Delta Motor 1.9 twinturbo

Chcete koupit Lancii? Ptejte se. Tato sekce je zde pro vás..
Zpráva
Autor
Zdendyc
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 19, 2019 13:00

Delta Motor 1.9 twinturbo

#1 Příspěvek od Zdendyc »

Dobry den mam dotaz doted jsem jezdil v alfach mam vyhlidnutou deltu 1.9 jtd twinturbo ma najezd 180tis a chci se zeptat zda ty motory nezlobi ohledne tech turb jak je natom se spolehlivosti diky

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#2 Příspěvek od Vítek 4 »

Ma ji tady Haby a nerikal ze by s tim mel nekdy nejaky problem. Ale koupil ji novou a nikdo s ni pred nim nejezdil. Takze jak s ni jezdil nekdo predchozi ti nikdo nerekne.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Mantaman 461
Příspěvky: 81
Registrován: sob pro 27, 2008 14:53
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#3 Příspěvek od Mantaman 461 »

Ahoj. Koupili jsme tuhle motorizaci při nájezdu asu 70tis. V současné době tacho cca160 a bez problémů. Teda nedávno se muselo dělat těsnění pod hlavou, ale jinak mechanika nezlobí. A jinak běžné spotřební věci asi jako na keždém autě.
Volvo S60 2.4T mazlik :D
Lancia Delta 1.9 JTD
ex Lancia Lybra 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Habby 598
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 216
Registrován: úte pro 14, 2010 10:50

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#4 Příspěvek od Habby 598 »

Ahoj, mám Deltu 1.9 twinturbo od novoty. V současnosti mám najeto 185 000 od podzimu 2013. Závady: parkovací senzor (asi ve 120000) prasklá hadice od turba (asi ve 150000). Pak mám občas problém s elektronickým podvozkem, ale to je tím, že mi při výměně brzd načali drátek k senzoru. Olej měním po 15000, všechny ostatní věci chvilku před doporučeným intervalem. Brzdy se dělaly poprvé komplet ve 170 000 km. Jinak mi už asi na furt bude svítit kontrolka hlídání v pruzích, protože se to servisům nechce seřizovat (nutné po výměně čelního skla). Také mi už mnohem častěji regeneruje DPF, ale ten už by vlastně v tuhle chvíli měl být po životnosti.
Delta S Momo 1.9 twinturbo
Kappa Coupe 16VT
Bylo Lybra SW 2.0 113kW
Forman Solitaire

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#5 Příspěvek od Vítek 4 »

Hlidani v pruzich ti zkalibruje ve Fiatu. Mne taky menili celni sklo a zkalibrovali to a funguje bez problemu 8-)
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Mantaman 461
Příspěvky: 81
Registrován: sob pro 27, 2008 14:53
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#6 Příspěvek od Mantaman 461 »

Tam mě při výměně skla nekalibrovali nic a normálně to funguje.
A otázka. Máte někdo skleněnnou střechu? Jestli už jste řešili promazání těch posuvných mechanizmů? Mě to teď blbě zavírá. Teda když dojede k té siťce, kterou musí zatlačit dolů, tak se zase vrátí zpátky.
Volvo S60 2.4T mazlik :D
Lancia Delta 1.9 JTD
ex Lancia Lybra 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#7 Příspěvek od Vítek 4 »

Tak nekdy je to potreba. Na tu strechu se chystam taky, namaz to mazadlem na zamky, proste co uschne.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Mantaman 461
Příspěvky: 81
Registrován: sob pro 27, 2008 14:53
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#8 Příspěvek od Mantaman 461 »

já myslel nejdřív vyčistit třeba WDčkem aby se to trichu rozkýbalo. za ty roky tam bude asi dost prachu.
Ptal jsem se na to jen tak ze srandy v autorizáku v Ostravě. tak se na mě tak divně culil a říkal něco že oni mají asi nějé speciální mazadlo. A že by možná i musela pryč stropnice.
Spíš si myslím že to nikdy nedělali a ani tam Deltu s šíbrem neměli.
Kdysi jsem zkušel dotaz na upgrade navigace. Tak koukali na mě jako na debila. A že by to museli zkusit na diagnostiku jestli to jde ... :-k
Volvo S60 2.4T mazlik :D
Lancia Delta 1.9 JTD
ex Lancia Lybra 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#9 Příspěvek od Vítek 4 »

To je zbytecne tam takove veci resit. Prach tm asi bude,ale WDcko je mastne. To bych radsi vyfoukal vzduchem pred tim.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Mantaman 461
Příspěvky: 81
Registrován: sob pro 27, 2008 14:53
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#10 Příspěvek od Mantaman 461 »

To jsem taky zjistil. Ale byla cesta kolem tak jen tak ze zvědavosti.
No jsem zvědavý jak se to povede
Volvo S60 2.4T mazlik :D
Lancia Delta 1.9 JTD
ex Lancia Lybra 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Habby 598
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 216
Registrován: úte pro 14, 2010 10:50

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#11 Příspěvek od Habby 598 »

Vítek 4 píše: pon dub 22, 2019 14:44 Hlidani v pruzich ti zkalibruje ve Fiatu. Mne taky menili celni sklo a zkalibrovali to a funguje bez problemu 8-)
V MB s tím prý jezdili asi 20 km a nic, tak se jim do toho prý nechce, jinde taky že nemají čas.
Delta S Momo 1.9 twinturbo
Kappa Coupe 16VT
Bylo Lybra SW 2.0 113kW
Forman Solitaire

Uživatelský avatar
Habby 598
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 216
Registrován: úte pro 14, 2010 10:50

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#12 Příspěvek od Habby 598 »

Mantaman 461 píše: pon dub 22, 2019 18:51 já myslel nejdřív vyčistit třeba WDčkem aby se to trichu rozkýbalo. za ty roky tam bude asi dost prachu.
Ptal jsem se na to jen tak ze srandy v autorizáku v Ostravě. tak se na mě tak divně culil a říkal něco že oni mají asi nějé speciální mazadlo. A že by možná i musela pryč stropnice.
Spíš si myslím že to nikdy nedělali a ani tam Deltu s šíbrem neměli.
Kdysi jsem zkušel dotaz na upgrade navigace. Tak koukali na mě jako na debila. A že by to museli zkusit na diagnostiku jestli to jde ... :-k
Deltu s šíbrem určitě měli, mazali my to cca před dvěma lety, už to zase drhne. V Praze chtěli rovnou rozebírat interiér, že je tam prý něco bloklého, tak nevím
Delta S Momo 1.9 twinturbo
Kappa Coupe 16VT
Bylo Lybra SW 2.0 113kW
Forman Solitaire

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#13 Příspěvek od Vítek 4 »

A mas tam origo sklo? V MB mi to seridili a funguje to.
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Mantaman 461
Příspěvky: 81
Registrován: sob pro 27, 2008 14:53
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#14 Příspěvek od Mantaman 461 »

Mě teda dávali origo sklo. Protože jiné nikde v republice a ani v okolnich pobočkách nebylo k sehnání. dělalo mi to autosklo =D>
Zkusím to vyčistit a promazat sám. Zase by to nemusela být taková věda
Volvo S60 2.4T mazlik :D
Lancia Delta 1.9 JTD
ex Lancia Lybra 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Jarda 357
Příspěvky: 125
Registrován: úte dub 22, 2008 12:18
Bydliště: Benešov

Re: Delta Motor 1.9 twinturbo

#15 Příspěvek od Jarda 357 »

Habby 598 píše: pon dub 22, 2019 23:55
Mantaman 461 píše: pon dub 22, 2019 18:51 já myslel nejdřív vyčistit třeba WDčkem aby se to trichu rozkýbalo. za ty roky tam bude asi dost prachu.
Ptal jsem se na to jen tak ze srandy v autorizáku v Ostravě. tak se na mě tak divně culil a říkal něco že oni mají asi nějé speciální mazadlo. A že by možná i musela pryč stropnice.
Spíš si myslím že to nikdy nedělali a ani tam Deltu s šíbrem neměli.
Kdysi jsem zkušel dotaz na upgrade navigace. Tak koukali na mě jako na debila. A že by to museli zkusit na diagnostiku jestli to jde ... :-k
Deltu s šíbrem určitě měli, mazali my to cca před dvěma lety, už to zase drhne. V Praze chtěli rovnou rozebírat interiér, že je tam prý něco bloklého, tak nevím
Na promazání není nic zvláštního, chce to spíš pořádně očistit vodící drážky při otevřeném šíbru. Dobrý je na to stříknout čistič brzd ve spreji a a pak vodící drážky pořádně otřít hadrem. Na promazání se dá použít např. silikonová vazelína co se používá na brzdy (vodítka) a nebo třeba teflonové mazivo ve spreji. WD a nebo jiné "vazelíny" bych nedoporučoval - způsobují křehnutí plastů
Lancia Delta Platino 1,9 JTDm Twin turbo
ex. Lancia Lybra SW 2,4JTD
ex. Fiat Marea TD100

Odpovědět