Prodej Kappy 2.4 JTD za 189 000 sk

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dýzl 209
Příspěvky: 599
Registrován: úte bře 21, 2006 21:17
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Dýzl 209 »

Harous píše:
Dýzl 209 píše:Úkolem prodávajícího potom je obhájit proč je cena vozu tak vysoká (je to šperk, spousta nových dílů, 1 majitel, či málo km) a vyvracet rejpání některých dotazovaných.

Zkuste se podivat kolik stoji pekna Kappa SW JTD treba v Italii... Budete na stejny cene.
Kolik stojí a taky tam stojí. Žádnej dovozce si nelajzne dovézt kappu za takový peníze, teda pokud to není přímo na zakázku, ale i tak. Ale jak říkám, je to věc názoru, čím víc lidí tím víc názorů, o tom "Pokec" je. Jak jsem psal, komentuju inzeráty u kterých mi něco nesedí. Když jsem prodával kola (mimochodem zánovní 17"elektrony z thesise s goodyerama, který měly sotva sjetý špuntíky) byl jsem připravenej reagovat na jakýkoli dotazy, měl jsem spoustu fotografií, podrobný popis stavu a každému kdo chtěl jsem je poskytl, stejně tak i zde na fóru, u inzerátu by to měla být samozřejmost. Cena byla sotva za cenu pneumatik a přesto se některým zdála vysoká (v pořádku, jejich názor, proč bych se měl za to na ně zlobit?), ale svými argumenty, odkazy na cenu kol a ceny pneumatik jsem je vrátil do reálu.
Nevím proč se na mě zlobíte, když řeknu poznámku, že 160tis. za 2.4JTD SW z 99 roku mi připadá jako přemrštěná cena. V Česku je to víc než běžná cena, chápu, že na Slovensku jsou trošku jiné poměry a ceny jsou vyšší, ale i tak je to podle mě hodně. Navíc prostě u tak strohého inzerátu s jednou a to ještě hodně blbou fotografií se moje poznámka přímo nabízela, kdyby to byl šperk se spoustou nových dílů, tak to přece u inzerátu uvedu, ne? Já bych se tím teda přímo chlubil a vyšší cenu bych tím tak i vysvětlil. Nezajímají mě ceny na mobile.de, nebo autoscout24, atd. neblázněte, ty inzeráty jsou tam i několik měsíců a bez povšimnutí, bodejť by ne za tu cenu. Zajímá mě relita, co vidím to vidím, co odzkouším, projedu, prohlídnu je pro mě důležitější než kecy prodejců o tom jak auto jezdilo jen po dálnici, jak má málo najeto, jak ho poctivě servisoval, garážoval, leštil, atd. Někdo úplně cizí tu prodává auto za poměrně hodně peněz a já jsem špatnej, protože zareaguju na cenu? To je snad správně, ne? To by si tu za chvilku mohli bazaristi naflákat inzeráty s předraženýma autama a nováček, který by si na těchto stránkách náhodou některý vybral, by mohl být v domění o jak dobrej kauf jde, když je inzerát na stránkách lancia klubu. Můj názor je ten, že pomáhat se má kupujícímu s koupí (tím že tu držkuju a debatuju s ostatníma, si o autě taky udělá názor a třeba mu to pomůže v rozhodování), než prodávajícímu-ten má mít argumenty nachystaný a pokud nemá co skrývat, na všechno rád odpoví a určitě si svého kupce najde.Hele je to můj názor, určitě se bude lišit od ostatních, ale o tom to je. :wink:
Mimochodem kdyby chtěl někdo koupit moji kappu za 160tis. napište mi, určitě se domluvíme. :lol: :lol: :lol: :wink:
Fiat Multipla 1.9JTD, 85kW, r.v.2002

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

#17 Příspěvek od Miky 201 »

Zase na druhou stranu, musis brat to, ze ta cena je na ceskem trhu a je znacne ovlivnena tim, ze za itala proste lidi takovy prachy nedaji, ale uz jenom uvazme, ze Kappa je auto srovnatelne s prestiznimi nemeckymi voziky s ledvinama nebo hvezdou na kapote, v tom pripade jen pri srovnani s konkurenci ta cena porad mala. Bawo v tomhle roku v tehle vybave pod 2 kila nekoupis a o tom to je... To ze se v CR prodavaji levneji je druha vec, ale Kappy maji podle me vetsi cenu nez je jejich realna trzni hodnota... Bohuzel nebo bohudik? Taky jsem Hedviku koupil celkem levne...
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Dan 1 »

O ceně diskutovat nebudu, jen bych chtěl podotknout, že klub nemá s inzeráty a nabízenými auty od cizích lidí nic společného. Doufám, že to nikdo tak nechápe, že když je na našem foru inzerát, musí jít zaručeně o prověřené a spolehlivé auto. Pokud má někdo zájem prověřovat všechny inzeráty a najít případné nesrovnalosti, tak klidně, ale klub jako takový tohle dělat nebude...
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Vladimír 82 »

Podle mě každej kdo neco kupuje se musi SÁM podívat v jakých relacích se daný artikl pohybuje a pak SÁM rozhodnout, jestli to chce nebo ne...nemám rád takový samozvaný rádoby soudce, kteří napíšou 2 minuty po vyvěšení inzerátu, že je to drahý, i když sami to auto nechtějí, jen cití občanskou povinnost lidi varovat...Mě se třeba taky zdá dost 8 tisíc za interier z integrály, ale když to někdo chce ať si to koupi, ja to stejně nemám kam nacpat, tak to nekomentuju, kdybych měl deltu, tak smlouvám....podle mě jsou diskuze tohodle typu zcela zbytečný..prostě to komentovat co se tyká ceny nebudeme a HOTOVO...přece se tady kurňa nebudem hadat...


ještě bych chtěl upozornit, že jsem se nikoho nechtěl osobně dotknout, a ževšechny osoby vystupujicí v mém povídání jsou smyšlené :wink:
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Dan 1 »

Pěkně řečeno...co má cenu pro jednoho, nemusí mít pro druhého.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Míla 185
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 415
Registrován: pon led 08, 2007 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Míla 185 »

Kdysi nás učili, že cena zboží není určena množstvím vložené práce, ale je určena místem a časem. A dále, že pokud se najde jediný kupec, který akceptuje naši cenu, tak cena byla určena správně. A pokud jsme vše poctivě zdanili, tak obchod proběhl korektně. Proto si myslím, že není korektní veřejně komentovat nabídkové ceny, protože je to čistě věc mezi dvěma stranami - kupujícím a prodávajícím.
Lancia Thema 8.32
Lancia Delta Integrale 8V
Lancia Beta Trevi 2.0 Volumex
Lancia Beta Trevi 2.0 Automat
ÚVMV GT

Uživatelský avatar
Bryx 123
Příspěvky: 710
Registrován: stř kvě 03, 2006 17:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Bryx 123 »

jen tak pro info tady u nas byla v bazaru kappa sedan.... 2.4jtd rok 2001 jedna z poslednich mela najeto 120 000 a byla opravdu moc pekna a cenovka byla 128 000kc bylo na ni prej 5 zajemcu hned co se postavila do bazaru. takze asi tak
L. Thesis V6
EX - L. Lybra 2.4jtd Black
EX - 2x HPE 1.6 16V, HPE HF
EX - Fiat Bravo jtd
EX - Opel Kadett GSI 16V , Vectra 2.5 V6 CDX
EX - L. Dedra 2000 Turbo
EX - L. Dedra 1.8 VVTi
EX - L. Dedra 1.6ie

Odpovědět