Lancia Prisma Integrale 2.0

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
gratis1

Lancia Prisma Integrale 2.0

#1 Příspěvek od gratis1 »

Ahoj, auto uz mam, tak je to tady trochu OT, ale i tak se chci zeptat, nevite nekdo o nejakem servisu na toto auto, ktery ma i diagnostiku, v okoli Trnavy? Klidne i Bratislava. Stale kolise volnobeh (1000-2800) a tim padem to i dost zere, a nikde se do toho nechcou pustit. Ve Fiatu v Trnave mi rekli, ze Lanciu uz nedelaji.

A jinak s novyma tlumicema (REPASE) to uz neni takovej hrozne houpavej korab, ale celkem slusne drzici stopu vozitko. A REKL BYCH, ZE I PRIMERENE TVRDY.

Pekny den a dik za info.

Uživatelský avatar
Ben 312
Příspěvky: 2056
Registrován: pon úno 04, 2008 22:04
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Ben 312 »

Pokud je ten Fiat Fiat jako pod smlouve tak Lancie musi delat.
ex. Lancia Y10 1.3 GTi.e., r.v. 1989
ex .Lancia Lybra SW 2.4 JTD Intensa, r.v. 2002
Lancia Delta II 1.6 16V
Volvo V70II 2.4D/96kW

gratis1

#3 Příspěvek od gratis1 »

No nevim jestli je to na Slovensku taky tak. Asi tam zajdu osobne a poptam se. Predtim jsem jenom volal.

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Dan 1 »

Nemusíš přímo Fiat, bude to u nich stát nehorázné peníze, budou ti chtít vyměnit pokud možno celý motor, aby na tobě trhli co nejvíc peněz. Radši bych zkusil nějaký jiný neznačkový servis, se kterým máš zkušenosti (určitě se svými auty někam jezdíš).
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#5 Příspěvek od Dresik 28 »

To ti řekli, proto, že se bojí :) To kolísání může dělat VAE ventil..Zkus to včechno pročistit a odmastit. ventil, trubky a škrtící klapku
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

gratis1

#6 Příspěvek od gratis1 »

Jo jezdim. Treba z RR pres celou republiku do Kosic. Ale tam ma diagnostiku pouze na Land Rovery. Netrvam na Fiatu, ale proste nikde tady na okoli nemuzu najit servis, kterej by se do toho pustil a mel i diagnostiku. Proto se tady ptam. A jinak v tom Fiatu jsem mel v planu pouze diagnostikiu, tedy urtceni zavady. Opravovat bych to tam nechtel nechavat, to by cena opravy mohla lehce presahnout cenu auta. :)
Je to problem, je to Lancia a jeste k tomu stara. V kazdym servisu kde jsem zatim byl tak utikaly.
Dresik28> taky si myslim, ze se toho boji, tak rekli ze to nedelaji a maji pokoj. To co jsi my popsal, na to bych si s bidou troufnul tak v lete, ale ted v zime (garaz se nekona, parkuju pred domem nebo ve dvore) urcite ne. A co je to VAE ventil, to teda netusim vubec. Ale snad bych to vyguglil. S bidou jsem se jakz takz naucil terminologii do Rendze. Kdyz mi treba na foru psali, ze to bude vadna BECM, taky jsem z toho nebyl moudrej. Ale jinak se sam do oprav nepoustim, radsi to prenecham odbornikum. Teda kdyz to jsou odbornici. A ne jako autorizovanej servis Land Rover v Presove, kde mi 5 hodin diagnostikovali auto, nakonec vubec netusily, co by tomu mohlo byt, a jeste s klidnou tvari chteli 6000. Nedostali nic, hovada. A prave ten clovek v Kosicich po pul hodine na diagnostice vedel, v cem je problem.
Jo on je servis a servis. Je dneska problem najit odbornika na jakoukojiv znacku. Chystame se na Hyundai Teracana, ale taky to s tim servisem na okoli nevidim ruzove. Oni nas vsichni ti autorizovany servisy svoji neschopnosti primo tlaci, aby jsme jezdily ve Skodovkach (fuuuuuj).

gratis1

#7 Příspěvek od gratis1 »

Jo jezdim. Treba z RR pres celou republiku do Kosic. Ale tam ma diagnostiku pouze na Land Rovery. Netrvam na Fiatu, ale proste nikde tady na okoli nemuzu najit servis, kterej by se do toho pustil a mel i diagnostiku. Proto se tady ptam. A jinak v tom Fiatu jsem mel v planu pouze diagnostikiu, tedy urtceni zavady. Opravovat bych to tam nechtel nechavat, to by cena opravy mohla lehce presahnout cenu auta. :)
Je to problem, je to Lancia a jeste k tomu stara. V kazdym servisu kde jsem zatim byl tak utikaly.
Dresik28> taky si myslim, ze se toho boji, tak rekli ze to nedelaji a maji pokoj. To co jsi my popsal, na to bych si s bidou troufnul tak v lete, ale ted v zime (garaz se nekona, parkuju pred domem nebo ve dvore) urcite ne. A co je to VAE ventil, to teda netusim vubec. Ale snad bych to vyguglil. S bidou jsem se jakz takz naucil terminologii do Rendze. Kdyz mi treba na foru psali, ze to bude vadna BECM, taky jsem z toho nebyl moudrej. Ale jinak se sam do oprav nepoustim, radsi to prenecham odbornikum. Teda kdyz to jsou odbornici. A ne jako autorizovanej servis Land Rover v Presove, kde mi 5 hodin diagnostikovali auto, nakonec vubec netusily, co by tomu mohlo byt, a jeste s klidnou tvari chteli 6000. Nedostali nic, hovada. A prave ten clovek v Kosicich po pul hodine na diagnostice vedel, v cem je problem.
Jo on je servis a servis. Je dneska problem najit odbornika na jakoukojiv znacku. Chystame se na Hyundai Teracana, ale taky to s tim servisem na okoli nevidim ruzove. Oni nas vsichni ti autorizovany servisy svoji neschopnosti primo tlaci, aby jsme jezdily ve Skodovkach (fuuuuuj).

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Na starou Prismu je diagnostika na dvě věci. tam nezbývá než vzít člen po členu a měřit, zkoušet ověřovat. Možná fungují blikací kódy, ale to Tě stejně nespasí. Musí být v pořádku vše základní - svíčky, kabely, víčko a palec rozdělovače, motor musí mít tlaky, vše musí být čisté, elektroinstalace v pořádku. Pak zkoušet spojení el. - konektory, kostry, měřit čidla teplot, polohu klapky, lambdu atd. V normálním servise se nedoplatíš, musíš si to udělat sám, protže Prisma je veterán.
xxxx

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

#9 Příspěvek od Karel 6 »

[-X ,ale funguje.!
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

kus od kusu, no dobře :)
xxxx

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

#11 Příspěvek od Karel 6 »

to 1.6ie jsou záhadný.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#12 Příspěvek od Dresik 28 »

gratis: No hledej tohle http://www.postimage.org/image.php?v=aV1m1zor tohle je sice 16v, ale ten ventil je na stejnem miste. Taky koukni na ten vyvod z neho, vede do trubky co vede do skrtici klapky. Tohle vse by melo byt bez spiny a mastnoty. Taky by to melo tesnit a neprisavat falesny vzduch :)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Jura 197

#13 Příspěvek od Jura 197 »

Pane, kde máte převodovku? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Vladimír 82 »

redukce hmotnosti :lol:
Lancia Y10

Jura 197

#15 Příspěvek od Jura 197 »

Když jsou ty Vánoce :lol:

Odpovědět