Zdravíčko :-)

Zde se můžou noví členové představit ostatním, něco o sobě napsat atd.
Zpráva
Autor
klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zdravíčko :-)

#1 Příspěvek od klakson23 »

Zdravím vás... Tak jsem si dneska koupil Lybru 2.4 JTD. Zatím maximální spokojenost :wink: Má to sice nějaké mouchy, ale dají se řešit. Myslím konkrétně že nejde CD Changer :) Takže to tu asi prolezu a zkusím s tí něco udělat....

Jura 197

#2 Příspěvek od Jura 197 »

Tož vitáj klaksone :lol:

Uživatelský avatar
Rasťo 215
Příspěvky: 754
Registrován: ned úno 11, 2007 19:34
Bydliště: Senica 0949 201 249
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Rasťo 215 »

..seeerus fanfar.....
Lancia Delta II 1.8 VVT 16v 96kW r.v. 1999

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

...a sakra...

#4 Příspěvek od klakson23 »

Tak mi to pěkně začíná... Teče chladič,... Nejde zadní stěrač, Zadné prostřední brzdové světlo taky ne, Nejde klima, CD changer taky nejde. No to jsem zvědavý, co si na mě Lybra ještě připravila... :(

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Alena 133 »

Nebudeš mít náhodou teď někdy narozky, že ti už naděluje? :lol: . To máš jak s koněm, jakmile je u nového majitele tak na něj zkouší co si může dovolit :lol: . Hlavně si nakup srajdy na kontakty a můžeš začít. Pokud nepomůže tak už bude závada větší. Klasický postup u Lancie.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od klakson23 »

No narozky opravdu nemám :) Tak na co se mám ještě připravit??? Sem tady na forum, než jsem ho koupil četl jenom pozitiva. Předtím jsem měl Fiata Mareu a ta mě teda stála nervů!!! Každý říká, že lancia je italský mercedes. Tak doufám, že to nebude to samé jako Fiat...

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Alena 133 »

To vždy záleží na jaký kus narazíš, spousta lidí zde s Lybrama problém nemá. Většina závad u Lancie začínají v elektrice, takže jak ti něco nefunguje tak jak má nebo vůbec tak začni ošetřením káblíků, motrků atd. Případně je dobrá i diagnostika, třeba i jen pro kontrolu.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od klakson23 »

No má nalítano poctivých 200.000 to mám zkontrolované na diagnostice. Tak snad doufám, že tím chladičem to končí :D Kábliky nebudou problém. To jsou jen drobné vady, to mě tak netlačí. Obávám se větších závad :cry:
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Alena 133 »

To musíš vše otestovat, jinak to už asi ani nejde. Na českých cestách rychle zjistíš jak jsou na tom čepy a poloosy, případně klouby. Na motor taky vidíš zda to není zcákaná olejnička, jeho zvuk taky slyšíš. Určitě je dobré preventivně po koupi měnit řemeny, olej a filtry. Olej se snaž dát ji kvalitní, ona ti na něj ujede hodně takže to není vyhození peněz. Jestli měla či má nějaké závady ti řekla diagnostika + ti to oznámí check. Další věc brzdy a celý jejich systém, jak zabírají, nemají prodlevu atd. Dál spojka zda zabírá jak má nebo se poroučí. Ale to jsou všechno věci, které zjistíš citem, poslechem atd. A spoustu věcí se tady o Lybře dozvíš, je tu toho o ní fakt hodně.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: ...a sakra...

#10 Příspěvek od Alena 133 »

klakson23 píše:Tak mi to pěkně začíná... Teče chladič,... Nejde zadní stěrač, Zadné prostřední brzdové světlo taky ne, Nejde klima, CD changer taky nejde. No to jsem zvědavý, co si na mě Lybra ještě připravila... :(
Chladič nejlépe vyměnit, pokud neteče v nějakém těsnění. Zadní stěrač může mít problém s motorkem nebo klasicky problém v elektrice, stejně tak brzdové světlo. Obhlídni pojistky zda nejsou prdlé. Klima nejde tak, že nechladí nebo ventilátor neběží, nebo kompresor? Mě běží ale u Low je opravdu Low, tudíž musím doplnit. Ten changer tady už je,myslím od E-čertíka. Hledej a čti.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od klakson23 »

S čertíkem jsem domluvený na dnešek po obědě. Měl by být v Brně, tak mi na to mrkne. Destičky bude třeba vyměnit i kotouče, ale ještě cca 10.000km vydrží. Rozvody se budou taky měnit za 10.000km. Spojka se mi zdá dobrá a ta klima, myslím že bude chtít jen doplnit. Vetilátor valí jak má, ale jde z něj jen teplý vzduch :)
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Alena 133 »

No vidíš tak to už máš půlku vyřešenou. Mě zas klima chladí v určitém náklonu dobře a jinak bídně. Ale plní nám to tu jeden chlápek za pětikilo tak to není taková hrůza. Moje Kappa má nalítáno méně než tvoje, no jen o 30tis. a počítám, že klima ještě nebyla plněná, ikdyž kdoví. Ta tvoje na tom bude podobně.
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Blacky 381
Příspěvky: 257
Registrován: úte dub 29, 2008 14:22
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Blacky 381 »

Též zdravím nového člena klubu :lol: a nestačím se divit jak Alena všemu rozumí :lol: Klobouk dolů...ty si snad přečetla celé fórum :wink:
Lancia Lybra SW 1,9 JTD 77 kW LX r.v.2001 ....černááá metla
Fiat Tempra 1,6 i.e. stříbrná metla-přišlo na ni jaro
Škoda 100 L - už není
Moskvič 408 alias Stalinovy saně-dávno už není
Gilera Nexus 500

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Alena 133 »

Jejda né :oops: . To já jen poradím klasické výměny a upozornění na elektriku, což zná každý kdo měl kdy itala. Samozřejmě všechno nevím a spoustu věcem nerozumím. A můj největší strašák na autě je motor, u nějaké rozborky bych si ani neškrtla páč bych stejně zkonila co by se dalo. Radši se nepouštím do ničeho o čem nemám jasnou představu, to by to dopadlo :lol:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3723
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

#15 Příspěvek od Pavel 104 »

Alena 133 píše:upozornění na elektriku, což zná každý kdo měl kdy itala
Tak tohle je aspoň u mě to poslední co jsem u těch všech "Vinčenzovek" řešil. A nějaký špatný kontakt ve světle do toho nepočítám, ten se najde třeba i u Pažouta, Báva a spol. :lol:
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Odpovědět