Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Jiří 574
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 08, 2010 10:46
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#1 Příspěvek od Jiří 574 »

Ahoj kolegové v Lancia klubu. Když jsem si před 5ti lety koupil starší Fiat Bravo, netušil jsem jak mi italská auta učarují. Plánoval jsem do dvou let výměnu, ale Fiat jezdil a jezdil… a jezdí v rodině dál, ale… Lancie Lybra mi učarovala, super cena vzhledem k výbavě. Jak šel čas tak jsem se koukal po nějakém fajn kousku v naftě až jsem objevil za slušný peníz vůz Lancia Kappa 2,4 JTD (1999). Hold Lybra bude někdy příště, ale když bude Kappa dobře sloužit tak...

Můj zatím stručný profil:
clenove500/574_jiri/karta.htm

S autíčkem jsem za prvních 14 dní najezdil cca 1000km s průměrnou spotřebou 7,5 litrů (většinou klidná jízda + občasné vytáčení do 5000 ot/min + 300km dálnice průměrně 150 km/h). Pokusím se časem napsat nějakou uživatelskou recenzi, dnes si dovolím pár dotazů na zkušenější kolegy:

1) Nevrací se páčka blinkru při pohybu nahoru (doprava) – lze to za rozumný peníz opravit, nebo je třeba novou páčku?
2) Mírně vrže volant, jde to někde namazat?
3) Auto celkem dlouho startuje – točí než chytne (3 vteřiny, oproti max. 1 vteřině u Fiatu). Ručka napětí ukazuje ¼ , tj. cca 10,5V, při startování logicky klesá.
4) Při koupi nebylo ve voze originální autorádio, ale nějaký levný kazeťáček. Dá se sehnat originální rádio (rozumná cena), nebo doporučujete koupit nové autorádio. Jinak – má originální autorádio nějaké funkce pro Kappu navíc?
5) Mám k autu 4 klíče (2 s dálkovým ovládáním, jeden bez a červený kódovací). Nemám žádnou kódovou kartu. Může to být problém?
6) Technická závada zatím jen jedna – po zahřátí (cca 20 ujetých km) začne pískat tuším že přední levé kolo. Když sešlápnu brzdu nebo otočím volantem tak to přestane. Mám podezření na nečistoty na kotoučích. Po koupi vozidla to pískalo víc, teď už to spíše ustává.
7) Dálkové ovládání při koupi nefungovalo, prý to bylo slabou baterkou. Koupi jsem nové a funguje to pouze u zámku (dál od vozu auto nezamknu) a tak jednou ze tří pokusů. Lze s tím něco dělat?
8) Lze k Kappy zvýšit kontrast info displeje? Ve dne mi přijde téměř nečitelný.

+ jeden universální. Na co bych se měl po koupi Kappy zaměřit (co raději vyměnit abych se zbytečně nedostal do problémů)?

Auto má najeto 161.000 km, koroze žádná, pár kosmetických odřenin na laki. Modrá alcantara asi odpovídá počtu kilometrů. Koupě v Auto Plesl Záměl (s prodávajícím spokojenost).

Moc děkuji za spršku mých dotazů, snad se uvidíme na nějakém srazu.
Jirka
Lancia Kappa 2,4 JTD (1999)
ex. Fiat Bravo 1,6GT (1999)

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#2 Příspěvek od Hamster 526 »

Mě taky vrzal volant - potřebovalo to doplnit/vyměnit olej v servu.

Tak ať slouží!
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#3 Příspěvek od Dresik 28 »

Packa ma zrejme zalomen ten zobacek co ho precvakava otaceni volantu.
2.4 myslim standartne startuje dyl u kappy a navic benzin je neco jineho.
Vrze volant? To chce upresnit.
Ten voltmetr na palubce bych bral jen jako orientacni. Vem si merak, nastartuj a zmer to na baterce. Jestli dobiji, tak to neres =P~ A vitej mezi nami =D>
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Tom 257
Příspěvky: 459
Registrován: úte říj 02, 2007 20:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#4 Příspěvek od Tom 257 »

ad4) Originální rádio se dá sehnat, ale bez changeru se zesákem je to víceméně obyčejné rádio s RDS, ale s nápisem Lancia. Changer a zesák totiž potřebují jinou napájecí kabeláž, včetně kabelu k changeru, takže je to v době MP3 rádii zbytečná drbárna to sehnat a předělat.

ad7) Zkus si vatovou tyčinkou (uchošťourem) vyčistit tu diodu v kliči, jestli to nepomůže.

ad8) Během dne si za rozsvícených světel podrž zmáčknuté tlačítko CHECK na panelu klimatizace a displej se ti rozjasní jako kdyby jsi nesvítil.
Lancia Kappa 2.4 TDS SW
Lancia Delta II 1.6 16v
Lancia Kappa 2.0 na ND
ex Lancia Kappa 2.0 C.A. LPG
ex Lancia Thema 2.0 16v SW
ex Lancia Kappa 2.4 SW LPG

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#5 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

ad1) bude asi vyčvachtanej nebo ulomenej "kolíček" (nevim jak to jinak nazvat) na vracení páčky. Já to mám na jednu stranu taky a opravit to určo jde, ale jelikož se mi do toho nechce, tak jsem si na to zvyk...
ad2) namazat jde všechno, spíš jde o to kde a čim
ad3) mně se zdálo, že mi to taky dlouho startuje a pomáhá mi nechat to žhavit ještě tak 5 vteřin po zhasnutí kontrolky žhavení
ad6) pískání budou dělat destičky, který se nevracej - jestli auto dlouho stálo, tak běžnej jev
ad7) to TOM 257 to má infračervený dálkový??? Jinak nechápu jakou diodu vyčistit. Jestli má tak jo.
+ univerzální odpověď: rozvody, oleje, filtry - jako u každýho auta :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#6 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

-na pacce sem kolicek na vymenu nenasel, taky se mi nevraci,
-vrzani volantu muze byt tim jak se ten plast pod nim o nej otre,poud to bylo rozdelavany tak to muze byt blbe spasovany
-startovani mam u lybry taky delsi,zhaveni se ani nerosvecuje,tak ho nemuzu nechat dyl nez zhasne :lol:
-code kartu nemam taky, nicemu to nevadi
-piskani brzd,jak jiz bylo psany
-kontrast displaye zvysis tim koleckem jak osvetlujes palubovku,nebo si pres den prepni na rezim jako kdyz mas svetla zhasnuty
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#7 Příspěvek od onko 657 »

No a určitě bych po koupi zkontroloval, jestli nejsou zatuhlé rozváděcí lopatky u turba, zaslepil bych egr(proč motor krmit sra*kama), napíchnout to na diagnostiku, pravděpodobně váha vzduchu nebude nic moc, pokud nebyla nedávno měněná, popřípadě doporučuji připlatit a koupit od bosche, mě konkrétně s novou váhou Starline lancia kouřila a se starší od bosche ani čmoudíček i s plynem na podlaze. Samozřejmě rozvody(při koupi pečlivě zkontrolovat stav kladek, pohybují se tu pirátské SKF, já konkrétně jsem si objednal rozvody dvakrát a pokaždé, když přišly, napínací kladka hrkala jako prase. Pak už jsem je objednal jinde a to už bylo v pohodě, jo a rozvoďák by tam měl přijít ten s hranatými zuby(ne kulatými). Pak bych určitě zkontroloval napínací kladku klínového řemene, klíňák, torzní tlumič, kladky. Samozřejmě oleje, filtry, žhavičky-pokud se nebude dařit, tak hlava dolů.
Já mám Kappy dvě, s jednou jsem měl obrovské trápení, kdyžtak si pročti moje témata. Ta druhá při koupi byla sice pojízdná ale ukrutně kouřila a neměla výkon a měla ukrutnou spotřebu (třeba 10l), no a samozřejmě klasika-rozváděcí lopatky, váha vzduchu, rozvod byl o zub špatně, vstřiky se dávaly na repasi(to vyšlo asi na 5t) těď už jede jak má, absolutně nekouří a dá se s tím jezdit i za 6 litrů.
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Jiří 574
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 08, 2010 10:46
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#8 Příspěvek od Jiří 574 »

Moc děkuji za odpověď.
Dovolím si malé doplnění:

Onko:
rozváděcí lopatky u turba - mno, jsem spíš uživatel co dokáže vyměnit autorádio nebo odšroubovat nějakou sočástku. Do této kontroly se mi nechce. Auto dle mého očekávání má slušný zátah + spotřeba je taky OK. Tak snad tohle je v pořádku. Ale zetám se svého automechanika. Díky

Tomáš - OAZA7:
mám naftu poprvé, proto hloupý dotaz: když se rozsvítí žhavení mám počkat až zhasne a pak startovat nebo nastartovat a rozjet se až to zhasne?
kontrast displeje - nevím jaké kolečko máš na mysli.

Pepazdepa 408:
pískání a destičky - je třeba to tady nějak vyměnit nebo to časem přestane? Mám najeto 1000 km a už to skoro nepíská, jen občas.

Moc Vám děkuji,
Jirka
Lancia Kappa 2,4 JTD (1999)
ex. Fiat Bravo 1,6GT (1999)

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#9 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Ad kontrolka žhavení - zapnout klíček, počkat AŽ zhasne, počkat dalších 5 vteřin, nastartovat, počkat další třeba 2 minuty (až se trochu ohřeje turbo) a vyrazit :lol:
Ad destičky - někdy to přestane, někdy ne - dělaj to většinou zarezlý takový plíšky, u destiček. Pokud jsou destičky dobrý, tak je zbytečný něco měnit, stačí je vyndat a vyčistit. A ty plíšky lehce máznout vysokoteplotní vazelínou :wink: Ale někdy to fakt přestane samo...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2,4 JTD - nový člen a spousta dotazů :-)

#10 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

u zhaveni jak zhasne tak startuj, ted v lete nemusis cekat az se ohreje turbo,normalne se rozjed,ale nedavej mu hned kakao :lol: to kolecko je u toho jak rozihas svetla,tak na tom vypinaci nahore-zvysuje to osvetleni i pristrojovky. a nebo jak roznes svetla tak podrz tak na 7 sec tlacitko klima-date a on se ti display prepne do denniho rezimu
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět