Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
FasH

Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#1 Příspěvek od FasH »

Zdravim všechny

Ptřebuju radu a všem budu vemi vděčný za max radu

Takže jde Lancia Delta 2 BRC rv99 188tis km
cena 29tis


vetsina lidi mi to rozmlouvala ze je to lancie a ze tam zlobi elektronika atd.
motorove je pry skvela ale servisu moc neni a dily se na to nedaj sehnat takze je to out.
jenze me se libila proste me okouzlila a hlavne ten sekvencni plyn ale to uz je jedno jeste sem ji nepreved a porad nad tim uvazuju ale kolik lidi nemajitelu lancie me presvedcujou o tom abych se toho zbavil.
vam se stalo u vašich det ze by jste nenastartovali?

protoze je nekolik fam ze lancia je na vikendy a svatky a ne na bezny jezdeni.
Vy jste majitelé a zkusenosti s tim nejake určitě máte.
proste chci auto resit s lancia lidma a ne z nemajitelama neco si prectou na netu a delaj haury.

Proto chci vedet jestli vas zlobila elektronika a kolik jste do ni za jeji karieru nasypaly?

nejhorsi je to ze ani mistni mechanik to auto nezna

všude kde jsou majitele bmw nebo wv nebo fordaci tak to pomlouvaj a tak mam velky premysleni komu verit kecalkum nebo majitelum.
ale co auto to original.

Predem dekuji za odpoved
FasH AHC

PS pište i ke mě
More-Bass-UJ@email.cz

za vše předem děkuji

Jura 197

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#2 Příspěvek od Jura 197 »

Všechno co jsi vyjmenoval, Ti poradili Ti, co nikdy italské auto neměli...

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#3 Příspěvek od Vítek 4 »

Ja koupil Deltu Nuovu jako vrak za 10 tisic. Celou jsem si ji spravil,stalo me to cca 80 tisic a ted jen jezdim :wink: To co pises je uplny ulet :lol:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#4 Příspěvek od Miky 201 »

Ne kazdy si muze dovolit do vraku kulatejsiho Tipa nacpat 80 tis. za opravy.. to je docela luxus...

Jinak ber to tak, ze 10 let stary auto je vrak tak ci tak. Kdyz si to chces vymazlit, tak si to vymazlis, kdyz se o to budes starat, bude to jezdit. Legracni mi prijde, ze zrovna majitele fordu se smejou Lanciim, ale to pominu bez dalsiho komentare. Jestli chces lancku, tak si ji kup. 1.6 16V je drzak, a ten motor neco vydrzi a urcite ji koupis levnejs nez nejakyho olitanyho bramboraka v desolatnim stavu a bezny svezeni bude az na to, ze to hrabe prednima, vicemene stejny...
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#5 Příspěvek od Vítek 4 »

No Miky myslim ze to je kazdeho vec :wink: Urcite na tom bude lepsi nez tva kappa :lol:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#6 Příspěvek od Vladimír 82 »

vítku to je ale na úplně jinou debatu takže pšt a nechte si to na sraz :lol: Tvá delta je moc hezká, ale za devět pětek aby nebyla :D

jinak zpět k tématu:
za 29 s tím plynem bych neřekl, že to je moc peněž, pokud teda sedí papíry atd. Nicméně žádná voňavka to nebude, ale taky to zase asi nechceš mít do konce života jako vítek, že jo?
Lancia Y10

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#7 Příspěvek od Miky 201 »

=D> :roll:
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#8 Příspěvek od Harous 239 »

FasH píše: vetsina lidi mi to rozmlouvala ze je to lancie a ze tam zlobi elektronika atd.
Elektronika Bosch, takže to samý co v 99% evropských aut. Občas se pokazí bez ohledu na to ve kterým autě se vozí.
FasH píše:motorove je pry skvela ale servisu moc neni a dily se na to nedaj sehnat takze je to out.
Není moc servisů... Kolik z těch lidí kteří to říkají dávaj 10 let starý auto do autorizovanýho servisu. Nikdo. Takže servis udělá každej garážovej servisman. Dílů je na to dost a není problém je sehnat. Pořád je to na Tipácký platformě takže i cena dílů je vcelku rozumná.
FasH píše:protoze je nekolik fam ze lancia je na vikendy a svatky a ne na bezny jezdeni.
...říkají lidi který nikdy Lancii neměli a nic o ní nevědí. Pozor, bavíme se o značce která jako první použila samonosnou karoserii, hliníkovou karosérii a spoustu dalších technických inovací. Sedm titulů mistra světa značek v rallye v řadě taky nebylo náhodou...
FasH píše:všude kde jsou majitele bmw nebo wv nebo fordaci tak to pomlouvaj
To vůbec neřeš, tady se taky pomlouvá všechno neitalskýho včetně BMW a Fordu. A to to rozhodně nejsou špatný auta. :wink:
Naposledy upravil(a) Harous 239 dne stř srp 04, 2010 11:21, celkem upraveno 2 x.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#9 Příspěvek od Vítek 4 »

Souhlas s Harousem. Az na tu elektroniku. nekde je Magneti Marelli ci jak se to pise. Ta je teda podle meho nazoru lepsi
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
amoladeltanuova
Příspěvky: 259
Registrován: úte srp 03, 2010 19:18
Bydliště: Praha

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#10 Příspěvek od amoladeltanuova »

A je ze všech nejhezčí :wink:

K tý elektrice - br. dlouho zlobila, všechno vyměnil... až na kábl nahlodanej od kuny či koho... #-o :roll: no, ten nakonec taky :lol:
Dobrý den je, když... potkám Lancii Obrázek

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#11 Příspěvek od Pavel 3 »

od tý doby co pracuju v servisu si vůbec nedělám iluze o jinejch značkách mají úplně stejný problémy jako naše lancie srovnatelně starý a je úplně jedno jestli je to VW, Mercedes, Škoda, BMW a jiné zejména ty slavný a oblíbený TDi PD motory od VW opravuju více než je zdrávo. Kdybych si měl dělat statistiku podle toho co mi projde rukama tak nejhůř je na tom asi Peugeot-Citroen ty k nám jezdí asi nejčastěji zatímco Fiaty a spol. jsem zatím dělal asi jenom tři a všechno to byla jenom běžná údržba (rozvody, oleje apod.). Škodovky a VW k nám jezdí asi nejčastěji ale to je i tím že jich u nás jezdí s převahou nejvíc. Přes to mě i celkem překvapilo jaký problémy mají i poměrně nový Audiny a Volkswageny
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#12 Příspěvek od R.S »

No to mas asi Pavle pravdu ja si cuchnu hlavne k elektrice a staci mi to. A ano PD je kapitola sama pro sebe. Upadajicim uchytem na bloku motoru zacinaje po kterem je nutna vymena motoru(2.0PD) a spotrebou oleje konce(1.9PD 77Kw),ale to je na dlouhou diskuzi a sem nebyla otazka mirena. Nebudme jako majitele VW ci BMW a nepomlouvejme ostatni oni treba casem prozri a zjisti ze auto je uplne neco jineho nez to co maji.
Vratil bych se k dotazu a trosku to zhrnul.
1.6 16V souhlasim motor spolehlivy a necha si dost libit.
Zapory:
Caste problemy s kolisanim volnobehu Jsou resitelne ale v nekterych pripadech je to na dyl.
Pro neznale italskych motoru trosku nezvykle vyse posazeny kroutak
S tim souvisi spotreba je treba nalezt optimalni jizdni rezim a zvyknout si(u LPG nepodstatny problem)
Problemy se starterem
Je treba dbat na vymenu rozvodu a nenechat se ukecat ze remen pri vymene staci
Problemy s autoadaptivitou jedotek WMM 49f
Plastove sani a stim nutnost vymeny cele klapky pri problemech s krokomotorkem.
Ovalita valcu-je treba provest pri koupi promereni komprese a nekaslat na to
Klady:
Sametovy chod motoru pri neproblemech vyse uvedenych
Ochota vytacet se znama italskym motorum
Pocit radoby sportovniho prubehu kroutaku motoru.
Dostatecny vykon.
Spolehlivost pri standartni udrzbe
V neposledni rade - spousty nahradnich dilu za lidove ceny z ostatnich koncernovych aut(bravo,brava,marea,lybra,dedra atd)
Tolik v par bodech k motoru.
S podvozkem je to to same. Pri stadartni udrzbe tam neni nic co by cloveka mohlo prekvapit. Zadne silene ceny za ramena tlumice atp zname od jinych znacek.
Pri koupi je dobre kouknout na zadni napravu jestli nema unavena loziska(kola do pismene A). To same prolezt i na predni naprave. Nedelam si iluze ze pri teto cene bude vse v poradku, ale opet ceny za nahradni dily nejsou nejak premrstene. Opravy zvladne prumerne inteligenti servisak.
Jedine u ceho nejsou "lidove" ceny jsou karosarske dily, ale tady je predpoklad ze to nechces koupit pro to abys to naboural. Pokud to uz naborane bylo tak je treba dbat na kvalitni ochranu nastrikem v opacnem pripade nastane nechtena degradace patricneho mista(ale to plati u aut vseobecne).

Takze pokud te auto chytlo u "srdce" jako vetsinu tady pritomnych lidi tak se neboj a kup ho.
Jen pozor na auta po domacich kutilech. Pozna se to podle spousty nadbytecnych nesmyslu namontovanych vsude po interieru i exterieru auta. Takovi vesmes cpou penize do blikajicich nesmyslu a ze jim upadava kolo je netrapi. Chtelo by mozna napsat odkud jsi a treba se nekdo z "pravovernych" najde kdo to auto proleze.
Carpe Diem quam minimum credula postero

FasH

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#13 Příspěvek od FasH »

Zdravím
Takže jsem z Uhlířských Janovic

Auto je bazarové
prodává ho bazar.
cena je nízká proto že byla objetá bůrem a je tuklá na pravý přední roh u světla.

je to na plechách rádio na mp3 s dálkou
plato hodně solidní myslim že to měl nějaký hifi magor

koukal sem na dveře kufr i lemy a nikde nic nerezne.

plyn je sekvenční a do auta stál 35tis. bomba na 4roky ale to neni problem

s cenou už dolejc nepude a nic nenechá do motoru hrabat (tlaky válců)

mám zařízeného automechanika je to známý otce takže nic za okouknutí neveme omrkne spodek a napojí to na diagnostiku ale víc si pán nepřeje :-(

takže co sem si přečet je víc než jasný že ostatní jen kecaj.

Docela mě dostalo že je tady hodně blízko mě takže případný servis by za peníz určitě udělaly nebo né??? :-D

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#14 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

FasH píše: s cenou už dolejc nepude a nic nenechá do motoru hrabat (tlaky válců)
Jestli jsem to pochopil dobře, tak pan bazarník ti řek, že tě tlaky změřit nenechá? To by mi asi bylo podezřelý :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jura 197

Re: Kupě Lancia Delta 2 1.6 16v LPG BRC Prosím M*Á*S*T*E*R*Y*!!!

#15 Příspěvek od Jura 197 »

A nechcete ještě v bazaru nechat sundat převodovku a zkontrolovat spojku ?

Odpovědět