Lybra, prosba o rady při koupi

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#271 Příspěvek od Bonanza 270 »

ano i povine ruceni se da prezit 2200kc neni na rok zas moc ne?
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Dimo
Příspěvky: 56
Registrován: stř bře 25, 2009 15:55
Bydliště: Paskov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#272 Příspěvek od Dimo »

Držím palce při výběru a mnoho najetých km. S těch keců si nic nedělej oni jen tiše závidí a zřejmě mluví podle sebe soudím tebe. Já když jsem kupoval Deltu, tak mi taky škodovkáři strašně domlouvali že se nedoplatím na dílech atd. Dodnes někteří nepřekousli že to stále jezdí.
Najeto cca 300 000, jen spotřebák + oprava startéru. Olej nežere, akorát už ty plasty v interiéru začínají povrzávat.
S Lybrou to bylo stejné, ale po svezení těch škarohlídu někteří změnili názor, někteří zarputile tvrdí že je to křáp.
Lybra je dobré auto, jen je to o údržbě. Pokud je předchozí majitel ko..t, tak máš smůlu a auto nebrat ale to snad poznáš. Asi takhle.
Lancia Delta 1,6 16v 5 port rv 1998
Lancia Lybra 1.9 JTD 77 kw rv 2000 SW
Lancia Delta 1,8 8v 5 port rv 1993
Jawa 21 Pionýr !!!!!
Fiat Panda I
Fiat Punto Cabrio 1.2 :lol:

mildaT815
Příspěvky: 139
Registrován: stř dub 09, 2014 21:26
Bydliště: Struhy

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#273 Příspěvek od mildaT815 »

Chce to dobře vybírat,já tenkrát objel celou republiku než sem našel nějakou obstojnou. A to byla ťuknutá na pravej blatník,ale já zas moc na vzhled nedbám,motoricky ok tak bylo rozhodnuto. Ostatní na fotkách super ale na místě nehoráznej pekáč-a to je asi problém-typicky česká lopata si to koupí za supr prachy,doveze to domu tam se mu to podělá a už je ital pekáč,ale nevidí že on je vůl,že si dotáh domu stočenou bouranou vraždu před smrtí. Jinak já se svojí najel za dva roky asi 50 tisíc a spokojenost-pár závad bylo,ale nevím co má auto za sebou takže to beru jako únavu materiálu a nutný opravy. Kočárek tam dáš,i když ten kufr není nijak obrovskej,ale aspoň se dozadu někdo vejde,ne jako v opěvovaný oktávce,nedávno sem tím byl nucenej vzadu jet a to je děs,nechápu jak to může někdo považovat za auto. A díly nejsou tak hrozný,jen to chce projet víc obchodů. Na škodovkáře se vyser,já když to dotáh domu tak taky koukaly a čekaly kdy se to rozsype a zatímco fotr na svým passatu měnil hlavu a turbo,a vevnitř je to šílená pastouška, tak já jen prkotiny,asi tak.
ex. Lancia LybraSW 2003 1,9 jtd 85kw
nyní Lancia LybraSw 2001 2,4 jtd 103 kw

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#274 Příspěvek od Lukas.K »

Tak je rozhodnuto no... :lol: ...interiér je velmi zachovalý, jen pár tlačítek od ovládání topení a klimy ošoupaných, volant neošoupaný, řidičova sedačka je taky na ty kilometry super, těch 260 000km bych fakt netipoval, tak max 180 000, na zadních lemech zespodu se trošku loupe barva, ale pozink je neporušený, jede opravdu nádherně, no oproti autům, se kterýma jsem zvyklej jezdit, nemusím skoro šlapat na plyn a jede to :D...no a ten zvuk pětiválce...boží...průměrná spotřeba u tak velkýho motoru o objemu 2.4l za posledních cca 100km na počítači ukazovala, škodovkáři, soplisti, forďáci a ostatní zarputilí antitaliáni divte se, nečekaných...chvilka napětí... 4.7l, ne, opravdu před čtyčkou nechybí jednička :D...kolik to žere vám aby to jelo?...kdyby takhle žral tank, tak bych si ho asi fakt koupil :D ...to byly jedny z věcí, co mě potěšily a teď závady- něco bouchá od zadní nápravy, s kolegou jsme se shodli, že to budou nejspíš silentbloky nápravy, nebo horní uložení tlumičů, neví někdo co to cca může stát? Teď projíždim internet a našel jsem zatím jen to horní uložení zadního tlumiče, kotouče vpředu jsou zevnitř obroušený nepravidelně, vlevo je to ještě ok, ale vpravo je cca 5 až 8 mm od horní hrany kotouče rez a pod ní teprve je obroušený tak jak má být, ale při prudkym brždění auto drží směr. Trochu naprasklé sklo levého zrcátka. Klika zadních pravých dveří urvaná a tlačítko na stahování okna u uřidiče je odlomené, ale je tam a se správnym grifem se to dá použít, dekl filtrboxu má ulomenou 1 packu pro šroub, takže netěsní a při akceleraci nasává vzduch přes vzniklou škvíru, termostat asi nebude ok, asi 10 min motor běžel na parkovišti, teplota stoupla mezitím na cca 75 stupňů a když jsme se byli projet, tak mírně klesla. S končící zimou to není akutní, ale samozřejmě ho vyměním, stále svítí kontrolka check. Jinak se nám zdá auto bez akutních problémů. Motorově super, zapráskanej olejem není, jízda pohodová, umím si v tom představit těch 600 km v kuse. O víkendu si lybru odvezu a hned povalim ještě ke známýmu na hever a diagnostiku. Pokud tyhle blbosti dám do kupy a nenajdeme v dílně něco horšího, tak věřím že bude hodně dlouho sloužit...:)

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#275 Příspěvek od Lukas.K »

Bonanza 270 píše:ano i povine ruceni se da prezit 2200kc neni na rok zas moc ne?
No kdybys věděl o tak levnym ručení, tak mi dej prosím vědět :D ...já jsem zatím ještě diskriminován věkem, je mi pouhých 25 let. Ale jezdím od 15 let a od 18ti oficiálně i autem. Jedinnou nehodu jsem měl v 16ti letech, jel jsem na skůtru a jeden dědula do mě najel na křižovatce z boku, zrovna když jsem projížděl, tak mu asi sjela noha ze spojky, prudce poskočil vřed a nabral mě. Položil jsem se mu teda na kapotu, trochu ji promáčkl. Díky tomu, že to byl skůtr, tak jsem neměl přeraženou haxnu. Děda si nasypal popel na hlavu, sebral si spz, prohlídnul si promáčklou kapotu, já si posbíral plastový střepy ze skůtra a rozloučili jsme se. Celá záležitost se odehrála v řádu desítek vteřin, maximálně minuty a svět se nezbořil...Věková diskriminace mě uráží, ale nic s tím nenadělam, nejsem holt ten, o kom se nesmí mluvit, ti si totiž můžou vyřvat všechno. Počkám si ještě do srpna a snad mi to zlevní. Teď mi to na lybru vychází cca necelých 5000 ročně, ale tolik jsem platil v osmnácti za benzínovej dvoulitr v mazdě.

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#276 Příspěvek od Hamster 526 »

Tak gratuluju. Co se týče závad:
- bouchání od zadní nápravy - tlumič sou uložený v karoserii mezi dva takový kusy pěnový gumy, stojí to pár stovek
- brzdy - neřešil bych, ono se to může taky klidně rozhejbat samo...
- zrcátko - nevim teď přesně, ale je to otázka pár stovek
- klika je blbá, demontáž celýho toho mechanismu je strašněj vopruz a hlavně - je to tam nacvaknutý na plastovým zobáčku, co je vně auta už přes deset let, takže jakákoli demontáž znamená, že se to ulomí (pokud by tě napadlo použít díly z vrakoviště). Já to řešil obalením těch plastů, na který se klika nasouvá, nějakou gumou a pojistil to lepidlem. Asi to není profesionální oprava, ale funguje to.
- čudlíky do dveří seženeš na vrakovišti, ta tlačítka se daj i prohodit, takže si můžeš prozatím vyměnit ovládání zadního okna za přední, ať ti to nejpoužívanější funguje (celej panel vyndáš po povolení dvou šroubu na dně tý prohlubně za tlačítkama a pak už je to primitivní).
- filtr box seženeš na vrakovišti
- termostat je docela drahej, já za něj dával tuším 2.500,-, sou v něm i čidla a musí se to koupit celý komplet....
- "check" tě má upozornit, že na velkým centrálním displeji je nějaká informace, co by tě měla zajmat (otevřený dveře, prasklá žárovka, málo vody v ostřikovačích etc.), nic víc to neznamená

Takže gratulace a ať slouží a nezlobí... :-)
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#277 Příspěvek od Lukas.K »

Hamster 526: Dík, o tom termostatu vím kolik stojí. To uložení tlumiče vyměním, pokud to nepomůže, tak půjdu po silentblocích. Čudlíky prohodím, než seženu novej pane, nebo jen ten čudl. Jo a ta kontrolka check tím pádem upozorňuje na vadný čidlo hladiny vody ostřikovačů skla, který hlásí chybějící kapalinu, ikdyž tam je, to mi na počítači ukazovalo...chytrý auto :D ...už se nemůžu dočkat až jí budu mít doma :)

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#278 Příspěvek od Hamster 526 »

A je tam tý kapaliny dost? Ono to ukazuje s předstihem (logicky, že došla voda (nebo nafta) pozná každej hned, snadno a nemusí k tomu mít kontrolku..) [-X
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#279 Příspěvek od Lukas.K »

Tak něco tam určitě bylo, zkoušel jsem jen jestli to funguje. Tuhle prkotinu budu řešit až budu mit čas v klídku na dílně. Jinak akorát jsou stěrače na vyhození a zdály se mi celkem malé. Má někdo z vás změřený jak dlouhý stěrače se tam vejdou? Nechci už zažít to co kdysi. Vezl jsem si auto z prahy do brna. Přes den fajn počasí, stmívalo se, převzal jsem si auto, zaplatil, za poslední hotovost jsem koupil plnou nádrž a jel jsem. Za prahou začal nehoráznej slejvák, gumy stěračů nechávaly na skle jen pár míst přes který bylo vidět na cestu. Jízda byla doslova hororová, seděl jsem s obličejem nalepenym na skle...no nechci vědět co si mysleli ostatní šoféři :D ...sice teď pojedu jenom ze znojma do brna, ale stěrače si už koupím předem radši :D

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#280 Příspěvek od Bonanza 270 »

termostat sem menil pred 7 rokama cca a stal 1500kc snad ty dily nezdrazuji ja myslel ze je to naopak :D
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Aleš 292
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 824
Registrován: sob pro 08, 2007 20:12
Bydliště: Tanvald

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#281 Příspěvek od Aleš 292 »

ta zadní náprava můžou bejt klidně i jen tyčky stabíku,taky mi to kdysi bouchalo,nebo uložení stabíku v těch gumách.
Chrysler 300C 5,7 Hemi John Varvatos
Alfa 159 sw Ti 2,4 jtd 154 kw
Kappa sw 2,0 20v turbo- EX
Alfa 166 2,4 jtd 110 kw - EX
Kappa 2,4 20v - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 99 kw - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 110 kw - Ex

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#282 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Rozměry stěračů: 55 / 53 / 40 :wink:
Než vyměníš uložení tlumičů, tak ho dobře zkontroluj ať to neděláš zbytečně. V 99% to bouchání dělaj vyžvejkaný gumy ve stabilizátoru nebo, jak píše Aleš - kosti. Jo a ta signalizace ostřik. kapaliny - na vyzkoušení stačí u toho čidla odpojit konektor a musí to zhasnout.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Lukas.K
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 16, 2015 00:57

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#283 Příspěvek od Lukas.K »

Pepazdepa 408 píše:Rozměry stěračů: 55 / 53 / 40 :wink:
Než vyměníš uložení tlumičů, tak ho dobře zkontroluj ať to neděláš zbytečně. V 99% to bouchání dělaj vyžvejkaný gumy ve stabilizátoru nebo, jak píše Aleš - kosti. Jo a ta signalizace ostřik. kapaliny - na vyzkoušení stačí u toho čidla odpojit konektor a musí to zhasnout.
Tak mam novyho servisaka, dlouholetyho blazna do italskych aut, vsechno to zkontrolujem. Jinak to odhaduju, ze momentalni nejvyssi castka padne za rozvody, pak termostat no a nakonec ty silentbloky, nebo stabilizatory a talian bude zatim perfektni. Akorat mate nekdo cesky mapy do navigace? Borec k tomu ma jen zapadni evropu.

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#284 Příspěvek od Bonanza 270 »

navigace je jen tusim do roku 2011 pak nic neni bohuzel
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#285 Příspěvek od Hamster 526 »

U navigace hlavně záleží, co je to za rok, lámalo se to snad 2001, pro starší český mapy nejsou vůbec, pro mladší ta 2011, ale lepší, než drátem do voka.... :-)
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Odpovědět