Lybra - jak poznat výbavu?

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kuba 390
Příspěvky: 260
Registrován: ned úno 10, 2008 11:33
Bydliště: Olomouc

Lybra - jak poznat výbavu?

#1 Příspěvek od Kuba 390 »

Ahoj všichni,
jak se dají rychle rozeznat různé výbavy na Lybře? Označení nikde není, takže bych potřeboval nějaký rychlý jednoduchý postup - kola moc spolehlivá nejsou, dost často jsou vyměněná.
Díky

mildaT815
Příspěvky: 139
Registrován: stř dub 09, 2014 21:26
Bydliště: Struhy

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#2 Příspěvek od mildaT815 »

Kouknu a vidim co tam je,ne???? :D Nebo jak to myslis? Intensa treba podle sedacek. Ale stejne sis asi mohl dokoupit prakticky cokoliv do cehokoliv. Na prvni dobrou zvenku asi nepoznas
ex. Lancia LybraSW 2003 1,9 jtd 85kw
nyní Lancia LybraSw 2001 2,4 jtd 103 kw

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#3 Příspěvek od Fiskus »

Podle sedaček přibližně:
Látkové - nejnižší výbava (rádio bez bose, není tempomat, není čidlo stěračů, není sklápění zrcátek, 12V pouze v popelníku)
Alcantara - tempomat, bose, aut. stěrače, 12V i na středovém tunelu a v kufru, sklápění zrcátek
Celokožené (Emblema) + esp, někdy střešní okno
Celokožené + alcantara uprostřed - (Intensa) + 16" kola, tmavý dekor imitace dřeva, jiný odstín šedé na plastech stř. tunelu

Samozřejmě jak už bylo napsáno výše, ta výbava se mohla kombinovat na přání takže je to co kus to jinak, ale většina co jsem viděl inzeráty nebo naživo to měla cca takto nastaveno.

mildaT815
Příspěvky: 139
Registrován: stř dub 09, 2014 21:26
Bydliště: Struhy

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#4 Příspěvek od mildaT815 »

No tak nějak jak psal fiskus. Já mám třeba alcantaru,ale tempomat nemám,mám mrdkoradio bez bose,ale aspon menic,bez senzoru stěračů,defacto social s alcantarou :D
ex. Lancia LybraSW 2003 1,9 jtd 85kw
nyní Lancia LybraSw 2001 2,4 jtd 103 kw

Almanil
Příspěvky: 58
Registrován: čtv lis 14, 2013 20:18
Bydliště: Hranice

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#5 Příspěvek od Almanil »

Teď máme druhou Lybru s Alcantarou, ale tempomat ani v jedné. Ta první neměla asi nic navíc, druhá má Bose, měnič a to je asi vše.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD 2000 99kW

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#6 Příspěvek od Hamster 526 »

Lancia obecně má výbavy takový všelijaký, protože vždycky platilo, že co si zákazník objedná, to dostane. V zásadě tam byly takový tři úrovně.

Business
základní výbava, nemá ovládání rádia na volnatu, zadní okna sou na kličky, sedačky látkové. To je asi jediná, který bych se vyhnul, je přecijen už zbytečně chudá..

SX/LX
takovej ten střed, nejčastější výbavy, vzájemně dost podobný. Alcantara, BOSE a všechny tyhle serepetičky tam už bejvaj

Emblema/Intensa
nejvyšší výbava, ale pořád tam není zdaleka všechno. Ale jsou tam kožený sedačky, bejvá navigace, CD-changer

Pak sou věci, který byly vždycky příplatkový, to je tempomat (pro 1.6 a 1.8 nebyl k dispozici vůbec), dešťovej senzor, střešní okno, xenony, nivo u kombíků, sedačka řidiče s pamětí etc.

Já osobně bych u Lybry určitě chtěl:
- volant s tlačítkama
- BOSE
- tempomat
- dešťovej senzor (i když bez něj se dá žít)
všechno ostatní tam buď už je v základu, nebo to není potřeba...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#7 Příspěvek od Oskar 58 »

Muzes pokracovat: zklopny zrcatka, vyhrejvany sedacky, xenony, stresni okno, orginal alarm, esp/asr, zatmivaci zrcatko, senzor zamlzujiciho okna, zatmaveny skla
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#8 Příspěvek od David-SK »

Chlapi máte niekto Lybru SW, ktorá má repráky po stranách aj v batožinovom priestore? Nemyslím samozrejme subwoofer. Ale tie na bokoch. Ja mam druhú lybru, v oboch mriežky sú ale repro ani v jednej. 1. bola s alcantarou, terjšia je full v koži EXECUTIVE aj podľa VIN čísla v EPER hudba BOSE ale repro v kufri nieje. Inak mám tempomat, dažďový senzor, navi, vyhrievané sedačky (ktoré mi teraz nejak nehrejú :lol: :roll: )
Ako to je s tou vývaou teda? :lol:
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#9 Příspěvek od Hamster 526 »

A to ještě nevíš další věc, totiž že za těma malejma mřížkama ve dveřích u kliky taky žádný repráky nejsou. Buď rád, že tam ty repráky nemáš, to totiž znamená, že máš skutečně audio BOSE. To má nejen jiný reproduktory, ale i jinak umístěný, všechno je u BOSE jinak. Takže to máš v pořádku.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#10 Příspěvek od David-SK »

No budes sa asi cudovat ale tie male reproduktory v dverach pri klucke mam. :lol: Mal som dole tapacir uz a tie reproduktory tam mam. Na predoslej som nemal ale tu ich mam. :lol: A jak ze keby mam skutocne bose tak je vsetko inak? A co tam mam ak nie bose? Nepochopil som.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#11 Příspěvek od Hamster 526 »

Tak to je divné, výškové reproduktory u klik má základní audio, u BOSE jsou dole dvoupásmový, nahoře by nemělo být nic.

Základní audio má vepředu repráky nahoře i dole, v zadních dveřích nic a za zadníma sedačkama další dva repráky. BOSE má v předních dveřích dole dvoupásmový repráky, v zadních dveřích jednoduchý a v kufru subwoofer. Ty dva systémy nemaj společný nic, jiný sou repráky, jiná je kabeláž, všechno je jinak.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
David-SK
Příspěvky: 448
Registrován: úte lis 22, 2011 17:01

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#12 Příspěvek od David-SK »

Hamster 526 píše:Tak to je divné, výškové reproduktory u klik má základní audio, u BOSE jsou dole dvoupásmový, nahoře by nemělo být nic.

Základní audio má vepředu repráky nahoře i dole, v zadních dveřích nic a za zadníma sedačkama další dva repráky. BOSE má v předních dveřích dole dvoupásmový repráky, v zadních dveřích jednoduchý a v kufru subwoofer. Ty dva systémy nemaj společný nic, jiný sou repráky, jiná je kabeláž, všechno je jinak.
Tak ja neviem. mam tam Bose ako pises v predu dvojpasmove, vzadu klasika a v kufri woofer. :)
No nic teda, myslel som že bose ma este vyssi level kde je repro aj v kufri. Ale ked toto je full bose tak potom okej. :D
Ďakujem za info.
Lancia Lybra SW Executive 2.4JTD, 110kW, r.v. 2002

ex. Lancia Lybra wagon 1,9JTD 77kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Ježura
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 22, 2019 11:34
Bydliště: Praha

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#13 Příspěvek od Ježura »

Ahoj, ohledně Lybry se teprve snažím zorientovat a rád bych si ujasnil pár věcí ohledně výbavy. Zkušel jsem řadu věcí dohledat na netu i tady na fóru, ale ne vždycky se mi podařilo najít, co jsem potřeboval, takže:

Je nějaký vztah mezi přítomností Xenonů, naklápění světel ovladačem z interiéru a ostřikovačema světlometů? Od Saaba jsme zvyklej, že xenony = automatický naklápění (takže ovladač chybí) + ostřikovače, ale u Lybry si tím až tak jistej nejsem.

Asistenční systémy - porůznu jsem našel, že Lybra má vždycky ABS. Jak ale s EBD a ESP? Váže se to na nějaký stupně výbavy, roky výroby případně systémy, co jsou v autě už přítomný? Stejně jako u předchozího dotazu mně jde hlavně o to, jestli jde podle něčeho objektivně říct, co v autě je a co není.

Airbagy - pokud vím, v základu jsou dva přední a dva boční, někde jsem se dočet že pozdějc se daly objednat ještě dva okenní -> dohromady max 6. V inzerci vidím několik kusů s deklarovaným počtem 10 airbagů, čemuž se mi nechce věřit :D

Parkovací senzory - dávaly se vůbec z výroby nebo je to tam, kde jsou, dodělávaný?

Zrcátka - elektricky ovládaný v základu + elektricky sklopný za příplatek? Pokud jo, kde ho najdu a jak vypadá?

Dešťovej senzor - předpokládám že klasicky u horní hrany čelního skla a nejde si ho s ničím splétst (takže když na první pohled nepraští do očí, tak tam není)?

Palubní telefon - jak vlastně funguje? Je to na vlastní SIMku? Nebo to nějak komunikuje s normálním mobilem? Dá se rozumně používat i v dnešní době nebo je to přežitá zbytečnost?
Saab 9-5 Aero MY 2004

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#14 Příspěvek od Hamster 526 »

Ahoj,
zkusím, co vím... :-)

- Xenony v Lybře jsou vzácné a poznají se absencí kolečka naklápění, ostřikovače byly za příplatek i pro halogeny, takže podle nic se xenony poznat nedají.

- Asistenční systémy - Lybra má vždy ABS, za příplatek potom byl protiprokluz a po faceliftu ESP. Pozná se snadno podle tlačítka, které je na panelu u ruční brzdy (ten s pořadačem na mince). Pokud tlačítko není, má auto jen ABS, pokud je, je popsané.

- Airbagy jsou čelní a boční, za příplatek i okenní. Šest je maximum. Někteří bazarníci píšou počet podle počtu nápisů airbag v autě, ale to je samozřejmě nesmysl...

- Ne, pro Lybru nebyly parkovací senzory v nabídce

- Zrcátka jsou barvená, el. ovládaná a vyhřívaná. Za příplatek bylo el. sklápění, pozná se podle ovladače, má ještě jednu polohu o 180° posunutou od nulové polohy.

- Dešťový senzor je umístěný na skle u paty zrcátka, je tam vidět nalepený terčík. A páčka stěračů má na sobě nápis 'AUTO'. Co je ale vtipné je, že páčka je kromě toho nápisu úplně stejná, to okýnko v čelním skle je na autě taky vždycky a dokonce je v každé Lybře natažená i kabeláž - takže stačí koupit někde na vrakovišti to samotné čidlo, zapojit konektor a dešťový senzor je hotový....

- Palubní telefon je součástí příplatkového infotainmentu s navigací. Upřímně řečeno - tahle verze má ošklivější grafiku, mapové podklady staré 20 let nebo kolik a telefon s vlastní SIM - je to úplně na nic. Základní verze (pořád může mít audio BOSE) má stejně velký barevný displej s hezky animovanýma hodinama, je přehlednější a hezčí.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Ježura
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 22, 2019 11:34
Bydliště: Praha

Re: Lybra - jak poznat výbavu?

#15 Příspěvek od Ježura »

Díky za vyčerpávající odpověď! Ještě k těm Xenonům, pokud vím, ovladač naklápění chybí i v případě, že má kombík vzadu nivomaty. Pak už je to fakt k poznání jenom podle samotnejch lamp? Co jsem googlil, ani xenony nemaj čirou optiku a netrénovaný oko to bude poznávat jenom obtížně bez toho, aby se člověk kouknul na výbojku.
Saab 9-5 Aero MY 2004

Odpovědět