Lancia Lybra 1.8 - je to ta spravna? :)

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Hehe, no kappa by bola fajn, ale ja uz asi inu lanciu ako lybru nevezmem, prilis sa mi paci. Jedina schodna cesta su asi tie lyziny.
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Lancia Lybra 1.8i

#17 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Zdravim,

po dlhej odmlke mam na vas dalsie otazky :) Spravili sme si s braskom vylet po republike a pozrel som si vsetky 3 benzinove lybry ktore stali za to podla inzeratov. Z 1.6i som bol sklamany, lebo bola dost znicena v interieri, 2.0i zase vyzerala ako keby na nej jazdil niekto po lese, velmi velmi znicena, hrdzava, este mala nejake seno na podvozku. Takze jedina pekna schopna bola 1.8i co bol moj favorit aj pred tym. Tak som ju teda detailnejsie pofotil, ale kedze ani ja ani brat nie sme odbornici, tak to hadzem sem na verejnu debatu ;)

Takze prva vec, z vonku bolo auto natolko pekne a zachovale, ze uz som myslel ze ho vezmem len co sa ukaze predajca. Chlapik sa ukazal, ale o aute vela nevedel, tak som musel na druhy den volat majitelovi bazaru a ukazalo sa, ze on to kupil od jedneho chlapika co to mal kratko, a potom na tom jazdil on. Auto chvalil (jasne, ved chce predat). Na druhej strane zase neklamal ze je prvy majitel (ako je to v inzerate, takze som si trosku zistoval historiu) takze ma u mna plus. Z mojho pozorovania vyplynulo nasledovne, co budem dokumentovat fotkami:

- jedine chybicky na krase exterieru boli asi 3 male skrabance a hrudkaty chrom na kluckach, dalsia chybka bol lavy prah, ktory sa nenapaja uplne idealne na predny blatnik - je to treba asi opravit aby to nezahrdzavelo.. co vy na to?
Obrázek Obrázek

- podvozok mierne hrdzavy, ale nic hrozne na 8 rocne auto, ale aj tak by som sa rad spytal ci to takto vydrzi dlho (5 rokov) alebo to treba cim skor preasfaltovat?
Obrázek Obrázek Obrázek

- za pedalmi je nieco co som si vsimol az na fotke doma, zda sa mi ze ako prechadza riadiaca tyc od volantu do podlahy tak sa tam nieco hrdzavie..
Obrázek

- v kufri ma zaujal hrdzavy nit ktory drzi putko na dvihanie podlahy (pod ktorou je rezerva) a potom taka vec, ze konzola na nahradu vyzera byt opravovana. Potom som si vsak vsimol ze rovnako opravovana bola aj ta 2.0i, a teda neviem ci to tak nema byt original, co je sice skarede, ale kedze to nevidno, nevadi. Mate to kazdy takto vyspravovane na Lybre? Tiez je tam mierne tuknute zadne svetlo, a hlavne som si vsimol ze tam je vidiet zvar, moze to suvisiet s nejakou opravou zadnej casti, ale moze byt originalny..
Obrázek Obrázek

- co sa tyka motora, nepacil sa mi na nom olej a biele skvrny, ale na druhej strane to automaticky nemusi znamenat nic zle, kedze hlinik vraj moze byt skorodovany ak je auto od mora, a olej mam na motore aj ja a vobec sa mi nestraca, len som ho neumyl uz 3 roky :) Co sa tyka startovania, nastartoval na prvykrat, vyfuk som si nevsimal aky dym z neho siel, ale urcite nic napadne, lebo pri nastartovanom aute som tam este pobehoval a robil foto zospodu vzadu.. Chod bol asi normalny, variator by mohol byt ok, ale nie som odbornik, uvidime co povie mechanik ked sa tam nakoniec vyberiem. Tu su fotky motora.
Obrázek Obrázek

- v interieri to bolo tiez dobre, jedine znicene bolo sedadlo vodica, ale to len zmolkamy, co sa bude dat pekne "opravit". Jedno okno sa nestahovalo, ale bazarnik to opravuje, takze by to malo byt ok kym ho kupim. Klima chladila, nastavovat som neskusal. Radio slo, kontrolky nesvietili ani jedna, nevsimol som si ci zhasinali po jednej, nabuduce si dam pozor. Znicene tlacitka na klime su vpoho, inac nic vazne.. Jednu otazku mam vsak k volantu, a to ci je normalne ak je vacsia medzera medzi hornym krytom airbagu a telom volantu.
Obrázek Obrázek

Tak ako sa vam pozdava? Kupili by ste taketo auto? Rok vyroby ma 2001, a najazdenych vraj len 93tis. co moze a nemusi byt pravda. Pri dieseli by som tomu neveril, ale je mozne ze benzin nekupovali ludia ktori jazdili vela. Tak sa prosim pozrite a dajte mi vediet ci je na tom nieco podozrive, pripadne na co ine si dat pozor pri danom aute/motorizacii, co z elektriky este vyskusat, ako rozoznam ci napr. ABS, alebo ESP funguje... ci vobec Lybra mala v zaklade ESP a tak..

Vopred dakujem, tesim sa na diskusiu!
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Vítek 4 »

takze licovani blatniku a prahu je ok,tak to ma kazda. korozi mas jen na vyfuku tak co chces asfaltovat. :wink:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Hm.. no na druhej strane je ten prah napojeny potom uplne idealne :) Je tam uplne hladky prechod. A ta hrdza je hlavne kde sa vyfuk napaja na dalsie potrubie a tiez tie skrutky ako i skrutky v motorovom priestore su trochu zahrdzavene.. K tej konzole na nahradne koleso nevies povedat ci to tak je original pls?
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

#20 Příspěvek od Hamster 526 »

Tak sem kouknul na ty fotky a vůbec bych se nebál.
Ty sváry vzadu - ano, auto dostalo ťukanec zezadu, ale to nebylo to zjevně nic vážného a je to opravené.
Ty místa, kde se objevuje rez - nýty a šrouby můžou reznout, není to nový auto. Dole sem nic rezavýho neviděl (krom výfuku, ale to je normální).
Ad airbag řidiče - celý ten střed volantu je vlastně obří tlačítko klaksonu - čili tam musí být ta mezera, aby se to mohlo pohybovat - to je ok
Tlačítka klimy - nojo no, tak to máme skoro všichni, někde v konstrukci nastala chyba...
ESP v Lybře moc nebývá (pokud vůbec bylo v nabídce), ABS poznáš snadno - zadupneš to a brzdový pedál bude kopat zpátky, to ucítíš.
Že je motor shora špinavý, to fakt neřeš (naopak - mě ho v bazaru umyli tlakovkou tak, že propasírovali vodu až ke svíčkám :roll: ), hlavně zespoda nesmí být mastný...
Najeté kilometry neřeš, důležitý je stav.

Každopádně to auto vypadá moc dobře (řekl bych dokonce líp, než moje), vůbec bych se nebál. :)
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Vítek 4 »

ABS ma kazda lybra.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

#22 Příspěvek od Hamster 526 »

Jo, samozřejmě, každá Lybra má ABS a EBD, u ASR a ESP si nejsem jist, já ESP nemám, ASR ano (má tlačítko mezi sedadly). Já to pochopil jako otázku "jak se pozná funkční ABS?"...
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Vítek 4 »

My mame taky ASR,ale to kazda nema, ESP maji taky,ale jen nektere
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

#24 Příspěvek od Hamster 526 »

Už sem myslím viděl Lybru bez ASR, ale většinou tam je. Funkční ASR poznáš podle probliknutí kontrolky při prudkým rozjezdu nebo na kluzkým povrchu (taky cítíš, že ti to sebere trochu výkonu), funkční EBD poznáš - pokud přecházíš na Lybru z Felicie - při prvním pokusu trochu přibrzdit... :D

Ještě k tomu blatníku - neřeš blbiny. Když se všude říká "Bacha na bouraný auta!", tím se myslí totálně rozstřelený a poslepovaný z několika kusů. Kolik aut má po osmi letech provozu všechny blatníky a nárazníky původní? Jestli tam nejsou podezřelý sváry všude možně pod kapotou a zespoda (nesouměrně podle stran, podezřele nezačištěný apod.), tak to neřeš.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Dakujem chlapi za uistenie, som trochy paranoidny co sa tyka hrdze, lebo po poslednej zime mi na felke narastla taka diera na prahu, ze sa s tym bojim jazdit a opravovat to uz nema zmyselv velmi, a tiez nemozem zostat bez auta kedze mame maleho syna a auto potrebujeme skoro kazdy den. Preto by som nerad kupil tak ze mi aj toto prehrdzavie za 3 roky ako dana felka. Cital som tu niekde ze Lybry nehrdzaveju ak neboli burane, tak preto by som bol najradsej ak by neboli ani opravovane, a vsetko riesil hned kym je to este v pohode, aby to bolo lacne a rychle a vydrzalo co najviac.

Snad je teda ten zadok opraveny dobre, myslel som si ze to moze byt aj original, lebo podobne som to videl aj na dalsej Lybre, konzola bola vylepena podobne, ten zvar pri svetle bol jemnejsi, ale stale to davalo tu moznost ze je to tak original.. ale snad to nebude take zle, uvidime co povie mechanik ked to uvidi nazivo.

Kazdopadne ste mi dodali odvahu, zarezervoval som si ju u predajcu ze urcite pridem, a ze dost vazne ju zamyslam kupit, tak snad tam este bude kym bude mechanik mat cas :)

Inak niekto tu spominal ze ked motor zerie olej tak do toho netreba investovat, ale dolievat, lebo ze opravy mu dopadli nejak zle. Neviete k tomu nieco blizsie?

A este jedna otazka - chcel by som si o tom aute nieco zistit ohladne vybavy ked sa predavalo a tak, lenze nie som si isty ci je VIN to cislo co je na tom odstavajucom stitku a predierovane, alebo na tom stitku co tam je vaha vozidla a tak.. a tiez ci sa o to da ziadat v nejakom servise aj mailom, ci treba zajst osobne, ci s tym niekto nemate skusenosti..

A posledna ze ako je to na slovensku pri kupovani auta z ineho okresu - treba ist asi na policiu tam aj doma, a vybavovat prechodne znacky.. to by malo byt ok, len neviem ako je to presne s povinnym poistenim, treba ho uz mat vybavene, alebo staci len papier este nezaplateny?

Dakujem!
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

#26 Příspěvek od Hamster 526 »

S tím VINem nevím, nemám teď auto u sebe, večer se kdyžtak podívám, kde to tam je...

A co se rzi týče - tyhle auta už opravdu nerezaví. To není felicie, abys to musel takle řešit. :lol: Než ta Lybra shnije natolik, že bude potřeba někde něco opravovat, bude z ní veterán... :D
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1493
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

#27 Příspěvek od Oskar 58 »

Myslim, ze podle fotek vypada opravdu moc hezky. Na rozdil od Felicie to ma pozinkovanou kastli, takze diry pres zimu se nedockas. Ten vyfuk to je klasika a ten chrom na klikach ma po urcity dobe kazda.
Pokud to zacne zrat olej, tak je to znamka toho, ze tam je nekde nejaky problem. Ja jsem olej nemusel nikdy dolevat od vymeny k vymene az na jednou jsem koukal, ze mi zacal mizet a o pul roku pozdeji - ejhle protocena sala.
Vybavu vidis na zivo co tam chces zjistovat? Jestli te zajima jestli to sedi podle VINka, tak staci natukat VINko do eperu a myslim, ze i v kazdem Fiatu by ti mohli dle VINka rici vic.
Preju hodne spokojene najetych km.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Ok, tak som si ten eper nasiel, ale zistil som ze to co mam nie je VIN :( VIN je 17 miestny, a ten mi na mojej fotke nevidno.. tak jedine ze zavolam majitelovi.. Ale co som checkol inu Lybru kde som si odfotil dobre aj stitok s VIN, tak vela informacii tam veru nie je, len ze aky interier to ma mat aky motor a kedy bola vyrobena.. alebo potom neviem po taliansky :) Ja by som chcel zistit prave take veci co som si neskontroloval, a to ci to ma ESP, ASR a tak..
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

#29 Příspěvek od Harous 239 »

Pokud chces auto opravdu koupit vyplatilo by se i podivat sem:
http://www.autotracer.cz/frmStart.aspx
Zadas tam VIN kod (17 znaku, zacina ZLA) a ono to napise co vsechno za udaje je v systemu o danym aute. Byva tam i stav tachometru pri STK/TUV. Pokud to budes chtit zjistit stoji to pak 500Kc.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Lubos 42 »

Ty Hároši, stejně to máš z Asistenzy
integrale
aktualně AR 159 SW

Odpovědět