Dedra SW Integrale

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Dedra SW Integrale

#1 Příspěvek od Euro 564 »

Jak je na tom Dedra SW Integrale se spolehlivostí na každodenní ježdění a jako zimní auto? Zajímá mě hlavně ten pohon a motor. Ostatní je, předpokládám, stejný jako u všech ostatních Deder. Objevila se tu jedna za 1600 EUR a na fotkách vypadá pěkně, ale podle jména je prodávající turek... :D Tady na klubu vím jen o dvou lidech, co jí měli nebo mají, ale budu rád za každý názor. Rád bych jako zimní auto nějakou nenáročnou spolehlivou benzínovou čtyřkolku s manuálem a ideálně kombi, takže jí porovnávám hlavně s 325ix touring E30.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#2 Příspěvek od Lubos 42 »

zzz.jpg
Já ji nepoužívám na denní ježdění, takže spolehlivost bude stejná jako u Italů všeobecně - bude vyžadovat přiměřenou péči. Jízdní vlastnosti výborné, výkon dostačující, trochu víc by se sneslo. Spotřeba vyšší, úměrná pohonu. Vyrobeno 590 ks.
Naposledy upravil(a) Lubos 42 dne čtv lis 06, 2014 00:21, celkem upraveno 1 x.
integrale
aktualně AR 159 SW

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#3 Příspěvek od Euro 564 »

Na spotřebě mi nezáleží, ale na spolehlivosti hodně. Přece jen bydlím teď skoro na horách a práci mám ještě blíž k Alpám, takže chci nějakou opravdovou čtyřkolku (žádný haldex), která bude spolehlivá za každého počasí. Nechci auto, o které se budu muset víc starat, než jezdit. Navíc počítám s tím, že budu v zimě jezdit hodně na víkendy do Alp. I proto chci hlavně kombi (kvůli lyžím). V japonské produkci je výběr celkem bohatý, ale zato u preferovaných italských značek nebo BMW je to bída s nouzí. :?
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Dedra SW Integrale

#4 Příspěvek od black_sheep 666 »

na tohle by bylo ideální nějaké prověřené Subaru. bohužel, nedávno jsem řešil něco podobného, a taky jsem se tomu bránil, ale má to něco do sebe :-) btw. to jich opravdu vyrobili tak málo? je to někde ověřený údaj? být to oblíbenější model, tak by z toho byl potenciální veterán s vysokou hodnotou.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#5 Příspěvek od Euro 564 »

Tak taky je to ve hře, konkrétně Subaru jsou tady společně s Audi nejlevnější ojetý čtyřkolky a navíc u Subaru bych neměl problém auto důkladně prověřit, protože kamarádovi patří Subaru ALM v Hostivaři. Ale já mám problém u všech menších japonců z 90. let s interiéry. Prostě se mi nelíbí. A to vůbec. Už jsem koukal na sAutu i na Lancer kombi 4x4, co je v Brně za 50tis., ale je to to samé. Při pohledu do interiéru si neumím představit, že bych v tom měl sedět každý den. Že se vyrobilo Dedry SW Integrale až tak málo, jsem taky netušil, ale vím, že jich je dost málo a skoro nejsou... Já ani Dedru nijak cíleně nehledal, jen jsem zadal do vyhledávače, že chci kombi s Allrad, Benzin, Schaltgetriebe a Nebelscheinwerfer a pak jen projížděl výběr bez ohledu na konkrétní značku. Ale tím, že ta Dedra vyjela překvapivě jako jedna z nejlevnějších, tak mě začala víc zajímat.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Dedra SW Integrale

#6 Příspěvek od Harous 239 »

Subarácký (ono spíš obecně japonský) interiéry z devadesátých let jsou trochu archaický. Ale myslím, že zbytek auta to spolehlivě vyváží. Pokud chceš zůstat v Evropě tak bych se podíval i po nesmrtelný klasice - Fordu Sierra. Třeba tahle vypadá libově:
http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... 00&asrc=st
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Dedra SW Integrale

#7 Příspěvek od black_sheep 666 »

jo s tím Subaru interiérem jsem měl taky problém. Nějak se v tom necítím, a to je fakt zlý když nejvíc času trávíš v něm :D Ta Sierra je boží, za super cenu! akorát, není ten pohon 4x4 příšerně poruchový - co jsem kdysi slyšel?
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#8 Příspěvek od Euro 564 »

Sierra mě nenapadla a normálně se ani za tyhle peníze Sierry 4x4 neprodávají, takže je ta cena z mého pohledu dost podezřelá. Stačí se kouknou, za kolik tam jsou ostatní kousky... Je to asi jako prodávat pěknou Deltu HF Integrale třeba za 3tis. EUR. Kromě Dedry koukám hlavně po BMW 325ix touring E30 a 525ix touring E34, MB W124 T-modell 4matic a Audi 100/A6 Avant Quattro (C4). To jsou auta, kde je nějaký slušný výběr na trhu. Jinak bych se nebránil ani Peugeotu 405 4x4 nebo Fiatu Tempra SW 4x4, ale nejsou... Každopádně srdcem to táhne nejvíc k té Lancii.
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Dedra SW Integrale

#9 Příspěvek od black_sheep 666 »

pokud ti fakt jde o tu čtyřkolu, tak taková sázka na jistotu (dostupnost dílů a nějaký rozumný výběr za směšnou cenu) je u těch permanentních čtyřkolek pouze u Subaru (@Harous - fakt to píšu já :lol: ). myslím, že to máš podobně jako já, také jsem se tomu bránil, ten design je prostě otřesný a kouzlo hranatých aut od Giugiara mě fascinovalo už leta, proto jsem nakonec skončil s předohrabí Prismou a čtyřkolky se vzdal.

dost se mi líbila Impreza GT naživo, na tom už je vidět že to je prostě starý auto, tak tě nezaskočí ani ten interiér a mizerné dílenské zpracování detailů. a má to blízko k Rally 8-) nějaké zachovalé kousky z počátku 90. let už mají i takové youngtimer ambice. u těch novějších subaru bych se s tím smiřoval hůře. Dokonce jsem kamarádovi natlačil Outback (chtěl původně Santa Fe), fakt to splnilo zadání nejlíp ze všech aut. :lol: nejlepší je, když přijede v noci a sněží :lol: to pak nemá chybu :) v té cenové relaci co tyhle subaru stojí bych bral 159 Q4 (mě nízká světlá výška nevadí), ale předpokládám, že se tu bavíme o levnějších autech.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#10 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Chceš spolehlivé auto a vybíráš mezi veterány. Je potřeba se probrat a rozhlédnout se kolem sebe, co to vlastně jezdí po silnicích, kor na západ od nás. Dedra je v dnešní době asi tak spolehlivé auto, jak si ho uděláš spolehlivým sám.
xxxx

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Dedra SW Integrale

#11 Příspěvek od Harous 239 »

Euro 564 píše:Sierra mě nenapadla a normálně se ani za tyhle peníze Sierry 4x4 neprodávají, takže je ta cena z mého pohledu dost podezřelá. Stačí se kouknou, za kolik tam jsou ostatní kousky... Je to asi jako prodávat pěknou Deltu HF Integrale třeba za 3tis. EUR.
Mě ta cena přijde OK, za ranec se prodávaj RS Cosworth.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

Re: Dedra SW Integrale

#12 Příspěvek od Jan 69 »

Kůrkyn 38 píše:Chceš spolehlivé auto a vybíráš mezi veterány. Je potřeba se probrat a rozhlédnout se kolem sebe, co to vlastně jezdí po silnicích, kor na západ od nás. Dedra je v dnešní době asi tak spolehlivé auto, jak si ho uděláš spolehlivým sám.
Přesně...jezdit v běžným provozu "veteránem" samozřejmě jde, taky jsem to nějakou dobu praktikoval, ale je třeba počítat s tím že občas je potřeba si trochu ušpinit ruce a zápasit :-) ne vždycky na to máš čas, náladu, prostor atd. ale pokud chceš zůstat pojízdnej, nic jinýho ti nezbývá. A dávat takový auto do servisu je blbost, ne že by to nešlo, ale nedává to smysl. Další problém jsou pojistný události, zrovna třeba jakákoliv Dedra bude podle tabulek absolutně bezcenný auto.

Proto jsem koupil za pár tisíc otlučenou Kappu, která už má taky něco za sebou, ale prostě jezdí a jezdí... a veterány si řeším když se mi zrovna chce, mám na to náladu a čas.
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#13 Příspěvek od Euro 564 »

Back_sheep 666: Jednak se bavíme o levnějších autech (tak do 4tis. EUR) a jednak bych jako lancista Alfu Romeo nechtěl už z principu. To je pro mě asi jako kdybych kolegyni v práci, která má na předloktí vytetováno "Benzin im Blut, Opel im Herz", řekl, ať si koupí VW. :lol:
Kůrkyn: Pro mě je veterán auto třeba z 60. let... Auta mladší než já považuji za nová a hlavní výhodou youngtimerů je dle mého názoru to, že jde ještě o stará poctivá auta, na která jdou ovšem (na rozdíl od těch opravdu starých) sehnat ještě díly a dají se běžně provozovat. Proto taky nejvíce uvažuji o BMW nebo Mercedesu. Když přijdu to autorizáku MB, tak mi seženou originální díl na JAKÝKOLIV model bez ohledu na rok výroby. V tomhle je Mercedes - Benz opravdu výjimečný. Právě fakt, že tohle Lancia, resp. celý Fiat, neumí, je důvodem, proč se té Dedry trochu bojím.
Ono když vidím, jakým směrem se auta ubírají, tak jednoho dne stejně u Mercedesu skončím, protože nová auta mě nemají čím oslovit a nikdo jiný na stará auta tak dobrou nabídku dílů a celkově servis prostě nemá.
Jan 69: S pojištěním starých aut tady v D problém není. Je tu např. pojišťovna, která se na oldtimery/youngtimery specializuje a není problém si auto pojistit na částku, jakou má podle tebe hodnotu. Samozřejmě úměrně tomu pak platíš pojištění... ale jde to. A to dokonce bez ohledu na to, zda je auto pojízdné či nepojízdné a nemá třeba ještě ani značky (viz. případ mé Integraly). Já už uvažuji, že svá auta přihlásím tady. Navíc od tří aut nahoru je pojištění výrazně výhodnější, což už taky splňuji. :)
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Euro 564
Příspěvky: 877
Registrován: úte črc 22, 2008 12:30
Bydliště: Memmingen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedra SW Integrale

#14 Příspěvek od Euro 564 »

Harous píše:
Euro 564 píše:Sierra mě nenapadla a normálně se ani za tyhle peníze Sierry 4x4 neprodávají, takže je ta cena z mého pohledu dost podezřelá. Stačí se kouknou, za kolik tam jsou ostatní kousky... Je to asi jako prodávat pěknou Deltu HF Integrale třeba za 3tis. EUR.
Mě ta cena přijde OK, za ranec se prodávaj RS Cosworth.
Já se o Fordy nijak extra nezajímám, ale když jsem po tvém odkazu zkouknul nabídku na trhu, tak ta černá byla zdaleka nejlevnější a to výrazně. Vzal jsem si k ruce na pomoc i Oldtimer Markt a i dle jeho by slušná (stav 2) Sierra 2,8 4x4 měla stát kolem 4,5tis. EUR. Tahle cena odpovídá stavu 4, čemuž zase neodpovídají fotky. A vycházím z faktu, že tyhle auta vlastní lidi, kteří o nich něco ví a tudíž mi vrtá hlavou, proč to někdo střílí tak za levno... :-k
Lancia Delta HF Integrale 16V
Lancia Thema 2,8 V6 Obrázek
Lancia Delta II 1,6 16V

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Dedra SW Integrale

#15 Příspěvek od Harous 239 »

A 325ix se pohybujou jak? To už je taky spíš sběratelský kousek ne?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět