Lancia Lybra 1.8 - je to ta spravna? :)

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Lancia Lybra 1.8 - je to ta spravna? :)

#1 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Zdravim,

zhanam nejaku benzinovu Lybru v slusnej vybave, slusnom stave, a najlepsie na Slovensku.. neviete o niekom kto by chcel predat? Dobru vybavu som nasiel len pri dieseloch, ale nechcem motor ktory znicim jazdenim po meste. Zatial som nasiel tieto 4, prve dva su benziny, ale vadi mi ze 1.6 nema multifunkcny volant a cd menic - chcel by som mat moznost na tom pustit aspon CD ak nie uz mp3 a druha 1.8 zase trosku mi je luto ze nema vyhrievane zrkadla, ale to by sa celkom dalo keby bol dobry stav. Pripadna 2.0 by bola na mna asi uz vela, momentalne mam felku kombi 1.3 a zihadlo fakt nepotrebujem Dalsie 2 vyzeraju podla inzeratov uplne super, ale su to diesely a tiez ktovie co este sa za tym skryva.. Nepoznate niekto tie auta? Ja byvam v Kosiciach, a velmi nemam kedy sa dostat na druhy koniec republiky. Dakujem.

http://lancia-lybra-wagon.auto.....80665.html
http://lancia-lybra-wagon.auto.....96539.html

http://lancia-lybra-wagon.auto.....94230.html
http://lancia-lybra-wagon.auto.....95222.html
Naposledy upravil(a) Chaozzak 503 dne sob čer 20, 2009 11:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

#2 Příspěvek od Hamster 526 »

Asi takle - 1.6 16V má otec ve fiatu marea. Je to výborný a spolehlivý motor a do fiatu tak akorát, ale lybra má o dva metráky víc. Takže 1.6 16V bych vyřadil, protože je na lybru slabý a navíc ty chceš lepší výbavu a tu u 1.6 spíš nedostaneš.... Takže máme 1.8, což taky není špatný motor, ale proč hned zavrhnout dvoulitr? Spotřeba je stejná, jezdím v průměru za 8l/100km, výbava bude lepší a výkon navíc není jen pro závodníky - sám nejezdím ani agresivně ani rychle. Je to i otázka bezpečnosti, když je potřeba rychle předjet apod. A potom je tu i pružnost toho motoru - má dost síly, aby člověk nemusel tak často řadit, už při 60km/h se dá jet vpohodě na pětku.... Co se dieselů týče, tak ty mají smysl, pokud hodně jezdíš. Pokud ne, tak na ně zapomeň, případné opravy jsou docela drahé... Takže já vřele doporučuji 2.0 20V
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Vítek 4 »

Ja budu met Lybru SW 2,0 20V, rok 99 na prodej, tak za mesic pokud bys mel zajem, je hezka, vinova barva :wink:
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Kuba 390
Příspěvky: 263
Registrován: ned úno 10, 2008 11:33
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od Kuba 390 »

A nevíte někdo, jestli se liší dvoulitry z Kappy a z Lybry?

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Vítek 4 »

Jan 390 píše:A nevíte někdo, jestli se liší dvoulitry z Kappy a z Lybry?
NO videl bych to na drobnosti, lybra ma plastove sani a ne hlinikove. Jinak uchyceni na karoserii bude jine. a plneni emisi bude u lybry euro 3 urcite, kappy mely 2jku.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Chaozzak 503 »

To Hamster & ktokolvek :)
Dik za info, ale u mna aj ked ma ta 1.8 o 2l na 100km nizsiu spotrebu tak to vyznam ma :) Nemam velmi skusenosti s takymito motormi, ale skor mi ide o to mat nizsiu spotrebu a platit nizsiu poistku, a teda ak mi motor auto utiahne, tak som spokojny :) Uz pri felicii som zvazoval 1.3 alebo 1.6, kedze som pocul ze silnejsi motor ma trochu vykonu navrch a teda pri urcitej konstalacii ako je auto nalozene a ako clovek jazdi sa skor oplati vacsi objem motoru, lebo potom sa ten mensi zbytocne trapi a zerie viac. Ale ked som si to zobral tak, ze vacsinou s autom jazdim sam do prace, alebo 2-ja dospeli plus jeden 4-mesacny (cierny) pasazier.. tak nam silny motor netreba.. takze skuste sa vyjadrit k takej otazke: bude sa trapit 1.6ka pri praznom, resp. mierne nalozenom aute? Dik dik :)

To Vitek4:
poslal som ti SZ ;)

Uživatelský avatar
Jan 69
Příspěvky: 2331
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:53
Bydliště: Praha 6

#7 Příspěvek od Jan 69 »

trápit se nebude..ale pro mě je třeba lybra takový auto od kterýho člověk čeká víc než 1,6. Jinak ale ten motor je držák, máme ho v Marejce..mimochodem, když tak čtu co od auta chceš, nebyla by nakonec lepší Marea? Užitná hodnota větší, motor stejný, cena poloviční, jen není tak "exkluzivní"
Lancia Beta Coupe 1300,2000,VX
Alfa Romeo 75, Sprint, 159 SW
Fiat 127, Uno, 600D, 131

Uživatelský avatar
Peter 409
Příspěvky: 32
Registrován: úte črc 22, 2008 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Peter 409 »

Nazdar vychodnare,
podobnu otazku som riesil pred rokom. Dlho som jazdil s Mareou s 1.9 TD a mal som to auto rad (vlastne stale mam, ale odkedy mam Lybru, som v nej nesedel). A chcel som nejaky benzin do mesta. Tak som sa bol previezt 1.6 a 1.8 pre porovnanie. Takze moje skusenosti:

1.6 v Marejke dobra do mesta, na Lybru malo. Je velmi citit rozdiel v hmotnosti, navyse nema ani velky krutak, takze stale spojka a preradit. Pre mna trapenie.

1.8 na Lybru asi zaklad motorizacie, skoda len dlhej prevodovky. Ale zase ked sa vytoci, tak je to hotove peklo a clovek si uziva decka vo firemnej octavke s bratislavskou znackou. Keby mala aj sestku, nemal by som vyhrady.

Navyse tych 1.8 je urcite viac na predaj a su lepsie vybavene.
Mimochodom vyhrievanie zrkadiel je v zakladnej vybave.
Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD
Lancia Lybra SW 1.8 VVT - odpocivajuca v pokoji

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Jan 69: laska je laska... :) Marea je fajn, ale rocnik 2001 uz daleko od lybry nema co sa tyka ceny..

Peter 409: fuuha, netusil som ze aj v KE ma niekto lybru :) kade chodis? rad by som ju totiz videl nazivo, ale najblizsie som videl niekde v bazare v MI, ale kedze som akurat na uvod dovolenky ochorel tak som ani tam nedosiel :(

Uživatelský avatar
Peter 409
Příspěvky: 32
Registrován: úte črc 22, 2008 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Peter 409 »

No tiez som myslel ze v KE som jediny, ale videl som uz 2 s KE znackou a casto vidavam dalsiu s TV. No a na ceste po krasach Slovenskeho raja som stretol jednu s Gelnickou znackou. Takze uz skoro tuctovka :lol:

No ked ju chces vidiet dak dame stretko, ale momentalne sme straaasne zasr.. spinavy a navyse nas nedavno na parkovisku niekto udrel do zadocku. Nic strasne, ale stve ma ze nebol schopny ani nechat nejaky listok, nic

Inak Stare Mesto, Sever je moja zona.
Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD
Lancia Lybra SW 1.8 VVT - odpocivajuca v pokoji

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Hehe, no jednu gelnicku som uz videl niekde v inzerate, tak som rozmyslal ze cestou k rodicom do LE sa zastavim a obzriem.. Inak tuctovat sa k vam nebudem ked by som ju kupil, stale mam trvale bydlisko v LE :)

To s tym kufrom ma mrzi, asi je dost tazke zohnat na to plechy ak sa nieco vacsie prihodi.. :( Inac ja byvam na Terase na Popradskej, ale pracujem pri amfiteatri ;)

Uživatelský avatar
Peter 409
Příspěvky: 32
Registrován: úte črc 22, 2008 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Peter 409 »

Len nepoveedz ze robis v Soc.poistovni [-o<

Zvyknem parkovat pred Letnou 40. Respektive v okoli, kedze je tam pravidelny pretlak.
Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD
Lancia Lybra SW 1.8 VVT - odpocivajuca v pokoji

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Chaozzak 503 »

:)) nie nie, letna 45 - at&t :) ale robim nocne, co znamena ze zacinam o 22:00 a koncim 6:00 plus minus cize to asi vysvetluje preco som ta tam nevidel.. inac pridal som si do profilu icq, tak ak ta to nezatazi, skus sa mi ozvat tam a sa mozeme dohodnut a stretnut, bol by som ti velmi vdacny :)

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Zdravim vospolok :)

nuz... stretol som sa s Petrom a ta lybra je fakt super auticko. Vsetko nasvedcuje tomu ze sa do toho dam, mam len jeden problem. Kufor je mensi ako vo felicii kombi, a povodne som planoval kupit auto co bude mat kufor aspon rovnaky, ak nie vacsi..

Konkretne rozmery u lybry su:
420 l - vnutro kufra po roletu, zadne sedacky nesklopene
800 l - asi objem kufra po strop, sedacky stale nezlozene
1300 l - komplet kufor pri sklopeni sedaciek
xxxx l - neviem kolko miesta je po vyhodeni sedaciek, asi sa vyhodit ani nedaju, a aj tak to nie je velmi relevantny udaj

Felicia:
447 l - vnutro po dosku, sedadla nezlozene
xxx l - nenasiel som kufor po strop pri nezlozenych sedadlach
1366 l - cely kufor, sklopene sedacky
1475 l - uplne vyhodene zadne sedacky

Kedze mam rodinu, potrebujem v aute prevazat kocik a kopec dalsich veci, samozrejme pri nesklopenych sedackach, a trosku ma mrzi strata priestoru...

Potom ma napadlo, ze stale sa daju kupit lyziny a pripadne ta plastova rakva na ne, ale neviem nikde najst kto predava kompatibilne lyziny na lybru :( Neviete nahodou niekto kde sa to da zohnat a kolko to stoji (lyziny aj rakva)?

Dalsia vec o ktorej sme sa rozpravali, ze vsetky lybry vraj maju tempomat, len im chyba ta packa pod volantom.. je to tak? Kolko stoji a kde sa da zohnat packa co by sa tam dala pouzit?

Dakujem.
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

#15 Příspěvek od Bonanza 270 »

co se tyce kufru zadna slava potom bych radsi volil mondeo nebo kappu at si u lancie :) a ze by meli vsechny tempomat? to nevim to sem necetl sem asi zas neco zaspal :D
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Odpovědět