Lybra, prosba o rady při koupi

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: UNO Turbo

#256 Příspěvek od barahyr »

Comms píše:LYBRA benzín kombi
Motor 1580 16V 103CV 76KW E2
Datum výroby 11/9/2000
Interiér tmavě šedá látka
Jj, tyhle informace všechny sedí. Chtěl sem spíš vědět nejake info o možných stočených KM, nehodách, a jestli je auto v pořádku, co se týče nějaké trestné činnosti, atd. To, co mi online VINdecoder nezobrazí. Díky
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Comms
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 18, 2016 12:46

Re: UNO Turbo

#257 Příspěvek od Comms »

Tak to ti nepovíme ani my a z e-PERu tyto věci nevyčteš. Pokud chceš získat tyto informace, tak třeba z CEBIe, ale tyto informace jsou placené a ani tak není jisté, jestli je všechny obsahuje. Pokud vůz nemá evidovanou historii, tak nic nezjistíš

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: UNO Turbo

#258 Příspěvek od Karel 6 »

omlouvám se,zapoměl jsem napsat poslední číslo(8),je to jjak píše kolega
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: UNO Turbo

#259 Příspěvek od barahyr »

Comms píše:Tak to ti nepovíme ani my a z e-PERu tyto věci nevyčteš. Pokud chceš získat tyto informace, tak třeba z CEBIe, ale tyto informace jsou placené a ani tak není jisté, jestli je všechny obsahuje. Pokud vůz nemá evidovanou historii, tak nic nezjistíš

Jn, právě, všechno je to placené. Nasel jsem jen neco o te nehode. A podle starsiho inzeratu , kde to auto bylo nabizene jeste s poskozenym naraznikem , to odpovida. Auto sem projel, prošel , i papiry k nemu atd a vypada v poradku. tak snad to bude ok.
Jinak diky
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Uživatelský avatar
barahyr
Příspěvky: 63
Registrován: pon pro 03, 2012 17:52
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: UNO Turbo

#260 Příspěvek od barahyr »

Karel 6 píše:omlouvám se,zapoměl jsem napsat poslední číslo(8),je to jjak píše kolega

jj v pohode:) taky to asi nenašlo dostupnejsi informace co? :/
Renault Mégane II 1.5 dCi 2006
Ex: Fiat Punto 1.2 8V 1998
Ex: Lancia Lybra 2.0 20V V.I.S. 2001
Ex: Lancia Lybra 1.6 16V SW 2000
Ex: Lancia Kappa 2.4 JTD 1997
Ex: Lancia Dedra 1.6 i.e LE KAT 1994

Uživatelský avatar
Dalin 580
Příspěvky: 529
Registrován: pon srp 06, 2007 14:26
Bydliště: Valašsko

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#261 Příspěvek od Dalin 580 »

Podle VIN jsem našel inzerát, fotografie byly i s RZ a Google vyplivl následující věci ohledně pojištění. Nevím však, jestli pojišťovna může poskytovat údaje o případných škodách (nehodách).
http://spz.penize.cz/7T23422" onclick="window.open(this.href);return false;
AR Giulietta 1.4 MA 150CV
Lancia k Coupe 20VT

Raven94
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 06, 2016 00:13

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#262 Příspěvek od Raven94 »

Zdravím příznivce značky Lancia,

k italským vozům mám slabost a již dlouho pokukuji po Lybře, motorizace 1.6 je pro mě ideální a tak mě zaujal tento inzerát. http://auto.bazos.cz/inzerat/55767367/L ... 00-KM-.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud by měl kdokoliv z vás o tomto autě nějaké informace, budu vám vděčný :) Případně pokud by se tu našel zkušený Lybrista z Pardubicka a za úplatu by ji se mnou vyzkoušel a podělil se o zkušenosti, také budu neskonale vděčný.

Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#263 Příspěvek od Jarda 591 »

Raven94 píše:Zdravím příznivce značky Lancia,

k italským vozům mám slabost a již dlouho pokukuji po Lybře, motorizace 1.6 je pro mě ideální a tak mě zaujal tento inzerát. http://auto.bazos.cz/inzerat/55767367/L ... 00-KM-.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud by měl kdokoliv z vás o tomto autě nějaké informace, budu vám vděčný :) Případně pokud by se tu našel zkušený Lybrista z Pardubicka a za úplatu by ji se mnou vyzkoušel a podělil se o zkušenosti, také budu neskonale vděčný.

Díky za odpovědi :)
Párkrát jsem už v Pardubkách zahlédl kolem nádraží ČD takovouto stříbrnou LYBRU.
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#264 Příspěvek od Lukas.K »

Zdravím. Sháním nějaký rodinný přibližovadlo, kam by se vešlo jedno malý smrádě a kočárek. Zakoukal jsem se do jedné, zatím jen podle fotek moc pěkné Lybry 2.4. jtd, najeto 260 000km,, světlá alcantara, zachovalá, vypadá to uvnitř jak v obýváku, prodejce podle hlasu starší pán, okolo 50 let a výš, takže by mohla být v pohodě. Mám ji zamluvenou a co nevidět se na ní pojedu podívat. No a docela mě rozhodila jedna věc. Dokáže mi někdo vysvětlit, nebo setkal se někdo z vás při zmínce o Lancii s nevraživostí s až skoro trapně ubohou nenávistí a zaujatostí proti Lancii? No nebudu to popisovat do podrobna, ale doslova to propuklo v trapnou hádku :D ...prostě Lancia není auto, je to hnusný, je to šmejd, všechno je drahý, víc to stojí než jezdí atd atd...říká mi jeden člověk, kterej Lancii nikdy neměl a jen říká, že je to šmejd, protože to říkaj ostatní, kdo ostatní jsem se už nedozvěděl...Podle mě to není špatný auto a se slušným zacházením může sloužit hodně dlouho. Potřebuji auto na denní ježdění 50km denně a parkrát do roka delší štreky třeba 600km v kuse. Dočetl jsem se dost recenzí, kde spousta majitelů uvedla, že jejich lybra jtd, ať už 1.9, nebo 2.4 doteď najela 400 000km, na motoru minimální poruchy, pouze běžné, jako egr, váhy vzduchu, rozvody, repase vstřikovačů jednou za celou dobu užívání a slouží dál a nehnije to a na druhou stranu se setkám s takovým odporem až je mi z toho divně. Můžu za stejnou cenu koupit focuse, nějakýho hnusnýho citroena, fábii a podobný úplně běžný auta, ale prostě co se týče výbavy a pohodlí za tu cenu se tyhle auta nedaj s lybrou srovnávat...No jak se mám zeptat... To jsou lybry, nebo všechny lancie a italský auta vůbec tak strašný, že bych místo nich měl sáhnout raději po jinym neitalským autě? Jen dodám, že kolega má taky lybru 2.4 jtd, najeto necelých 300 000km a ta jízda v ní je vážně oproti jiným autům za stejnou cenu nesrovnatelně lepší, však vy víte. Co se týče spolehlivosti, zatím bez problémů, ale má ji asi půl roku, takže na posouzení spolehlivosti ještě není správná chvíle. Poradíte mi prosím, co mám teda dělat, koupit lybru a podle tvrzení antitaliánů si nachystat trojnásobnou částku na věčné opravy, nebo se mám trápit ve fóbii combi nebo citroenu pičaso, ale za cenu prý levnějších oprav? Na ceny dílů pičasa jsem se ani nedíval, protože se mi to vůbec nelíbí a z fóbie jsem měl po dvaceti kilometrech bolavý záda...

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#265 Příspěvek od Hamster 526 »

Rady od někoho, kdo zároveň ani nepopírá, že o dané věcí ví kulový, bych bral buď hodně s rezervou, nebo bych je radši neposlouchal vůbec. Lybry mám dvě (naftový už taky táhne na 400.000km), měl jsem ještě jednu, auta sou to bytelný a spolehlivý. Reznou zadní lemy a prahy (což u většiny aut, ale Lybry na to dost trpí), jinak nic. Motory sou spolehlivý a celkově pokud na Lybře (a vlastně na jakýmkoli italským voze, co sem s ním měl tu čest) něco odejde, většinou sou to snadno řešitelný prkotiny.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#266 Příspěvek od Lukas.K »

No právě, já to prostě nechápu, za stejnou cenu můžu mít focuse, picaso, fábii, xsaru, atp, ale když to porovnám s lybrou..no to ani nejde, to je nesrovnatelný, lybra, garážovaná, nádherný interiér, kvalitní béžová alcantara, pal.pc, navigace, hudba bose, všechny okna v elektrice, dvouzónová klima atd...to ani v jednom z těch ostatních aut není pohromadě, všude samej hnusnej tvrdej plast, v picasu hnusná palubovka...no však víme...Někteří lidi jsou holt dementní. Už to vidím, koupim si lybru, nechám vyměnit rozvody, olej, čepy pokud budou špatný, výfuk a už budou říkat, že ital je na**vno protože stojí v servisu :D ...to jsou ale věci, co se v určitých intervalech mění na všech autech. Kde se ta debilita bere? :D ...Neříkam, že je lybra úplná krasavice, ty přední světla se mi taky nelíbí, ale to je tak všechno, to stejně za jízdy nevidím a je pro mě důležitý aby mě jízda bavila a abych se cítil příjemně, což ve fábii se rozhodně příjemně necítím. Takže volba je jasná, pokud prohlídka dopadne dobře, tak ať mi všichni antitaliáni políbí nohy těsně pod zádama :D ...Na druhou stranu mě začíná trošku děsit drahá repase vstřiků a čerpadla, tím jsem taky denodenně strašen od antitaliánů :D ...jak jsou motory jtd náchylné na kvalitu nafty? Je lepší používat aditiva, nebo se motor bez nich obejde, pokud budu tankovat u značkových pump? Jak je na tom tvoje naftová lybra? Jak dlouho ji máš, kolik jsi s ní sám najel a jak jsi na tom s poruchama? Dají se vadné vstřikovače poznat podle zvuku? Zajímalo by mě, na co si dát majzla až se na ní pojedu podívat, bouchání vymlácených silentbloků, čepů, zvuk vadných tlumičů atp poznám, ale zdravej naftovej motor asi ne, zatím jsem jezdil jen s benzínem, pouze v práci mám starýho velkýho craftera, ale ten je taky před smrtí, zní skoro jak starej zetor a kolega má nový ducato 2.4 multijet a to je krásně tichý s jemným klapáním...To je ten, co má taky lybru 2.4 jtd a pojede se mnou to taky omrknout, snad bude i on zkušenější.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#267 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Na takovýhle kecy hoď bobek. Pokud se ti to auto bude líbit a pojede tak jak má, tak ho vezmi. Udělej si aspoň 10-15 km zkušební jízdu (pokud teda bude motor studenej) a pak jí skus prohnat, jestli jede jak má. S Ducatem to není asi nejlepší srovnání, ale jak má vrčet JTDčko, by kolega mohl poznat :wink: Asi bych kolegu ukecal na svezení v Lybře - a pokud jede dobře, tak si z ní udělat takovej "etalon" na tu kupovanou.
Jinak teda k naftě: určitě bych do JTDčka nelil fritovací olej a podobný s*r*a*č*k*y. Ale pokud tankuješ u "normální" pumpy, tak by neměl bejt problém.
Já jsem s 1,9 najel zatím asi 150 000 a mimo jednoho solenoidu, jednoho žhaviče a spojky jsem v motoru neměnil prakticky nic. Běžný spotřebky jako filtry, olej atd nepočítám.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#268 Příspěvek od Karel 6 »

no kde myslíš že antitaliáni k těm kecům přišli?V servisu,bo tam stojej furt,von velký němec by je nenechal.Když nepřijede do servisu je postaven ke zdi. :D
A k italům,když se k němu chováš slušně(tj.dodržovat interv.výměny oilu,atd.)odvděčí se ti ,třeba konketně u Lyber je dobré včas ošetřit dutiny-hlavně v inkriminovaných místech-viz odpovědi nahoře-
no a co občas odejde jsou součástky od něm.boše-(váha)
Pár italských aut jsem už potkal,a při zminované běžné údržbě,v pohodě.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#269 Příspěvek od Hamster 526 »

Prozradím ti tajemství, ale moc to nikde neroztrubuj, bo se na tebe pak sesypou všichni hospodští chytráci a budou ti vymlouvat díru do hlavy - JTD je špičkovej motor. Nejenže měl pokrokovej common-rail už v době, kdy koncernový TDi ještě jezdilo na uhlí a vodu, ale navíc ty motory stále fungujou a nejsou s nima potíže. Jasně, sou tam klasický dieselový součástky a občas něco z toho výměnu potřebuje, ale vůbec ne tak často, aby se toho člověk musel nějak extra bát. A už vůbec ne tak často, jako v těch hrůzách, co produkuje VW. On totiž motor TDi fungoval celkem dobře jen ve verzi 1.9TDi (66kW) - ale kdo chce jezdit autem s 66kW žejo.... Všechno potom už sou jen průsery střídaný katastrofama. Takže mně když někdo vypráví o "poctivý koncernový technice", tak se jen usměju, bo vím svý...

Mám Lybru 2.4jtd (103kW), najeto má teď asi 390.000km, kupoval sem ji s asi 350.000km před rokem a něco, mezitím projela 8 zemí, užila si velký mrazy i tropický vedra. Stál sem s tím třeba přes dvě hodiny na francouzský dálnici, venku 42°C a ostrý sluníčko, vevnitř příjemnejch 25, puštěný DVD a taková pohoda. Vůbec sem nechápal, proč všichni ti výletníci v těch plechovkách okolo vypadaj tak nasraně a proč se tak potěj... :-) Výkon má zvednutej na 180koní, spotřeba se i s mým jízdním stylem vejde vždycky do šesti litrů.

No a závady - nějaký drobnosti tam byly, odešla stahovačka okna (díl za 127,-Kč, ale práce nahovno, taky klasická bolest Lyber), měnil se termostat (byl vadnej už když sem to auto kupoval), ale nebejt toho, že sem ztratil jedinej klíč, tak to auto do servisu snad ani nemuselo. Vlastně jo, na pomocným řemenu to vzdala nějaká kladka a přestalo to dobíjet, to byla skutečná závada. Jo a jednou nešlo nastartovat, ale to byla moje blbost, den před tím sem startoval jiný auto přes kabely a podařilo se mi nějak uštípnout drát od baterky ke startéru, oprava stála 35,-Kč. Ale jinak nic. Motor je původní, nikdy ho nikdo negenerálkoval, startuje na brnknutí i v mrazech, olej nežere, naftu beru u libovolný pumpy a nikdy žádnej problém.

Co je na tom ale nejlepší a co na tom autě miluju nejvíc - člověk vyrazí z Prahy do Londýna, cesta mu krásně uteče a když dorazí do cíle, tak si ještě skočí pro nějakej nákup etc., protože neni unavenej, nebolí ho celý tělo a vlastně se mu z toho auta ani nechce ven - v tom je Lybra prostě geniální.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#270 Příspěvek od Lukas.K »

Tak dík, volba je tedy jasná. Má čerstvou technickou dělanou v únoru 2016, takže pokud prošla bez problému, asi není co řešit, poprosim pána o protokol závad. Jinak jsem se v lybře vezl, ale bohužel jako spolujezdec a stačilo to k rozhodnutí že ji taky chci. Akorát se obávam co na to řekne můj servisman až mu to dovezu na výměnu rozvodů, prej to je u pětiválce pěkná drbačka :D. Taky antitaliáni říkaj, že to žere jak tank, ta 2.4 mě sežere i s botama :D ...kolega jezdí za 6 a když na to šlápne, tak do 7,5, ale prej to neni potreba, auto je to těžký, ale motor s ním hýbe slušně. Akorát to povinný ručení, ale to se dá přežít. Kdysi jsem měl starýho japonce, pohodlný jak prase, interiér semiš, plasty oplácaný koženkou, výbava i na dnešní dobu slušná, vypadalo to moc pěkně a taky se s ním pěkně jezdilo, akorát už na to nešly sehnat díly, tak jsem ho prodal. Od tý doby jsem žádný podobný auto neviděl a nevezl se v něm. Až teď lancie, akorát mnohem dostupnější. Taky jednou časem doslouží a náhrada se bude hledat zase opravdu těžko. Lybra je vlastně zvenku tak škaredá až je vlastně hezká :D ale ten interiér a výbava, za tu cenu pecka. No to budou reakce fóbiistů s kafemlejnkem, vaginistů, soplistů s nenažranýma benzínovýma motorama...:D...ale nebudu zde jedinnej, potkávám zde pravidelně jinou lybru a dokonce i thesisku, což je koráb jak prase, ale já bych ji neuživil a kočárek bych tam těžko rval. Čím víc mě odrazujou, tím víc jí chci.

Odpovědět