nějaký šroub a kolem něj teče. Je to tam kdesi nad řízením. Ten motor už nějaký čas neměl zvuk jako dřív, něco v něm divně cvakalo, ale já jsem houby mechanik takže si myslím, že jak to otevřeš tak budeš vědět víc. Třeba to nic nebylo. Já se ti nedivím, že tě nadchla, pro mě to jsou stále nejlepší auta s nejlepšíma motorama, s ropnou Kappou se nějak furt nemůžu srovnat :?
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Igne
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 12, 2011 21:52

Re: Kappa 16VT

#23 Příspěvek od Igne »

ale furt lepšejší ropná kappa než jezdit puntem co :D

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#24 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak tak ropa je ropa, nebo spis oil? :-k
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#25 Příspěvek od Alena 133 »

Punto bylo živější a zábavnější co si budem povídat. Na Kappu 16vt nic z toho nemá. To jsou pro mě prostě nejlepší auta a ty motory jsou paráda.

Tome moje Kappa oleje nežere a já s něma u ní skončila nadobro, už nikdy víc. Ale oleje možná ještě budou :lol:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#26 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no moje si na to mlaska :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#27 Příspěvek od Alena 133 »

Já jsem říkala jak jsi odjel, že jak to sežere tak klobouk dolů před tvou Kappou. Moje je mrcha rozmlsaná :lol:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

PJs
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 21, 2011 09:21

Re: Kappa 16VT

#28 Příspěvek od PJs »

Dneska jsem kouknul na vačky a tam je všechno v pořádku, žádnej palec neni ani škrábnutej:-). Kappa jezdí pořád stejně dobře (najel jsem s ní ale zatím jen něco do 7tkm), jenom o sobě poslední dobou dává trochu víc vědět startér.
Přílohy
Vačky.JPG

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#29 Příspěvek od Alena 133 »

Startér se už ozýval dřív, občas je slyšet volnoběžku po startu. Kdyby byl extra problém a nesehnal jsi jinde tak dej vědět, já nedávno rozebrala moji bývalou VT takže startér je doma.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 16VT

#30 Příspěvek od bras »

k tomu zrychlení:
stačí přitažený turbo, o čemž svědčí rychlý náběh tlaku a pochopitelně zrychlení,
ovšem klikovka asi moc spokojená není :evil:

Odpovědět