"Výroba"el.vyhřívaného skla zrcátka Dedra/Delta II

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Gianni 271
Příspěvky: 630
Registrován: ned říj 28, 2007 12:43
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

"Výroba"el.vyhřívaného skla zrcátka Dedra/Delta II

#1 Příspěvek od Gianni 271 »

Při jednom "extempore"v Plzni se mi povedlo brnknout zrcátkem o zátaras a odneslo to "pouze" panorama-sklo s vyhříváním.Náhradní sklo jsem měl,ale bez topení.....jenže když je na něco člověk zvyklý a ještě když k ránu zase mrzne,to jedno sklo bez vytápění prostě naštve...Mám na tyhle doplňky celkem dobrý zdroj,ale momentálně není na skladě nic,a tak jsem se rozhodl vyrobit si sklo s vyhříváním podomácku...

Z onoho zbytku zrcátka,pro který jsem se vrátil na místo činu,jsem oloupal zbytky skla a lepidla a získal tak samotné topné tělísko/folii....
Obrázek

..potom jsem pomocí nože rozebral zdravé zrcadlo bez vyhřívání.....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zdravé sklo je třeba zbavit lepenky-použil jsem k tomu kolík na prádlo a ještě ho trochu přiostřil smirkem-v žádném případě to nezkoušet nožem,nebo něčím podobným,protože by se poškrábal zrcadlový nástřik..!!!
Obrázek

Obrázek

Po očištění samotného skla je třeba totéž udělat i u plastového kroužku a potom oba kusy důkladně odmastit....
Následuje lepení topného tělíska/folie zpět na zadní stranu zrcadla.K tomu jsem použil speciální lepidlo na čelní skla Dinitrol 501 FC-vynikající věc,sám jsem ho vyzkoušel už na lepení skel světel.....Na folii nanést slabou vrstvičku lepidla a šup na sklo...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Lepidlo tvrdne při pokojové teplotě 1-2 hoďky,ale já to nechal pro jistotu přes noc...
Obrázek

Další vrstva bude z oboustrané lepenky,silné 1mm,kterou postupně zakryjeme celou plochu zrcátka i s folií....Pak už zbývá jen zarovnat okraje,aby lepenka nepřesahovala přes okraj skla a můžeme nalepit plastový kroužek-tady pozor:při lepení musí být dlouhý výstupek na kroužku na opačné straně než kontakty na folii..!!!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

...namontujeme zajišťovací perko a zrcátko je připraveno k montáži...
Obrázek

...nasadit,zacvaknout a hurá na auto....

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Co budete potřebovat....???

..Kolík na prádlo,nebo podobnou "škrabku"/možná by to šlo urychlit ředidlem,ale neměl jsem ho po ruce...

..Lepidlo Dinitrol 501FC,nebo podobnou specialitu..

..Oboustranou lepenku silnou 1mm/ne víc

..Technický benzín,nůžky,větší nůž,malý nůž-skalpel

..3 hodinky času,dobrou hudbu,cigára a kafe...
Lybra 2.0 20v-Dolce Far Niente da AISIN
Dedra 1.6 i.e.
Dedra 1.8 i.e.

I'L GRANTURISMO....ospiti,non passeggeri

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

to je nádhera =D>
xxxx

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Pavel 3 »

návod pěknej chci jenom upozornit že ta topná fólie se dá koupit v Praze jsem to teda viděl jenom v jedný prodejně měli tam ty zahnutý zrcátka obdélníkový který se daj upravit do potřebnýho tvaru a i ty folie
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

#4 Příspěvek od Jirka 18 »

Na conradu je prodávaj taky cca 200 za pár -jsou přibližně dvě velikosti :wink:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
maczaCZ
Příspěvky: 360
Registrován: pon kvě 14, 2007 18:50
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od maczaCZ »

krásný, akorát teda ještě kde sehnat elektriku? :(
Audi 100 2.3 LPG 100kW/190Nm
Audi Cabrio 2.3 98kW
Prodám el.šíbr a zadní sklo na Lancii Dedru - levně
Prodej ND Audi 80/90 B3(B4); Coupé, 100/200/V8
http://www.facebook.com/YoungTimery.eu

Uživatelský avatar
Gianni 271
Příspěvky: 630
Registrován: ned říj 28, 2007 12:43
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Gianni 271 »

Třeba z vraku,který to měl....Pokud to budeš dělat,už se rovnou vyplatí dát tam el.stahování i do zadních dveří,protože kabely ovládání zrcátek z panýlku u ruční brzdy se vezou v jednom svazku se zad.oknama....
Lybra 2.0 20v-Dolce Far Niente da AISIN
Dedra 1.6 i.e.
Dedra 1.8 i.e.

I'L GRANTURISMO....ospiti,non passeggeri

Odpovědět