Oprava hlavice řadicí páky - Lybra

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal 336
Příspěvky: 21
Registrován: čtv bře 20, 2008 04:34
Bydliště: Třinec

Oprava hlavice řadicí páky - Lybra

#1 Příspěvek od Michal 336 »

Zdravím všechny,

jelikož jsem koupil auto s prasklou hlavicí a několikrát jsem naštvaný po autě hledal jak hlavici, tak pružinu, začal jsem řešit nápravu. V obchodě mi řekli cenu, 3500,- Kč za plastovou a 5000,- Kč v kůži, takže jsem zapřemýšlel a řešení je tady:

Na prasklé pouzdro s tisícihranem jsem nasadil pojistný kroužek, velikost viz foto, a šroubovákem jsem ho natlačil dolů. Pak pro jistotu ještě jeden a je to! Uvidíme jak dlouho to vydrží a jestli to bude dostačující, ale zatím to vypadá v pohodě.

Cena dílů: cca 2kč (ze starých zásob :) )
Práce: cca 10 min.

Michal.

P.S. Sám jsem se přistihl při tom jak za jízdy mám tendenci s hlavicí kroutit... a pak to nemá praskat!!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lancia Lybra 2,4JTD SW
Subaru Legacy 2.0GL kombi 4WD
Subaru Leone 1,8GL kombi 4WD
Na Subaru nikdy nezapomenu, asi se k němu i vrátím, ale Lybra je skvělá!

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

#2 Příspěvek od Harous 239 »

Podobne jsem to resil na Kappe, jen jsem misto pojistnyho krouzku pouzil elektrikarskou stahovacku - spinku. Drzi ted taky paradne...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět