Lybra, prosba o rady při koupi

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Odpovědět
Zpráva
Autor
termit
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 28, 2011 13:43
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Lybra, prosba o rady při koupi

#1 Příspěvek od termit »

Zdravim! Něco úvodem, poslední dobou se poohlížim po novym autu, protože podvozek mojí Felicie (drncák) už mě docela nebaví a narazil sem i na Lybru, což se mi za ty peníze zdá jako skvělá náhrada. Většinou sem se dočetl jen o tom, že je to bezproblémový luxusní auto který Škodovkáři můžou jen závidět, ale na druhou stranu taky to, že když se něco pos*, tak je to hodně drahej problém. Což mi jako studentovi (i když si vydělávam) dělá trochu starost. Každopádně auto mě přitahuje, podle toho co píšou ti spokojení.

Chtěl bych se vás zeptat na konkrétní auta co mi vyhovujou jak cenově (do 60 tis.) tak výbavou (1,8 a spíš sedan, ale klidně i SW).. no a dál výbavu asi nemá cenu řešit, protože je prostě skvělá :D, jen nepotřebuju CD měnič, multifunkční volant a kožený vyhřívaný sedačky.

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/9208692
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/7478411
tahle vypadá pěkně, jen nevěřim počtu kilometrů, na to že je to rok 99 a navíc, technickou to má psanou 4 měsíce prošlou..
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/9481540
tahle vyhovuje cenou nejvíc, i výbavou..

Vim že z inzerátu se těžko pozná jestli je auto ok, ale aspoň na oko.. a na co by bylo třeba dát si pozor při koupi?
A je dobrá volba motor 1,8 ohledně údržby a spotřeby? Teď mam 1,6 55kW, údržba ok, ale na to že má 55kW žere dost - 7 a víc. Čekam že s Lancií bych se pohyboval někde kolem toho, mírně nad.
Případně, nevíte o nějakym kousku blíž Strakonic/Jižních čech, abych se moh aspoň projet? Přijde mi že to auto existuje jen v okolí Brna. :)
k 2,0T 16V
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#2 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No čoveče, když už bych měl jít do benzínu, tak bych radši volil 2litr. Tam bude sice asi spotřeba malinko vejš, ale jízdní vlastnosti auta jsou pak o něčem úplně jiným. Asi bych šel do roku 2001 a vejš (po faceliftu) - to ale žádná z těch tvých odkazů neni. Jinak podle fotek poznáš prd - chce to vidět, nebo aby na to aspoň kouknul (a svez se) někdo, kdo tyhle auta trochu zná. Na co si dát pozor? To je asi stejný jako u všech nákupů v bazaru. Lybra má pozink kastli = neměla by bejt rezavá. Taky hodně záleží odkud je přitažená - ideální je Itálie, páč tam nesolej :wink: . Taky ochota autobazaru je důležitá. MUSEJ tě nechat bez keců podívat na auto na zvedáku a prolízt důkladně celý. Ideálně: servisní knížka (i když ta jde taky ochcat), dvoje klíče, kódový karty. A taky bych auto napíchnul na diagnostiku - ale ne na tu autobazarní. Pokud jsi z jižních čech, tak by ti určo někdo z klubu mohl pomoct :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#3 Příspěvek od Jaromír 592 »

Takže jako lybrista se sedanem.Auto je tišší neš sw ale absence sklopných sedadel je někdy k vzteku.
Auto je pohodlné tiché.Ceny náhradních dílů nejsou nijak závratné.Myslím že jich seženeš mnoho i licenční druhovýroby.Ceny jsou někdy i nižší než u koncernu VW.Orientačně se zkus podívat na pop-art.cz Někteří členové fora navíc nabízejí díly jak nové tak z bouraček takže se vždy nakonec podaří sehnat co potřebuješ za rozumné peníze.

Multifunkční volant jednoznačně doporučuji.Pro bezpečnost je to dobrý krok.Kvůli problémům s napojením jiných vstupů než origo changer doporučuji auto s cd changerem.I když pokud to nemá navigaci napojení mp3 je podstatně jednodužší než u radia s navi.Navigace je v tomto autě naprosto zbytečná,je proto dobré že se rozhoduješ pro auta bez navigace.Telefon je tam taky naprd.Díval bych se jestli je tam muzika bose.

Nevím jak u tohohle motoru ale u jtd se dají kilometry zjistit i z řídící jednotky.Co se týče českých autobazarů je to taková tradice.Na kilometry se raději vůbec nedívej.Důležitější je celkový stav auta.
Pro auto je mnohdy lepší když dva roky v kuse jezdí než když rok stojí.
Ideální je když auto testuje někdo kdo už ho má.

Také bych spíše volil 2-litr.Myslím že je i spolehlivější a s váhou vozu si lépe poradí.
Pozor na kodové karty.A klíče jak píše Pepazdepa.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

termit
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 28, 2011 13:43
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#4 Příspěvek od termit »

Děkuju za odpovědi!

Já mam v kombi tu Felicii a ani kufr ani sklopný sedačky sem prostě nevyužil (kromě jednoho víkendovýho výletu do polí s přítelkyní :D), takže sedačky sou v pohodě. Sehnatelný díly zní dobře, ideální by bylo kdybych je nepotřeboval shánět vůbec. Ten volant se mi pořád zdá ne uplně potřebnej, o navigaci jsem četl, že na ní ani neexistujou mapy ČR a měnič CD nepotřebuju hlavně proto, že moc CDček ani nemam, spíš bych radši USB vstup.

Co se týče motoru, dvoulitr zní skvěle, ale bojim se vysoký spotřeby, aby mě to nesnědlo i s botama. Nevíte kolik to +/- žere? Zatim sem vyčet, že je to pětiválec a při výměně rozvodů je potřeba ho celej vyndat z auta a z nějakýho důvodu dost žere olej, tak nevim..

Viděl sem ho už tady a musim říct že ze všech těch aut se mi líbí nejvíc jak zvenčí, tak zevnitř..
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/9454650

Jinak bych si rád vybral třeba i něco novějšího - ale nevim, kde hledat.
A ještě něco, našel by se tu někdo, kdo by si na mě případně udělal čas a na nějaký auto se se mnou dojel podívat? Přiznam se že v autech se jinak moc nevyznam, takže na diagnostikách sem nikdy nebyl a pohled na auto zespoda mi taky moc neřiká..
k 2,0T 16V
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#5 Příspěvek od Pavel 104 »

Dvoulitra má Hamster 526, tak až se tu objeví, tak určitě písne spotřebu.
Jinak bych tu 1.8VVT zase až tak nezatracoval. [-X
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#6 Příspěvek od Jan 69 »

taky si myslím, třeba i v pojištění je mezi 1.8 a 2.0 docela skok
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#7 Příspěvek od Pavel 104 »

Já s VVTéčkem jezdim jako "ďábel" už, bratru, 60.000km a vše v poho.
Jo a spotřebu neřeším, umí jezdit pod 8l, ale i za 12l. :finga:
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#8 Příspěvek od Jaromír 592 »

no pojištění mi nepříjde zas takovej drastickej skok.Mám 2,4 a je to docela v pohodě slevy-pro-cleny-klubu-15


Možná to stačí ta 1.8 Nevím nezkoušel jsem.Chtělo by to porovnat. :)
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#9 Příspěvek od Hamster 526 »

Takže zkušenosti s dvoulitrem byste rádi? No dobrá tedy...

- Spotřebu uvádí výrobce 10,5 l/100km a je to naprosto reálná hodnota. Já sem teda z Prahy, takže v tom mám velkej podíl městskýho poskakování, při normálním používání se vejde do 10l bez jakýhokoli omezování se.
- Motor je jako všechny ostatní motory v Lybře původem z Fiatu, tedy ceny a dostupnost dílů (a platí to nejen pro motor) naprosto vpohodě. Dvoulitr sem si vybral hned z několika důvodů - má odpovídající výkon, má příjemný zvuk, nekazí se mu variátor variabilního časování (jako u 1.8 VVT), umožňuje instalaci tempomatu a to vše při spotřebě, která se zásadně neliší od 1.8 VVT (na 1.6 zapomeň, 100 koní není málo a motor je to sympatickej, ale Lancia je prostě auto, který na dálnici už z podstaty patří do levýho pruhu mezi automobilovou aristokracii, ne mezi škodovky... :wink: ) A krom toho - atmosférickej dvoulitr se 113 kW, červený pole na 7.000 ot./min, pětiválec, variabilní délka sání, variabilní časování ventilů - to je prostě krásnej kus techniky, ne? :lol:
- Rozvody jsou pakárna, nicméně daj se udělat bez úplnýho vytažení motoru a mě tahle operace přišla se vším všudy na 7.500,-, což je prostě normální cena. Ten, kdo to bude dělat, si holt párkrát trochu zanadává a je to... 8-)
- Pojistku platím díky Michalovi tady z klubu 4.500,-/rok (je mi 26, je to moje první auto a jsem z Prahy), což je podle mě dobrá cena. Možná by se ještě dala srazit, to nevím...
- Výbavou nepohrdej, auta bez výbavy stejně nejsou levnější a třeba ten multifunkční volant a audio BOSE jsou dobrý vynálezy... :-) Nicméně pokud chceš dvoulitr, stejně ho v sociální výbavě neseženeš, takže tam je to pak asi jedno... Rozhodně nechápu, proč ti výbavou nejvíc vyhovuje právě ten kus v základu,
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#10 Příspěvek od Luko 428 »

.
Naposledy upravil(a) Luko 428 dne pon led 30, 2012 22:37, celkem upraveno 1 x.
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

termit
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 28, 2011 13:43
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#11 Příspěvek od termit »

Díky Hamstre.

- I když si spotřebu hlídam, asi už na ní nesejde. Ale stejně se zeptam. Pokud přes město budu projíždět 2 - 3 křižovatky a jinak okresky, dá se dostat ještě níž než k 10ti?
- To je ok.
- Kdo / kde? :D
- Platíš míň než já za Felcku - první auto, 21, Strakonice. Doufam že mi kvuli věku nenapaří dvojnásobek.. :)
- Výbavou rozhodně nepohrdam, ale už základ je pro mě nadstandard, kterej mi uplně stačí. BOSE rozhodně chci, měl sem za to že je v základu, ale volant je to, co bejt může, ale nemusí.
k 2,0T 16V
Obrázek

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#12 Příspěvek od Hamster 526 »

Pokud pojedeš hlavně okresky, počítej klidně s 8,5 l/100km. Ty rozvody mi dělal jeden odborník na Fiaty Coupé z Unhoště, dneska už to tam má někdo jinej.. Nicméně ti to udělá každej šikovnej mechanik, co dělá fiaty. Co se týče toho BOSE, tak to sem ještě bez mutlifunkčního volantu neviděl (on není jen bez tlačítek, ale taky bez koženýho obšití), ale rozhodně ty tlačítka doporučuju. Ona ta výbava je štědrá, Lybra v základu je totéž, co bazarníci popisujou jako Octavia v plný palbě :lol: , ale moc dobře se na to zvyká, to mi věř.. :wink:
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

sHpy00n
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 29, 2011 20:27

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#13 Příspěvek od sHpy00n »

termit
..si spotřebu hlídam, asi už na ní nesejde...
chachachaaa... tohle ze napsal nejvetsi skrblik ze stredni evropy a prilehlyho okoli??
termit
..Platíš míň než já za Felcku...
Chyba v nasobeni. Platis rohodne mene.

Pridam jednu otazku. Jak velky ma Lybra kufr a jak dlouhy predmet se vejde do kufru? Kdybych s tim hypoteticky nekdy jel na ryby? :lol:

Uživatelský avatar
Štefan 368
Příspěvky: 833
Registrován: sob čer 07, 2008 22:24
Bydliště: Kuřim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#14 Příspěvek od Štefan 368 »

Luko 428 píše:Omlouvám se že se sem cpu :wink:

Nepojedete někdo v brzké době kolem tohoto bazaru a neokoukli by jste mi zběžně tuto Lybru??
Kámoš shání a tahle vypadá zajímavě.
Byl bych vám zavázán

http://www.tipcar.cz/lancia/lancia-lybr ... 30053.html
Na tu by som sa vykaslal, uz len to ze maju tu drzost spominat servisnu knizku. To som teda zvedavy co v nej je, ked to auto ma minimalne raz tolko (viz spojkovy pedal...)
Lancia Delta 1.4 T-Jet 09'
Alfa Romeo 147 1.9JTDm 08'
Lexus GS 460 4.6 V8 09'
Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra, prosba o rady při koupi

#15 Příspěvek od Hamster 526 »

Kufr má u kombíku 420l a půdorys je asi 1x1m, u sedanu to bude podobný. Zadní sedačky maj průvlak na lyže a jsou sklopný (i u sedanu pokud sem zatím viděl vždycky byly). Jsou dělený v poměru 2:1 a sklopný do roviny.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Odpovědět