Lybra - 3 otazky

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
medman
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 14, 2010 11:18

Re: Lybra - 3 otazky

#16 Příspěvek od medman »

Kamil, prepac, teraz som nepochopil, je to tak ako som hovoril ja,alebo tak ako hovoril Hamster?
Lancia Lybra 1,8 VVTi

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - 3 otazky

#17 Příspěvek od Hamster 526 »

Cyklovač je jak píšu já, jiný se do Lybry nedávaly. A když kupuješ Lybru, tak dešťový senzor poznáš podle páčky (je na ní poloha "AUTO", u který vlastně nikdo netuší, k čemu je dobrá), a pak podle samotnýho senzoru na skle - každá Lybra má v černým pásu na čelním skle u zrcátka kruhový "okýnko", pokud je v tom okýnku na skle nalepená černá placka, má to senzor.

Jo, přespal jsem tam úplně vpohodě, spali jsme dvě noci ve stanu a na třetí hrozně pršelo, tak jsme stan prostě nestavěli a kupodivu jsem se konečně skvěle vyspal. Ta plocha je téměř rovná, na tý fotce se to láme víc, než co si pamatuju. A mohl jsem se normálně natáhnout (jsem trošku klaustrofobik, takže jakmile se nemůžu natáhnout a převalovat, neusnu), docela mě to překvapilo...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - 3 otazky

#18 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Hamster 526 píše:...jsem trošku klaustrofobik...
Sis měl otevřít okýnka :lol:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - 3 otazky

#19 Příspěvek od E-čertík 92 »

hele tak ja se tam taky dobre vyspal.
Ja dokonce i na sirku :-D
Ale jinak to zvedani sklopenych sedacek - kdyz posunes predni vic dopredu, sedaky zadnich se vic posunou, a operaky zadnich na kterych lezis jsou takrka rovnobezny se dnem kufru, je tam rozdil cca 5st. ktery se srovna kdyz to zatizis vlastnim telem :-)
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

medman
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 14, 2010 11:18

Re: Lybra - 3 otazky

#20 Příspěvek od medman »

Chlapi, mam na vas pomerne blbu a vseobecnu otazku. Ale zaujima ma vas nazor, kludne ja subjektivny.
Myslite, ze sa da za 3500e kupit slusna benzinova Lybra SW vratane nejakych tych vstupnych nakladov (olej, rozvody,...)? Ja viem, ze za take peniaze nic moc asi nedostanem a ze je to velmi idividualne kus od kusu, ale predsa len mate s tymito autami uz nejake tie skusenosti a mozno obcas nejaku Lybru na predaj skocite pozriet, pripadne ich opravujete.

Ak by ste mali na predaj nejaku benzinovu lybru, alebo by ste natrafili na nejaky zaujimavy kusok, dajte mi prosim vediet. Dieslovu nechcem, jazdim najcastie trasy do 10km.

Inak vedel by niekto porovnat co sa tyka kvality a spolahlivosti Lybru vs. Zeta, Evansion, 806, Ulyse? Co som tak cital, tak Lybra jednoznacne vedie, ale mozno mate iny nazor?
Lancia Lybra 1,8 VVTi

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Lybra - 3 otazky

#21 Příspěvek od Dresik 28 »

U nas urcite. Na SK jsou obecne drazsi, ale u nas koupis slusny kus uz kolem 60t. Ja treba sedana v benzinu prodal za 2000e a byl celkove v hodne dobrem stavu.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

medman
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 14, 2010 11:18

Re: Lybra - 3 otazky

#22 Příspěvek od medman »

Zaujal ma novy inzerat z nemecka:

http://www.autoscout24.cz/Details.aspx?id=btwfzrh3xrhu

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=2

na autoscout pise ze ma ESP, na mobile.de to tam nepise. Ako to je vlastne s ESP na Lybre? Lebo co som tak pozeral, asi to nie je velmi zvykom, vsak?
Lancia Lybra 1,8 VVTi

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - 3 otazky

#23 Příspěvek od Hamster 526 »

Před rokem 2001 se tam myslím ESP nedávalo, pak na přání (předtím na přání ASR, to tam celkem často bývá).
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

medman
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 14, 2010 11:18

Re: Lybra - 3 otazky

#24 Příspěvek od medman »

Caute hosi, na nete ma zaujala tato lybra:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1
Pisal som tam a chlapik mi odpisal, ze ma servisnu knizku, atd, ale ze tam svieti kontrolka airbagu a nemaju pocitac aby ju mohli vymazat. A tu je moja otazka. Uz som nieco o kontrolkach airbagoch precital (ze to moze byt odpojena baterka, ze sa niekto hrabal v pristrojvke a zapol klucik, ze moze byt zly kontakt na sedacke,...). Ale zaujima ma, moze byt s tym spojeny aj nejaky velky a hlavne drahy problem? Ake su najdrahsie varianty opravy tohto problemu?Niekde som tu cital o RJ pred smrtou a to je asi uz ten drahsi problem,ci? Ak by ste si na aute vsimli aj nieco ine podozrive, dajte vediet :)
Lancia Lybra 1,8 VVTi

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - 3 otazky

#25 Příspěvek od Hamster 526 »

Mě se rozsvěcí pravidelně každý dva měsíce, nejdřiv jsem s tím otravoval Dresika s diagnostikou, nakonec jsem zaslepil kontrolku, protože už na to nemám nervy. [-( V nejbližší době očistím všechny kontakty a nějak to líp uchytím/zaizoluju. Je to skutečně kontakt pod sedačkou a je to normální... Kontrolka airbagu sama od sebe nezhasne (narozdíl od ostatních) a stačí fakt setina vteřiny, kdy v tom zakolísá napětí, a mrcha už červeně září. :evil: Airbagy přitom normálně fungujou.
Ale abys měl klid, že to není nějaká jiná závada, doporučuju si vzít s sebou někoho, kdo tu diagnostiku má (nebo si vzít notebook a půjčit si aspoň kabel, software je free, více viz. Fiat ECU Scan) a rovnou ti to na místě smázne, to je jistota...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - 3 otazky

#26 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Hamster 526 píše:...Airbagy přitom normálně fungujou...
To by mě zajímalo jak to víš?


K tomu dotazu - i kdyby to byla ŘJ báglů, tak se dá sehnat a není to na finanční zrujnování. Ale spíš bych taky typnul blbej kontakt, nebo to hrabání v palubce :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - 3 otazky

#27 Příspěvek od Hamster 526 »

No v mým případě fungujou, protože když to napíchnu na diagnostiku, chybu smáznu, tak kontrolka zhasne a vše je vpořádku, žádná závada tam není. A navíc se pokaždý jedná o problém s čidlem v sedačce, který jednak Lybra tak jako tak nemá a má místo něj jen nacvaknutej odpor a druhak pokud to čidlo třeba v Maree (ze který je to do Lybry převzatý) nepracuje jak má, airbag vystřelí tak jako tak ať na tý sedačce někdo sedí nebo ne.

Samozřejmě pokud by se ta chyba nedala jednoduše smáznout, pak je tam skutečnej problém a je potřeba to začít řešit.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Aleš 292
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 824
Registrován: sob pro 08, 2007 20:12
Bydliště: Tanvald

Re: Lybra - 3 otazky

#28 Příspěvek od Aleš 292 »

Pokud ti svítí kontrolka airbagu z jakéhokoliv důvodu,tak ti nikdy nemůže při nehodě vystřelit! :axe:
Chrysler 300C 5,7 Hemi John Varvatos
Alfa 159 sw Ti 2,4 jtd 154 kw
Kappa sw 2,0 20v turbo- EX
Alfa 166 2,4 jtd 110 kw - EX
Kappa 2,4 20v - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 99 kw - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 110 kw - Ex

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Lybra - 3 otazky

#29 Příspěvek od Dresik 28 »

POkud neni KO jednotka, tak podle me muze. Jen to vystreli v nejakem jinem rezimu.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra - 3 otazky

#30 Příspěvek od Hamster 526 »

Ta kontrolka neznamená závadu, znamená, že je uložen záznam o závadě v řídící jednotce. Když se to stane u motoru, tak jakmile se závada odstraní, kontrolka zhasne. U báglů holt nezhasne, musí se na to diagnostikou. Ale záznamy v paměti ŘJ snad nemaj na její funkci vliv, ne? Motor si taky ukládá záznamy o závadách a nemá to vliv na jeho chod.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Odpovědět