Jaké turbo do 1.9JTD?

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Jaké turbo do 1.9JTD?

#1 Příspěvek od libors 645 »

Opět zdravím zkušenější kolegy - je turbo s proměnlivým naklápěním lopatek - tedy 81 a 85 kw - nějak výrazně probletatičtější nebo je to jedno? Opět děkuji všem za názory a rady - prostě bych chtěl koupit auto kde mě čeká co nejméně potenciálních problémů, ve dvouhmotě už mám jasno - té se nevyhnu ať bude motor jakýkoli :)

katoo
Příspěvky: 87
Registrován: stř črc 17, 2013 08:29
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké turbo do 1.9JTD?

#2 Příspěvek od katoo »

Nebude to primo k Tvemu motoru JTD,ale mozna Ti To pomuze.
Zajimal jsem se o motory TDI a jejich turba (vse jen procitanim for a par dotazu u automechaniku kteri se naftakum venuji,takze zadne osobni odborne zkusenosti).
Vse zalezi jak se s autem jezdilo,pokud nekdo jezdi kratke trasy,motor se neprohreje tak se turbo vic zanasi.Je dobre obcas auto projet treba na dalnici,mit zahraty motor na provozni teplotu a drzet otacky aspon 3000 a to treba minutu.Turbo se tim trosku procisti.Ja bych do starsi verze s obtokovym turbem uz asi nesel a to asi jen z toho duvodu ze uz bude mnohem starsi nez motory 81 a 85 kw.Ale to je veci nazoru.Mozna bych navstivil diesel forum,tak ziskas mnohem vic informaci.
Snad jsem Ti trosku pomohl ;-)

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Jaké turbo do 1.9JTD?

#3 Příspěvek od Dresik 28 »

Ano u novejsiho turba hrozi zaneseni lopatek a chybu v jejich funkci. Tohle ma pak vliv na chod motoru, kdy ti muze motor spadnout do nouzaku a nejede napr.
Ale kvuli tomuhle bych se mu zas nevyhybal. Krom Lybry mam tohle turbo v dalsim uz xtym motoru JTD a bez problemu. Odmenou za nej je zas lepsi vykon,mensi turbodira..Krom toho, pokud se clovek kouka po novejsich dieslech, tak se mu nevyhne stejne tak jako tomu te dvouhmote
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

katoo
Příspěvky: 87
Registrován: stř črc 17, 2013 08:29
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké turbo do 1.9JTD?

#4 Příspěvek od katoo »

Pokud bych koupil auto s JTD,udělal bych si čas a zajel k nějakému hračičkovi,kterých je na diesel forech celkem dost (na severní moravě mohu jednoho doporučit) a nechal si zkontrolovat motor.Pak budeš vědět co je v jakém stavu a taky Ti určitě poradí jak s tím jezdit,na co si dát pozor.
Tohle bych udělal se svým autem :wink:
A jak píše Dresik,rozhodně bych se nafťáku nebál [-X

libors 645
Příspěvky: 505
Registrován: úte říj 01, 2013 17:14
Bydliště: Chrudim

Re: Jaké turbo do 1.9JTD?

#5 Příspěvek od libors 645 »

Já se nafťáku nebojím :D , jezdím aktálně asi 8 let s Golfem 3, TDi 66 Kw, jen pokud možno chci eleminovat případné problémy... Díky za názory

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Jaké turbo do 1.9JTD?

#6 Příspěvek od Jiří 588 »

Mám obtokové turbo a nemůžu si stěžovat.

Pravda, naklápěcí jede líp, ale zase ne o tolik. To co umí naklápěcí turbo se dá dohnat chipem.
Ono ani to naklápěcí není samospasitelné, jel jsem v pár nových autech, které měly milion elektronických sraček, a nejelo to tak dobře jako Lybra s chipem :-) .

Navíc o tom, že by někomu umřelo turbo na 1.9 JTD jsem snad ještě neslyšel.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Odpovědět