kappa 2.0 20V TURBO

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
lakusko

kappa 2.0 20V TURBO

#1 Příspěvek od lakusko »

mam zaujem o kupu kappy 2.0 20V TURBO...vedel by mi niekdo viac k nej nieco povedat?doma mame dve kappy jednu na ND a druhu 2.4TD..a chceli by som ist teraz do benzinu..

Uživatelský avatar
Michal 236
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1603
Registrován: úte črc 10, 2007 08:14
Bydliště: kolem Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#2 Příspěvek od Michal 236 »

Co chces vedet?
Je to porad Kappa. Silnejsi a rychlejsi, ale porad Kappa. Motor nachylnejsi na kvalitu oleje a dodrzovani intervalu, nutno hlidat jeho hladinu (je potreba prubezne neco malo dolit). Obecne ale zvlada zanedbanou udrzbu lepe nez 16VT. Zatahuje nad 2500ot/min, tocit se da do 7000ot/min, smysl to ma do 6000ot/min. Chybi dlouha 6q jako dalnicni prevod.
Spotreba je zavisla na skladbe najezdu a jizdniho stylu. Da se jet (pry) pod 10l/100km (nikdy se mi nepovedlo), muj prumer je 11-12l/100km (30%mesto, zbytek dalnice, vetsinou nad rychlostnim limitem).
Jinak se ptej...
Předseda Lanciaklub.cz
predseda@lanciaklub.cz
________________________
Lancia Ypsilon 1.2 8V (843)
Lancia Musa 1.9 JTD Platino
Lancia kC 2.4

lakusko

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#3 Příspěvek od lakusko »

mam uz jednu vyhliadnutu ma 166000km a neviem ci to neni aj dost na benzin....nepoznam predchadzajuceho majitela ako na tom jazdil ci sa o to staral a tak...aby mi hned neodislo turbo a pod. veci
a ta spotreba je vyssia ale to mi nejak nevadi...ja by som jazdil tak 50% mesto...
ale zasa to ma vyborny vykon...

Uživatelský avatar
Michal 236
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1603
Registrován: úte črc 10, 2007 08:14
Bydliště: kolem Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#4 Příspěvek od Michal 236 »

Na kilometry nehled, zalezi na stavu resp. predchozi udrzbe.
Turbo je slabsi cast motoru, pokud neznas hostorii auta, pocitej radeji s repasi za cca 8k.
Pokud ma opravdu najeto 166k km, zamer se taky na spojku. Bud je menena nebo tesne pred smrti. Stejne tak bych doporucoval udelat rozvody pokud prokazatelne nebyly delany. Vymena vsech filtru a oleje je samozrejmost.

Auto si poradne prohledni, vezmi si s sebou mechanika nebo nekoho kdo zna motory 20VT. Idealne by s tebou mel byt nekdo, kdo to auto zna a vi jak by melo jet. V pripade ze nebude vse OK a nebude to extra vyhodna koupe, tak na to kasli.

Jinak nevim jestli na denni jezdeni po meste je to uplne dobra volba, potencial motoru nevyuzejes, hopsani po meste motoru taky moc neprida. A o spotrebe neni treba mluvit. Jestli by pro tebe nebyl spis vhodnejsi 2,0 nebo 2,4 atmosfera...

Btw kde to vyhlidnuty auto stoji?
Předseda Lanciaklub.cz
predseda@lanciaklub.cz
________________________
Lancia Ypsilon 1.2 8V (843)
Lancia Musa 1.9 JTD Platino
Lancia kC 2.4

Miky 201
Příspěvky: 4430
Registrován: pát led 12, 2007 11:08

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#5 Příspěvek od Miky 201 »

Kdybys nesehnal nikoho kdo vi jak to auto ma jet, tak si vyhlidni kousek cesty pro zkusebni jizdu, dej tam dvojku, dupni na plyn a sleduj otacky, od cca 2500 zacne motor citelne nabirat, 2700 uz turbo tlaci na plno a musi to byt opravdu znatelny kopanec. Behem nekolika sekund bys to mel poslat do omezovacu cca kolem 100 km/h. Jednicku nema smysl zkouset, pac je kratka a hrabe to jak ujety a trojka uz je dlouha, takze to neni ono, nejlepsi zazitek je v tomhle aute na dvojku (a i ve dvou se to da ;), jak rikam, trojka uz by na sedana byla moc ;)). Pokud to takhle je, turbo by melo byt ok. Jeste davej bacha na kour, modry kour je spatne. Pokud sebou budes mit mechanika at koukne na hadici vedouci od turba, to myslim neni problem sundat, melo by byt sucho. Hlavne jestli to budes zkouset, jak pisu vyse, nech to prosimte napred ohrat a po tom to chce klidnou jizdu nebo nechat chvili klapat na volnobeh.

Tyhle motory maji nahore na pravem vzdalenejsim rohu ventilovyho vika (z pohledu pod kapotu z predku auta) napojenou nejakou hadicku, protoze jsem lama lajk a kancelarska krysa, nevim co to je, ale kolem to byva lehce zpraseny olejem, ma to kazda 20VT co jsem videl. A zrejme je to tak nejak normalni.

Pokud s tim budes hopsat po meste, nedejboze na kratky trasy, tak to nevyuzijes vubec. Nez tomu nalozis mel bys to nechat ohrat, a nez se ti to ohreje dojedes do cile. V tom pripade pocitej se spotrebou okolo 13-14 litru. Kdyz jsem tomu opravdu nakladal po meste dostal jsem se skoro k 17.
Lancia Kappa 20V Turbo - (Stařenka Hedvika - borok, má majitele na zastřelení, ale drží)

lakusko

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#6 Příspěvek od lakusko »

diky za odpovede...ja som myslel tym 50% mesto ze chodim na moravu do roboty a denne prejdem 140km a tam su aj dediny...a cez vikend aj po dialnici ked idem niekde...

lakusko

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#7 Příspěvek od lakusko »

a ta kappa je s Litomeric...

Uživatelský avatar
Michal 236
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1603
Registrován: úte črc 10, 2007 08:14
Bydliště: kolem Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#8 Příspěvek od Michal 236 »

ta cerna za 35k CZK?
v LTM se vyskytuju hodne casto (skoro kazdy vikend), mohli bychom se domluvit a okouknout ji...

EDIT: koukam ze je uz za 29k CZK, podle toho popisu majitel nevi o cem pise nebo planovite lze, neni to 20VT ale 16VT... Spotreba co uvadi taky neni realna...
Předseda Lanciaklub.cz
predseda@lanciaklub.cz
________________________
Lancia Ypsilon 1.2 8V (843)
Lancia Musa 1.9 JTD Platino
Lancia kC 2.4

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#9 Příspěvek od Alena 133 »

Miky ta hadička na víku je (pokud se pletu tak mě hanba liská) odsávání olejových par. To mají i 16VT a teče to proto, protože to tam má nějaké těsnění co časem umře. A 20VT má taky kopat? Já měla za to a byla jsem poučena, že 20VT je kultivovanější motor v luxusním autě a kopat má jen 16VT. Samo myslím kopance, že když žvýkáš tak ti to žvýkačku zarazí do krku :lol:. Ta naše fúrie modrá má tak extrémní nástup, že jsem posledně měla pocit že mi ten tlak lisuje střeva, chtěla jsem zařvat nebo Michala praštit, asi věkem měknu :lol: . Jinak je pravda, že těchto aut je do města škoda. Poskakování v koloně o ničem, hřejou se. Spotřebu taky neřeším, o tom tyhle auta prostě nejsou. Jinak co se týče prohlídky auta tak bylo vše řečeno. Ve městě se ten výkon pravda nevyužije tolik, ale jsem toho názoru, že to auto nemá ten výkon proto aby ho majitel držel neustále nadoraz nebo furt stál na plynu. Já osobně výkon svého auta využívám jako únikovku když se mě někdo pokouší ohrozit a taky při předjíždění se to krásně využije a nemusím jak trotl drtit auto bůhví jak dlouho v protisměru než auta předjedu nebo mě kamion naproti poveze zpět. Je nutné si uvědomit, že to není sporťák ani formule a ikdyž má super výkon tak taky velkou váhu, kterou sice s přehledem zvládá i u brždění ale je to rodinné auto či jak známo často využívaný bitevník papalášů (ve své době). Soráč za sloh, kdo se dočetl až sem tomu gratuluji :lol:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#10 Příspěvek od Alena 133 »

Michal 236 píše:ta cerna za 35k CZK?
v LTM se vyskytuju hodne casto (skoro kazdy vikend), mohli bychom se domluvit a okouknout ji...

EDIT: koukam ze je uz za 29k CZK, podle toho popisu majitel nevi o cem pise nebo planovite lze, neni to 20VT ale 16VT... Spotreba co uvadi taky neni realna...

Hoď odkaz, ráda kuknu. Není to ta zelená?
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Uživatelský avatar
Michal 236
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1603
Registrován: úte črc 10, 2007 08:14
Bydliště: kolem Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#11 Příspěvek od Michal 236 »

myslim ze je to tahle, kdyztak at me lakusko opravi...
http://autobazar.hyperinzerce.cz/lancia ... itomerice/
Předseda Lanciaklub.cz
predseda@lanciaklub.cz
________________________
Lancia Ypsilon 1.2 8V (843)
Lancia Musa 1.9 JTD Platino
Lancia kC 2.4

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#12 Příspěvek od Harous 239 »

Jestli někdo napíše o Kappě 20VT, že žere 6,5 až 10 litrů tak zcela nepokrytě kecá a nevěřil bych mu ani nic ostatního. :D
A podle interiéru a kol je to předfaceliftová verze do který se 20VT nedával. Když vidím ty ceny, tak jsem tu svojí nechal pomalu zadarmo. :lol:
Naposledy upravil(a) Harous 239 dne stř lis 25, 2009 22:59, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#13 Příspěvek od Harous 239 »

Jo a pozor, nepičovat, ale volat... :haha: :haha: :haha:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Alena 133
Příspěvky: 2472
Registrován: stř říj 15, 2008 16:00
Bydliště: Návsí
Kontaktovat uživatele:

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#14 Příspěvek od Alena 133 »

Jo tahle černá..to je pomalu jak ta moje, zadní nárazník co vydrží skoro vše jasně ukazuje že jí někdo líbal zadek, jen tak lehce se takto nevyhne. Dále chrom kliky, starý interiér... pokud už to bude turbo tak 16VT nebo to někdy někdo překopal. Takže doporučuju pořádně obhlídnout. Pokud to bude 16VT a k tomu i papíry kde budou sedět čísla tak pohoda, vypadá pěkně. Pokud se to zdejšímu zájemci nebude líbit tak musí pohledat jinde, zda se nenajde 20VT ale už opravdová :lol:
Lancia Phedra 2.2 JTD
Jeep Commander 4.7 V8
Lancia Lybra 1.9 JTD - Zápůjční vozidlo
Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Aleš 292
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 824
Registrován: sob pro 08, 2007 20:12
Bydliště: Tanvald

Re: kappa 2.0 20V TURBO

#15 Příspěvek od Aleš 292 »

Když vidím ty ceny, tak jsem tu svojí nechal pomalu zadarmo. :lol:[/quote]


Jo jo Harousku,proto jsem po ni skočil. Za ty prachy a v takovým stavu nikdo druhou nesežene =P~
Chrysler 300C 5,7 Hemi John Varvatos
Alfa 159 sw Ti 2,4 jtd 154 kw
Kappa sw 2,0 20v turbo- EX
Alfa 166 2,4 jtd 110 kw - EX
Kappa 2,4 20v - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 99 kw - Ex
Lybra sw 2,4 jtd 110 kw - Ex

Odpovědět