Dedra 1.6 LE - Robert

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Dedra 1.6 LE - Robert

#1 Příspěvek od Baltik 615 »

Dobrý den,
jsem tady nový a jsem velice potěšen vaší strankou o Lancii. Jelikož nam doma jedna stojí a je fakt povedená tak bych nejdřív měl pár dotazů ohledně auta. Za pár týdnu mi bude 18, řidičák dělám,což mě nabáda ktomu,že se tady přihlásit doufám můžu ikdyž nevlastním žádné auto ani řidičák.O auta se velice zajímam, vždycky se něco příhodí tak se snažím to nějak spravit, ale jen to co jde, protože zvedák doma nemám jen kanal v garaži takže výfuk byl nemáhavý ale baví mě to.No k věci. Mamé doma dedru 1.6 66KW r.v 97'' , jezdí s ní mamka a až budu řídit tak mam v plánu ji převezmout a starat se o ní ale má to určité riziko. Má to hodně elektriky v sobě na to jak je to staré auto a s tím sou největší potíže.Znervozňuje jestli ty problémy budou přibývat,chtěl bych aby mi vydržela ještě par roku a par věcí mam v planu tam doladit.Jsem Laik,motor sem neměnil tak mě nekamenujte že nevím postup při opravě klikovky, ale chtěl bych postupně času ty znalosti pobrat.Hodně sem pročítal toto forum ohledně dedry ale moc se jich tu nevyskytuje,ale hlavně sem nadšen těmi opravami vozu hlavně u Integral a dokonce i dedru tu par lidi renovovalo.To je prostě muj sen toho dosáhnout.
DSC03750.JPG
DSC03751.JPG
DSC03752.JPG
DSC03753.JPG
Naposledy upravil(a) Baltik 615 dne čtv kvě 21, 2020 21:38, celkem upraveno 5 x.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#2 Příspěvek od Jarda 591 »

Tak hodně zdaru při zkouškách ať nemáš opilého komisaře a pak šťastné kilometry.
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Uživatelský avatar
Micos 612
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 22, 2011 01:30
Bydliště: Kroměříž

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#3 Příspěvek od Micos 612 »

Ahoj. Táké přeji mnoho zdaru u zkoušek i v ostrém provozu. A nenech se odradit těmi drobnými chybičkami, co se u našich vozů občas objeví. Je to daň za jistou exkluzivitu, lít jen naftu do Ochcávky umí každý trouba :s-l: .
A jsem rád, máš stejnou verzi Dedry jak já (1.6 8v/90 CV). Moc jich tu není.
aktual:Lancia Dedra SW 1.6 / 66kw/´96 - už jen v údržbě
AR 155 1.8TS Sport /92kw/´95
ex.: AR Giulietta 1.8/transaxle / 90kw/´85
... a několik Fiatů

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#4 Příspěvek od Baltik 615 »

Děkuji ;-) , no zkoušky budu dělat v klidnějším městě raději at se vyhnu zbytečným chybám,a ať to mam z krku ale to až v září. těch 90 koníku se zdá byt pro někoho málo ale na tu dvojku a trojku to jede jak divé. Takže raději trochu investovat a mělo by to ještě všechno fungovat aspon par roku,elektrika je záludná,a navic do toho ještě servo vydava zvuky,předchozí majitel se nepáral s těsněním víka,hlavy a vany ](*,) (silikon je svinský) a olej je všude,pod víko sem hodil nové a hned je to lepší.Na sundání hlavy nemam znalosti,kliče a nejsou finance na srovnani atd..
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Micos 612
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 22, 2011 01:30
Bydliště: Kroměříž

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#5 Příspěvek od Micos 612 »

Na normální ježdění to stačí a na lítání jsou letadla. Velká výhoda - je to jednoduchý stroj a díly jsou za pusu (rozvody, brzdy, ...). U 2.0 16v apd. by se to prodražilo. Nahoď foto :) . Taky na svém autě postupně odstraňuji chyby, a že jich tam bylo. Co mě vadí v provozu je dost krátký stálý převod, ale dal jsem o chlup větší gumy a mám klid. Jinak jsem velice spokojený.
aktual:Lancia Dedra SW 1.6 / 66kw/´96 - už jen v údržbě
AR 155 1.8TS Sport /92kw/´95
ex.: AR Giulietta 1.8/transaxle / 90kw/´85
... a několik Fiatů

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#6 Příspěvek od Baltik 615 »

No naštěstí sem moc nekupoval díly tak snad to jak říkaš...za pusu :D/ Mě čeká zřejmě řemen na klimu,s kolama(pneu) bych taky něco rád podnikl ale čím víc širší,tím větší spotřeba ne? Ted to jezdi tak za 7-7,5, zase to lépe bude držet.Ještě takový laický dotaz,barevné upravy na motoru (hadičky,šrouby,víčka) projdou STK? A ještě bych chtěl nějak vyřešit sání,protože z airboxu to vede směrem do prava ke karoserii mezi světlo a kolo,jestli nebudou mit výhrady k tomu že by tam bylo něco navíc popřípadě jinak řešený celý airbox.. :?:
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Micos 612
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 22, 2011 01:30
Bydliště: Kroměříž

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#7 Příspěvek od Micos 612 »

Ten airbox tak má být, mám to stejně. Bere vzduch u blatníku za blinkrem. Můžu ti to aj vyfotit. Tak nerozumím tomu, jak to máš řešené jinak :-k . A k barvám: i kdyby sis tam namaloval srdíčka, kytičky nebo třeba růžový puntíky, tak to tomu technikovi na STK to může být jedno, nezasahuješ do konstrukce vozu. To samozřejmě platí i pro ostatní komponenty. Pokud bys ale místo airboxu dal "kuželový tuning filtr", už by tě vyhodit mohl mj. i proto, že teoreticky zvyšuješ výkon motoru nebo kvůli X dalších zdůvodnění.
aktual:Lancia Dedra SW 1.6 / 66kw/´96 - už jen v údržbě
AR 155 1.8TS Sport /92kw/´95
ex.: AR Giulietta 1.8/transaxle / 90kw/´85
... a několik Fiatů

Tom_Delta

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#8 Příspěvek od Tom_Delta »

Tak tak, nejde o vzhled motoru - neberu když někde prosakuje olej jak... :), na STK jim jde o to, jestli splňuje ty konstrukční podmínky a limity co jsou daný v sérii.

A teď narovinu. Můžeš na STK narazit na blbce, kterej ti udělá kvůli filtru peklo, jinej nad tím mávne rukou. Záleží na tom, jak bude kdo rozumnej. Navíc s tím filtrem. K originál motoru se to snad ani nevyplatí předělávat. Oni snad v Lancii dobře věděli proč to tak řeší a nejrozumnější by byla vložka do airboxu - od KN, Green apod. Bude to bez problémů na technický a když ho jednou za čas vypereš a naimpregnuješ, tak ti vydrží dýl jak auto ;) :)

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#9 Příspěvek od Baltik 615 »

Ano, mam to tak stejně jak piše Micos, ale nějak mi to nelezlo do hlavy že zrovna tam je to ideální,při jízde je tam minimum proudícího vzduchu,než třeba kdyby to vedlo do masky,muj nazor. napadlo mě že bych tu trubku natahnul směrem dopředu ale níže jak je v předním narazníku v tom plastu ta mřižka uplně dole,z airboxu to je pěkně rovně dolu,že při jízde by byl lepší přístup vzduchu,prosím nekamenujte mě za takové výplody [-o< ,protože to pro někoho muže být směšné ale vrtá mi to hlavou.
Naposledy upravil(a) Baltik 615 dne pát dub 07, 2017 08:19, celkem upraveno 1 x.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#10 Příspěvek od Baltik 615 »

Tak sem si neska pohral s tím sáním,tu trubku co směřovala z airobxu ke karoserii sem vyndal a dal jinou co vede z pod mlhovky(pod mlhovkou je v plastu mřížka takže 100% přístup k proudícímu vzduchu)do airboxu,2 kolenka a jedna rovna,celkově to měří asi 40 cm,spoje sem předělal at to nikde neodsává a uvidíme jaky to bude mit vliv,jedno je jisté,pří vyšší rychlosti motor bude mít lepší přístup k nasavánemu vzduchu,příp. větší tok vzduchu,změřím spotřebu popř.jestli se auto bude chovat jinak a pak se uvidí,buď nechat nebo vrátitt zpět.Vypada to jako volovina,ale nevím v čem to je horší,popř.nechápu proč to v továrně natáhli do místa,kde se dostává minimum vzduchu při jízdě.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#11 Příspěvek od Pavel 3 »

ten přívod je schovanej u každýho auta a je to hlavně pro to aby se do sání nedostávaly nečistoty takhle budeš nasávat i listí, brouky a za deště i vodu s blátem
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#12 Příspěvek od Baltik 615 »

Tak po par měsících sem tu hodil par fotek, je to nic moc, předem se omlouvám ale muj bomba Sony Ericsson K750i není ve své vyrcholové formě :lol: .
Chci si od kamaráda pujčit digi.foťak a něco lepšího pořídit, ale nějak se nemůžu k tomu dostat
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#13 Příspěvek od Baltik 615 »

Jinak řidičák jsem úspěšně zvládl a mam už něco přes 500 km najeto v tom to italském stroji a jsem rád že mam tu čest ji řídít i přes všechny ty nedostatky a nejsem uplně vlastník auta :D
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#14 Příspěvek od onko 657 »

No vypadá celkem pěkně, ale ty poklice z Baumaxu už měly dávno spát. :D
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím všechny fanoušky !

#15 Příspěvek od Baltik 615 »

To mi povídej, naštěstí jsem je nekupoval já, ty už tam byly, sháním tyto : http://www.i-bazar.cz/pictures/pics/lan ... 655928.jpg jiné mi prostě na dedru nesedí,s mým minimálním studentským příjmem to jde těžko ale na jaro chci na ně přezuvat :D
Jinak díky :), na fotce to sice moc nejde vidět ale lak na tom není dobře, sem tam nějaký puchýřek, škrábance, narazníky škrtlé a nic stím neudělam
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Odpovědět