Lancia Thema 1994

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
jawa76
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 01, 2015 10:50

Lancia Thema 1994

#1 Příspěvek od jawa76 »

Dobry den všem, registroval jsem se na toto forum s tim, ze uvažuji o teto Lancii: http://www.sauto.cz/osobni/detail/lanci ... ion&mark=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Mám rad starsi auta a hledám něco na víkendy, doposud jezdím za pěkného počasí v mazde mx5, ktera nema chybu, ale vzhledem k přírůstku do rodin je pro nas mala. A tak bych rad něco praktictejsiho. Na uvedenou Themu jsem se byl podivat uz někdy na jaře loňského roku a moc se mi líbila, nicméně následně jsem řešil jiné povinnosti a Themu odstavil na druhou kolej. Auto vypadalo vizualne hezky, mechancky az na drobnosti snad ok, jedine co mi vadilo byly diry po vymontovanem lpg. Ted jsem zjistil, ze auto se stále neprodalo, kde muze byt chyba? Mám se něčeho bát? Forum jsem si prosel a nenašel nic zásadního, co by na tomto modelu bylo problematického. To jsou u nas tyto Lancie tak nepopulární? Auto se mi líbí jako neokoukany youngtimer, to je důvod, proc uvažuju nad pořízením. Díky moc za radu. Jarek

Karel 211
Příspěvky: 522
Registrován: stř dub 04, 2007 18:47
Bydliště: Zlin

Re: Lancia Thema 1994

#2 Příspěvek od Karel 211 »

pro většinu lidí je to jen starý,velký a drahý krám co se nevyplatí. Pokud není shnilá není se čeho bát,sám jsem o ní uvažoval,ale jako 3 auto ho tak nutně nepotřebuju :wink:

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema 1994

#3 Příspěvek od Pavel 3 »

tahle thema je prakticky to samý co mám já a jediný co mě zaráží je že plní jenom euro 1 protože ta moje má stejnej motor a je i starší a plní euro 2. Jinak vypadá moc hezky a hlavně interiér vypadá hodně zachovale důvod proč se neprodala je asi hlavně cena v Česku není Lancia moc oblíbená a prodává se blbě i za mnohem menší peníze. Osobně bych jí koupil hned já jsem s tou svojí moc spokojenej a i když s ní jezdím prakticky denně a poslední dobou nemám čas ani peníze na její údržbu, jezdí naprosto spolehlivě a bez problémů
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Thema 1994

#4 Příspěvek od black_sheep 666 »

To, že se neprodalo, ještě nemusí znamenat nic špatného. Před pár lety jsem byl prohlédnout jeden Ford Mondeo V6, měl dost kosmetických vad, prasklé sklo, vybitou baterii a stál poměrně dost, na to že do něj bylo potřeba navalit dalšich 20k hned po koupi. Tak jsem ho nevzal a koupil docela jiné auto.

O dva roky poté se jsem se rozhodl, že si tu V6 konečně koupím, tak jsem se díval na různá auta a zjistil jsem, že tam stále ještě je, a samozřejmě už i levněji. K mému překvapení navíc bazar mezitím nalakoval nárazníky, vyměnil sklo, baterii a ještě dal dolů cenu. Tak jsem tam přijel, omrknul to, projel to, nabídl ještě o něco málo míň s informací, že vím že jim to tam min. 2 roky stojí a vzal ho (ještě dneska jde za tu cenu sehnat velmi špatně v dobrém stavu - nechápu).

No a potom jsem s tím trefil prase na totálku, jsem ho rozebral do šroubku jako ve stotisícovém testu Auto Bildu. To auto bylo v top stavu, nikde rez, žádné havárky, všechny díly v pořádku a pěkné. Doteď nevím, kde byla chyba že ho nikdo nechtěl - ale prostě tam dva roky stálo. :lol: Přitom, to samé auto, za víc a v horším stavu přitom zmizelo během pár týdnů.

Takže můj závěr? Neřešit proč tam stojí, pořádně prohlédnout stav a historii a pokud je vše ok - jdi do toho. Navíc máš fakt dobrej argument na usmlouvání ceny, u mě to bylo 15 % sleva bez nějakého dohadování - nabídl jsem, na pět vteřin se zamyslel a pak řekl - tak jo a jel jsem :)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
vonkreuz
Příspěvky: 688
Registrován: úte led 15, 2013 01:11
Bydliště: Bytča (SK) / Havl.Brod

Re: Lancia Thema 1994

#5 Příspěvek od vonkreuz »

Jak řekli předřečníci přede mnou - relativně velké, hranaté, italské, staré a dvoulitrové auto. A to lidi neláká. Přitom je to prostorné, pohodlné auto s velkým kufrem. Spousta věcí se dá koupit nové z ebaye, spousta zrepasovat. Díky velmi podobné či dokonce stejným podvozkovým celkum s AR 164, Fiat Croma lze dost dílu koupit i v ČSSR nebo ruzně po netu. Např. podvozkové silenty jdou klasické nebo Powerflex (stejné pro AR 164). Protože už mám většinu věcí na podvozek nakoupeno nebo zrepasováno, tak mužu říci že pokud budeš chtít většinu věcí nových, tak čekej cca stejnou cenu jako je cena tebou odkazovaného auta (tlumiče, pružiny, uložení tlumiču, ramena přední 2x, ramena zadní 4x příčná, 2x podélná, ložiska kol, brzdy kotouče, brzdy desky, brzdové hadice, silentbloky, práce od externistu - pískování, pozinkování, komaxit).

Ale auto je to super. Asi nejlepší kšefty automedik.cz, mroauto.cz, autodielymt.sk, qp24.de a samozřejmě e-bay.com, .de nebo .it.

A opravovat to dokáže i někdo jako jsem já - s minimálním byvavením, kdy i pouliční afgánský výrobce zbraní má lepší vybavení.

O Themu se zajímám teprve rok a pul, tak mně případně někdo doplní. :wink:
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H.F.

Tipo936 3.0 V6 Super 99´, Myš
Tipo164 2.5 TD 98', Malý Farina
Tipo834 2.0 VIS 93´, Krabice
Tipo932 2.5 V6 SW fl addio
Nové díly na prodej

jawa76
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 01, 2015 10:50

Re: Lancia Thema 1994

#6 Příspěvek od jawa76 »

Říkal jsem si, kde je zakopany pes, ale z vašich příspěvku je vidět, ze to bude asi kombinace znacky a roku výroby:). Trosku se bojím toho dlouhého stání, ale snad ji to nějak zásadně nepoznamenalo. Plusem je karoserie bez koroze a moc hezky, nekuřácký interiér. Navíc je to neokoukane auto, které narozdíl od nekterych youngtimeru německých značek ma styl a nestoji majlant:). Na Lancii jsem před 18 lety začínal (delta) a rad bych se zase vratil:). Na fóru jsem pochopil, ze bežné nahradni dily (brzdy, tlumiče, silentbloky atd by nemely byt az takovy problem, z hlediska dostupnosti. Je něco extra na co bych se mel připravit nebo se neni třeba bát?

jawa76
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 01, 2015 10:50

Re: Lancia Thema 1994

#7 Příspěvek od jawa76 »

Tak vidím, ze nez jsem dopsal dotaz, tak vonkreuz byl rychlejší:). Díky moc. Beru to tak, ze to je proste stara kara, ktera něco bude vyžadovat. Podle stavu ale soudím, ani původní italsky majitel ji úplne nezanedbaval, a tak netrpi neduhy aut z italie (neobouchana karoseri a nezniceny interiér). Tak si říkám, ze i pod pěkným kabátem by se nemusela skrývat kasicka na peníze. I kdyz je to bazar a tem pod ruce nikdo nevidí...:)

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema 1994

#8 Příspěvek od Pavel 3 »

vonkreuz to bere hodně z gruntu ten z toho chce udělat nový auto a mění a pískuje a prostě renovuje. Tahle Thema nevypadá že by něco zásadního honem potřebovala já tu svojí koupil a prakticky jsem jenom jezdil měnil jsem jenom oleje, destičky, zadní tlumiče a baterku a třeba zrovna ty zadní tlumiče by to chtělo vyměnit znovu původní vydržely 160000 km a ty nový jsou po dvacetitisících v háji přední jsou ještě originál a jsou pořád v pohodě. Jestli má ta Thema opravdu najeto co píšou a podle interiéru bych tomu i věřil tak to bude všechno v pohodě. Výhodou třetí generace je že už je opravdu dost vychytaná a dost spolehlivá
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Thema 1994

#9 Příspěvek od black_sheep 666 »

Jinak to dlouhodobý stání zase tak strašně nevadí. Určitě ihned vyměnit oleje a kapaliny - to se vyplatí tak jako tak. Zkontrolovat, ideálně vyměnit i rozvody a jezdit. Možná bude něco zpočátku zlobit, než se to zase rozběhá. Mě tam hned po koupi špatně fungovalo dálkové otevírání kufru, centrál, klapky variabilního sání a milion dalších prkotin, které se po pár dnech občasného váhání rozhejbali a pak už makali naprosto bez problému.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Lancia Thema 1994

#10 Příspěvek od Dresik 28 »

Neresit a jit do ni :) Jestli je v rozumnem stavu, tak necekat...
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Thema 1994

#11 Příspěvek od black_sheep 666 »

přesně. :P
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

jawa76
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 01, 2015 10:50

Re: Lancia Thema 1994

#12 Příspěvek od jawa76 »

Díky moc všem za informace, zajedu se tento týden mrknout, jak se na ní ten rok stání podepsal a dám vědět. Snad to dopadne:).

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thema 1994

#13 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

nekoukat a kupovat
xxxx

Uživatelský avatar
vonkreuz
Příspěvky: 688
Registrován: úte led 15, 2013 01:11
Bydliště: Bytča (SK) / Havl.Brod

Re: Lancia Thema 1994

#14 Příspěvek od vonkreuz »

Pánové, co je tohle za díl? :-k
http://allegro.pl/show_item.php?item=6489800351" onclick="window.open(this.href);return false;
Klapka sání? :-k
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H.F.

Tipo936 3.0 V6 Super 99´, Myš
Tipo164 2.5 TD 98', Malý Farina
Tipo834 2.0 VIS 93´, Krabice
Tipo932 2.5 V6 SW fl addio
Nové díly na prodej

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Thema 1994

#15 Příspěvek od Karel 6 »

ta podstava tomu napovídá,ale řek bych něco jako předehrívaný restriktor(nebo chlazený?),nebo nebo starý systém plynu lpg.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Odpovědět