rozhodovani pri koupi Lybry

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1493
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#61 Příspěvek od Oskar 58 »

vanDave píše:Ještě docela podstatná věc, jak je to s náhradními díly na Lybru? Prý se jako nová v ČR neprodávala.
Co se týče motoru, tak to určitě žádný problém nebude, protože JTDček jezdí po ČR mraky.

Díval jsem se ale třeba zadní nárazník skoro 9000 http://www.autodily-hk.cz/lancia-zadni- ... 04730.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pak jsem hledal třeba přední blatník a nenašel jsem nic. :shock:

Dá se sehnat aspoň ve FIATu případně za kolik.

Jak je to celkově s použitými díly? Mají něco z těch karosářských dílů třeba v ADS Lipůvka , Azzura car? Holubice nebo kde sháníte ND?
Díky.
Ty hodlas s tou Lybrou jezdit rallykros?
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#62 Příspěvek od Luko 428 »

vanDave píše:Ještě docela podstatná věc, jak je to s náhradními díly na Lybru? Prý se jako nová v ČR neprodávala.
Co se týče motoru, tak to určitě žádný problém nebude, protože JTDček jezdí po ČR mraky.

Díval jsem se ale třeba zadní nárazník skoro 9000 http://www.autodily-hk.cz/lancia-zadni- ... 04730.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pak jsem hledal třeba přední blatník a nenašel jsem nic. :shock:

Dá se sehnat aspoň ve FIATu případně za kolik.

Jak je to celkově s použitými díly? Mají něco z těch karosářských dílů třeba v ADS Lipůvka , Azzura car? Holubice nebo kde sháníte ND?
Díky.
V tom Brně jsem byl myslím v ADS nebo Azzura a Lyber mraky.
Nárazníky se daj i v Kelly po slevách koupit za dobrý peníz.
Na motor všude plno dílů snad i levnější než na němce.
Ale tu káru snad nebudeš každý rok opravovat ne? :)
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

Uživatelský avatar
vanDave
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 14, 2012 07:43
Bydliště: za Brnem

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#63 Příspěvek od vanDave »

Díky. Nikdo v okolí Lybru nemá (aspoň ze známých), takže veškeré info mám odtud.
Na Bravu je to furt něco, tak se radši ptám.
Znáte to, někdo do vás nacouve na parkovišti před hypermarketem a ujede a nikdo vám to nezaplatí.
Mně se to teda zatím naštěstí nestalo, ale pár známým z Fiat klubu ano..
Stačí co potkávám některé víkendové řidiče z jednoho nejmenovaného kraje, co jezdí přes naše okolí do Brna na nákupy a čekám co zas vyvedou.

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#64 Příspěvek od Dresik 28 »

Podle me to zbytecne resis. Nekupujes auto za milion, ale starou plecku, na kterou je uz dnes dilu tri zadky a 90 procent jde udelat na koleni, pokud je clovek sikovny :)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
vanDave
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 14, 2012 07:43
Bydliště: za Brnem

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#65 Příspěvek od vanDave »

:D Že to napíšeš zrovna ty jsem teda nečekal. (NO FLAME)

http://lanciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=214493" onclick="window.open(this.href);return false;
2roky staré téma
Dresik 28 píše: Jinak nahradni dily co se ty ce podvozku a podobne, motor bez problemu. Co se tyce plechariny, narazniku se priprav na problem. Druhovyroba neni a hodne vrakovist tohle vubec nema.

//

Vsechno je o hodne drazsi jak na koncernovy auta a kdyz ne drazsi, tak malo sehnatelny. Pro priklad. 3 mesice shanim blatnik, staci? :D
Ale zřejmě je to už jinak, což je jenom dobře.
Naposledy upravil(a) vanDave dne čtv led 10, 2013 23:16, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#66 Příspěvek od Jiří 588 »

Jo ,ale podívej se kdy to bylo... to je 2 roky zpátky.

Když jsem to auto kupoval (2010) tak to byly fakt rány. Dneska to zdaleka není tak zlé.

Ale víš co mi přijde.... že ty tady neustále řešíš zbytečné věci a jakobys chtěl aby tě lidi přesvědčovali, ať si to auto koupíš.
Pokud tomu autu nevěříš, nekupuj ho. Nenech se přesvědčovat od anonymních lidí z diskuzního fóra :-) .
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#67 Příspěvek od Dresik 28 »

No jiste, ze jo. Kdyz jsem koupil tuklou Lybru, tak jsem 1/4 roku shanel blatnik. Po cele CR byla snad jedna na dily. Predni naraznik nebyl ke koupeni. Dneska je v autokelly bezne. Lybre na dily za dva roky taky jako sracek a ceny Lyber jsou hezky nizke. Casy se meni :)
A stejny nazor jako Jirka.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
vanDave
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 14, 2012 07:43
Bydliště: za Brnem

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#68 Příspěvek od vanDave »

Jo tak jasný, ale kdo by čekal, že před 2 roky některé díly na auto nejsou a teď jsou toho najednou plný vrakoviště.

Ne že bych tomu autu nevěřil, já je jenom neznám, jak už jsem psal, nikdo v okolí ze známých to auto nemá, všichni hrkaj ve škodovkách nebo VW :roll: ,
dřív jsem se o Lybru nezajímal, ani jsem nevěděl, že nějaká Lybra existuje, jenom mi prostě přišlo divný, že je to auto tak levný, na to jak je pěkný a jak je pohodlný.
Bude to moje v pořadí 2.auto.

Předtím než se pro něco rozhodnu, tak si zjistím všechny pro a proti (otec je to stejný..).
Př.: Původně jsem chtěl 156ku, která je nádherná, ale protože jezdím v 90% po panelové D1, která je v některých úsecích Brno-Olomouc hodně rozbitá,
tak jsem to kvůli podvozku zavrhl. Lepší jak být vykulený, že musím napumpovat najednou 10000 jenom do GO přední nápravy. Na to bych neměl. Žádné auto není bezporuchové. Snažím se problémům předcházet, ne čekat, až přijdou.
Díky za pochopení. :)

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#69 Příspěvek od Dresik 28 »

Je to ital a je to Lancie. Proto ta cena. Jinak je to proste lepsi Marea.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#70 Příspěvek od Jarda 591 »

vanDave píše:Jo tak jasný, ale kdo by čekal, že před 2 roky některé díly na auto nejsou a teď jsou toho najednou plný vrakoviště.

Ne že bych tomu autu nevěřil, já je jenom neznám, jak už jsem psal, nikdo v okolí ze známých to auto nemá, všichni hrkaj ve škodovkách nebo VW :roll: ,
dřív jsem se o Lybru nezajímal, ani jsem nevěděl, že nějaká Lybra existuje, jenom mi prostě přišlo divný, že je to auto tak levný, na to jak je pěkný a jak je pohodlný.
Bude to moje v pořadí 2.auto.

Předtím než se pro něco rozhodnu, tak si zjistím všechny pro a proti (otec je to stejný..).
Př.: Původně jsem chtěl 156ku, která je nádherná, ale protože jezdím v 90% po panelové D1, která je v některých úsecích Brno-Olomouc hodně rozbitá,
tak jsem to kvůli podvozku zavrhl. Lepší jak být vykulený, že musím napumpovat najednou 10000 jenom do GO přední nápravy. Na to bych neměl. Žádné auto není bezporuchové. Snažím se problémům předcházet, ne čekat, až přijdou.
Díky za pochopení. :)
Podívej se kolik stála nová a jesli bys v té době na to měl, myslím že z toho důvodu se tady neprodávaly. Mám 7ho Itala a nestěžuju si i když Marea mě pěkně ždímala poeněženku. :s-l: A názory Škodovkářů a jiných nevnímám, ceny jsou jinde i pohodlí.
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Uživatelský avatar
vanDave
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 14, 2012 07:43
Bydliště: za Brnem

Re: rozhodovani pri koupi Lybry

#71 Příspěvek od vanDave »

Dresik 28 píše:Je to ital a je to Lancie. Proto ta cena. Jinak je to proste lepsi Marea.
ok

Kolik stála nová Lybra netuším. jj bravo taky není zrovna držák, hlavně z té elektriky šílím. :)
Kamarád si valí na VW vlně a diví se, že mám Fiat, a pořád se ptá, jestli si koupím B5 passata :D (kterýho taky měl a s kterým jsme jezdili občas v práci), ale já to nějak ignoruju a dívám se víceméně jenom po italech (lybra a marea-ta jenom kvůli nižší ceně).

Zatím jsem teda neobcházel bazary a soukr. prodejce, teď to nemá smysl, takže ani nevím, v jakém stavu ty auta v ČR jsou
resp kolik stojí Lybra v solidním stavu. Kamarád z Marea klubu tahá na požádání auta z itálie, vesměs teda marey
(sám má už tuším 4.), ale i tu lybru by dotáhl.

Když jsem vybíral před 3roky Bravo, tak jsem objel za jeden den celou Moravu a koupil až poslední (4.) auto (víc aut v solidním stavu na netu v té době nebylo),
chtěl jsem facelift, bylo to moje první auto, takže jsem nebyl rozhodnutý, jestli 1.6ku nebo JTD a radši jsem si připlatil, aby to nebyl vrak. Na jednom z těch Brav upadla bazarníkovi při zavírání kapoty přední maska. :D

Odpovědět