Lancia Thesis

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Lacoste
Příspěvky: 13
Registrován: pon kvě 20, 2013 23:54

Lancia Thesis

#1 Příspěvek od Lacoste »

Zdravím!!

Predom sa chcem ospravedlniť, že otváram novú tému, keď sa to tu už pár krát riešilo... Všetko dôležité som si prečítal, ale aj tak by som bol vďačný za individuálne rady v tomto vlákne pre nasledujúcu kúpu auta :D

S Talianskymi autami mám už dáke skúsenosti... vlastnil som Alfu romeo gtv 2.0 v6 turbo a aktuálne jazdím na o5 alfe 147 1.6ts 88kw... No teraz chcem diesel... denne jazdím 200km do práce a alfe moc chutí benzín, no celkovo po 3 rokoch potrebujem aj zmenu...

Som automechanik, opravujem si vo voľnom čase autá doma, ale pri thesis mám pochybnosti ... Má ich 2,4jtd rovnaký problém s dpf a egr ako alfa? Pasujú tam motorické diely z 156, 166 alebo 159?? Elektronické problémy(air-bagy, lambda..)keď že ide o taliana? A čo tá jej špeciálna náprava(určite trpí na SK cestách) má dobrú životnosť??
Zatiaľ pokukujem po tejto:

http://lancia-thesis.autobazar.eu/24-jt ... 88146.html

Manuál zohnať je asi ťažko... a ak je taký ten dvojhmaťák ako v alfe... ruky preč...
Preto ma zaujal automat... Koľko oleja tam ide? Ako často sa mení? Koľko cca stojí?? Má dáke nedostatky?
Budem vďačný za každú radu.. Auto-diagnostiku mám doma mobilnú... Tak overiť si budem vedieť niečo aj na mieste... Skôr ma zaujímajú skryté vady a slabé body tohto auta na ktoré sa treba zamerať...
Ďakujem

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis

#2 Příspěvek od Štefan 368 »

Lacoste píše: Má ich 2,4jtd rovnaký problém s dpf a egr ako alfa?
DPF filter ma iba 136kW verzia 2.4JTDM, EGR ventil je problemom vsetkych aut s naftovym motorom. Ak je motor (vstreky) v poriadku a tankujes len kvalitnu naftu (co je u nas dost problem) tak s EGR mat problemy nebudes. EGR sa pripadne da kompletne vyradit a potom uz neplechu nerobi :wink:
Lacoste píše: Pasujú tam motorické diely z 156, 166 alebo 159??
Ano, pasuje tam drtiva vacsina dielov (hlavne pre 2.4 JTD Unijet 110kW a Multijet 129kW).
Lacoste píše: Elektronické problémy(air-bagy, lambda..)keď že ide o taliana?
Problemy su casto v konektoroch (airbagy), lambda sonda je u benzinov klasika a diesle ju nemaju (mozno len 136kW verzia ale tam si tiez nie som isty).
Lacoste píše: A čo tá jej špeciálna náprava(určite trpí na SK cestách) má dobrú životnosť??
Trpi ako kazda naprava na slovenskych a ceskych cestach. Len tato je naozaj zlozita a na repas prednej napravy si priprav priblizne 20tis Kč. Tlmice naopak vydrzia nadpriemerne vela.
Lacoste píše: Manuál zohnať je asi ťažko... a ak je taký ten dvojhmaťák ako v alfe... ruky preč...
Preto ma zaujal automat... Koľko oleja tam ide? Ako často sa mení? Koľko cca stojí?? Má dáke nedostatky?
Manual mas u verzie s 110kW, obcas sa da zohnat aj manual 129kW (ale je to skor rarita). Dvojhmotovy zotrvacnik je myslim s Alfami velmi podobny ak nie uplne rovnaky. Do automatu ide priblizne 7,3l oleja (Tutela GI/V, cca 500Kč za liter). Automat je relativne spolahlivy ale len vtedy ked sa mu pravidelne menil olej. To samozrejme u auta z druhej ruky nikdy nevies a je to velka loteria. Repas automatu vyjde na cca 1500EUR.
Lacoste píše: Zatiaľ pokukujem po tejto:
http://lancia-thesis.autobazar.eu/24-jt ... 88146.html
Nevyzera uplne zle ale tie kilometre urcite sediet nebudu. Ani v Lancii ich na Examiner-diag nevedia zistit ked je to dobre stocene :D
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Lacoste
Příspěvky: 13
Registrován: pon kvě 20, 2013 23:54

Re: Lancia Thesis

#3 Příspěvek od Lacoste »

Viete tu niekto, ako sa taký prevodový olej mení? Ako sa správne kontroluje jeho hladina a aká je jeho životnosť??

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis

#4 Příspěvek od E-čertík 92 »

No zahreje se, vypusti (zespodu ma prevodovka vypustny sroub), a na leve strane auta na vrchu prevodovky, dost nepristupna je merka, kterou se to i doliva. Asi budes muset neco odmontovat. Mas na ni rysky pro studeny i teply motor, a meri se nastartovane. Typ oleje je na ni napsany, vetsinou je to ATF TYPE IV což je dle specifikací TUTELLA GI-V jak pise Misoo. (tedy rozhodně ne DEXTRON III - tím tu převodovku spolehlivě odpravíš). Najednou vypustis 3l (ze 7,25), takze 3x zopakovat. Jako alternativa je vyndat prevodovku z auta, rozpulit a vylit olej z hydromenice. Pak udelas celych 7l najednou :-) Pri vymene extremni pozor na cistotu, prevodovka NEMA filtr, takze cokoliv tam spadne, bude bloudit hydraulikou...
Ja ho vymenoval cca kazdou druhou vymenu oleje do motoru, ale myslim, ze i 60t by mohl vydrzet.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

faraonsvk
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 01, 2013 16:37

Re: Lancia Thesis

#5 Příspěvek od faraonsvk »

Vzduchovy filter a hadice vzduchove (smerom k turbu) musia ist von inak sa k tej mierke nedostanes nejak normalne ... Inak to auto co spominas v prispevku som bol pozriet , na fotkach vyzera super v skutocnosti to tak nieje ... hlavne interier nic moc ... exterier moc neviem , bolo hodne spinave ... co si pamatam , nedosadali moc dvere predne ... motor moc nebolo pocut lebo tam nemal hadicu vzduchovu jednu , tak to hucalo :-) ... manik tvrdil ze ma nieco na prednej naprave zle ze nieco bucha , osobne som nic strasne buchotajuce nepocul , ale nebol som s tym v meste na jamach , tak neviem ... viac si nepamatam ...

oprava automatu moze byt aj len 1000 , ked nieje pokazene vnutro , ale len hydraulicka skrinka ...

Fenyamg
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 06, 2013 20:36

Re: Lancia Thesis

#6 Příspěvek od Fenyamg »

Zdravím všechny,

nechce se mi zakládat nové téma a sem se to hodí. Chtěl bych si koupit Thesis, co koukám po nabídce, asi 2.4 JTD 110kw, manuál. Na Tipcars.com koukám na pár inzerátů, zaujala mě tam Thesis za 89990,- v Brně, akorát se mi nezdál volant, přišel mi ošoupaný až hrůza. Další kousek jsem pak viděl u Kroměříže, ale to mi známý říkal, že ten bazar stojí za prd. Neviděl tyhle kousky někdo osobně (případně nějaké lepší v podobné, anebo trochu vyšší cenové hladině - a co se týče dovozu, tak ohledně toho nemám žádné znalosti, zkušenosti).
Autem najedu pár km ročně (zhruba do 5 tisíc), ale všechno jsou dálkové cesty, po městě autem nejezdím, od toho máme MHD. Vybírám ještě mezi Mazdou 6, Mondeem a Lybrou, Thesis se mi líbí, protože vzhledem k nízkému ročnímu proběhu km si chci tu jízdu užít co nejvíce (teď jezdím s Fabií HTP). Šel bych do Thesise 2.0T, co je u Znojma, ale vůz bohužel potřebuji k dispozici dříve a výše zmíněná by finančně (včetně peněz vyčleněných na případné opravy) vyšla výše, než si mohu dovolit. Je mi jasné, že za sto táců nekoupím auto, do kterého nevrazím další prachy, na druhou stranu, vrážet do něj 50 tisíc mi přijde moc, to si raději koupím o půlku levnější Lybru.

Tímto děkuji všem za odpovědi a přeji hezký zbytek večera.

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis

#7 Příspěvek od Štefan 368 »

Ak sa chces pozriet na nejaky Thesis v Brne, tak mi napis do SZ a mozeme spravit prehliadku :wink:
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
sendador
Příspěvky: 124
Registrován: ned srp 16, 2009 09:51

Re: Lancia Thesis

#8 Příspěvek od sendador »

Fenyamg píše:Je mi jasné, že za sto táců nekoupím auto, do kterého nevrazím další prachy, na druhou stranu, vrážet do něj 50 tisíc mi přijde moc, to si raději koupím o půlku levnější Lybru.
V tomto pripade bych se opravdu zameril na Lybru.
Phedra 2.2 JTD 170, 2008
ex Stilo MW 1.9 JTD 115, 2005
ex Tempra 1.6 i.e., 1993

Fenyamg
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 06, 2013 20:36

Re: Lancia Thesis

#9 Příspěvek od Fenyamg »

sendador píše:
Fenyamg píše:Je mi jasné, že za sto táců nekoupím auto, do kterého nevrazím další prachy, na druhou stranu, vrážet do něj 50 tisíc mi přijde moc, to si raději koupím o půlku levnější Lybru.
V tomto pripade bych se opravdu zameril na Lybru.
Jen upřesním, že je mi jasné, že do ojetiny se budou dávat peníze, čili neříkám, že do Thesise těch 50 nedám, nicméně nechci, aby to bylo hned po koupi a tak.

Miki
Příspěvky: 292
Registrován: sob kvě 10, 2008 10:22
Bydliště: Ostrava

Re: Lancia Thesis

#10 Příspěvek od Miki »

o dieslech nevím, nakonec jsem koupil benzín, nenajedu ročně taky nějaké kvanta kilometrů a jak říkáš, tak jsem si taky chtěl užít těch ,,pár,, kilometrů za rok , což si určitě užiješ pokud nakonec koupíš :twisted: já se osobně těším na každou jízdu s tímto autem, což se mi předtím nestávalo....tím se dostávám k tomu jestli si třeba nechceš pořídit benzín než diesl, pokud tak moc nenajedeš ? ikdyž je pravda že to potom nebude jezdit za 4l na sto :) jezdím ve městě (v zácpách skoro vůbec) a moje kombinovaná je těch 10l. V zimě si to bralo přes město 12-13 (zimní pneu, klima pořád jela..) dálnice jedu za 9l, pokud jedeš mimo obec tak klidně někdy i za 7 a to neustále s klimou, palivo beru jen prémiové značky a ještě to lepší.....myslím že na výkon 170 koní a obsah 2,4 je to celkem dobré, ne? :) je pravda že s autem ale nezávodím a jezdím klidně, prostě s tímhle autem nějak nemáš potřebu závodit a ani nějaký blikající tuner tě nevyvede z míry....
Pokud to auto budeš chtít na ježdění aby ti dělalo radost jako mě, tak počítej s tím že holt tam něco do toho budeš muset dát po koupi (pokud není fakt v tip top stavu). Na druhou stranu bych ale neměnil - upřímně říkám že kdyby mi někdo řekl, tady máš superb/audi A6 2010, tak bych řekl ne díky....a to myslím vážně. Neříkám že už nebudu chtít něco jiného v budoucnu, ale auto mě fakt nadchlo ....ikdyž chce svoji péči, ale s tím jsem do toho šel.
Lancia Thesis 2,4 benzin, 6M, 170k
Ex:Lancia Kappa 2.0, 155k (nechť je jí vrakoviště lehké)

Fenyamg
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 06, 2013 20:36

Re: Lancia Thesis

#11 Příspěvek od Fenyamg »

Problém je v tom, že těch benziňáků moc není (vím o té 2.0 Turbo ze Zlína), takže mě to vede k dieselu.

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Thesis

#12 Příspěvek od E-čertík 92 »

Chtít koupit Thesis za 100t a neočekávat že do něj zahučí 50t první měsíc to už ani není naivita, ale přímo blbost.
Takové auto nebude ve stavu 1A, majitel to ví, a prodává to za takovou cenu, aby na tom netratil oproti variantě prodávat opravené za normální cenu. Pokud říká cokoliv jiného, je to POHÁDKA.

Vím o jednom za 90t, dovezený s IT, rok 2007, 2,4 M-jet 136kW, automat, emblema, asi nebouraný, i když zadní kufr chce víc domáčknout. No prostě výhodná koupě, ne? :-D Má jen pár "drobností": klepe náprava na nerovnostech, motor se cuká, kolísají otáčky, převodovka při zařazení kopne, a něco málo v elektronice.
Vím přesně co tomu je, (nic fatálního na výměnu agregátu) umím to i všechno opravit a vím na co to přijde. A přesně to odpovídá tomu, co jsem napsal výš.

Takže pokud si chceš užívat bezstarostnou jízdu, kup Thesis kolem 200t, možná trefíš na něco dobrého i od 150t, nebo si kup vrak pod 100t, a nech si ho dát dohromady. Obě varianty vyjdou +- finančně nastejno, jen v první variantě budeš mít auto hned, ve druhé za cca 14 dnů, ale zase budou choulostivé věci nové, a zase nějaký pátek vydrží.

Tak asi tak.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: Lancia Thesis

#13 Příspěvek od onko 657 »

Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Fenyamg
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 06, 2013 20:36

Re: Lancia Thesis

#14 Příspěvek od Fenyamg »

To jsem přesně chtěl slyšet - že to je víceméně blbost.
Proto jsem Thesise vzdal a vidím to na Lybru.

Uživatelský avatar
Propet 367
Příspěvky: 301
Registrován: pát srp 10, 2007 10:33
Bydliště: Brno

Re: Lancia Thesis

#15 Příspěvek od Propet 367 »

Kluci a tuhle někdo znáte?
http://auto.bazos.cz/inzerat/25895324/l ... -32-v6.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Asi by se mi líbila :D
Škodověnka
Talisman 225Tce

Odpovědět