Lancia Lybra 2.0 V5 113kw

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
prochi7
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 10, 2012 10:41

Lancia Lybra 2.0 V5 113kw

#1 Příspěvek od prochi7 »

Zdarec,

mám možnost koupit výhodně Lancii Lybru 2.0 113kw.

Jelikož jsem nováček, chtěl se zeptat na nějaké poznatky s tímto vozem + na co si dávat při koupi pozor.

Díky předem za info ;)

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lancia Lybra 2.0 V5 113kw

#2 Příspěvek od Hamster 526 »

Můj osobní názor je, že lepší motor do Lybry není. 8-) Spotřeba se při normálním ježdění vejde do devíti litrů (já tam měl 8,6), do desíti i s nějakým tím postrkováním po městě. Dvoulitr znamená vždycky slušnou výbavu, motor je spolehlivý a odolný. Trochu baští olej, ale s jedním litrem mezi výměnama si vystačíš. Trochu vopruz je výměna rozvodů, ale to je předpokládám problém servisu, ne tvůj. Jen to chce servis, kde vědí jak na to, jinde by vyndavali motor a účtovali si nesmysl. Cenově to totiž vychází jako na jakýkoli jiný podobný auto. Za odměnu dostaneš pružnost (táhne prostě pořád na jakejkoli stupeň), příjemný charakter, sílu ve vyšších otáčkách a fajn zvuk. A jako bonus - na dvoulitr lze dodělat (pokud není už z továrny) tempomat, na jiné benzínové motory to nejde.
Vyloženě problémový místo Lybra nemá, snad jedině zkontroluj stahovačky oken, ty maj tendenci se rozpadnout. Jinak klasika - zkontrolovat vůle v nápravách, stopy po nehodě etc.

P.S. V5 je blbě, "V" označuje vidlicový motor, řadový se označuje písmeny I (americké značení) nebo R (německé). :wink:

docela dobrý článek je tady:
http://brunnerovi.rajce.idnes.cz/nastenka/#001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

prochi7
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 10, 2012 10:41

Re: Lancia Lybra 2.0 V5 113kw

#3 Příspěvek od prochi7 »

Díkec za info, dneska se na ni jdu mrknout, tak pak napíšu, jak to dopadlo ;)

Odpovědět