Zapojení dálky do centr. zamykání. <Dedra,Delta II>

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alan 345
Příspěvky: 946
Registrován: čtv bře 22, 2007 18:21
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Zapojení dálky do centr. zamykání. <Dedra,Delta II>

#1 Příspěvek od Alan 345 »

Tak konečně vyšel čas na tu dálku.Tak jednotka je přímo v pojistkové skříni a je to největší relé viz.foto.konektor jsem žádný nenašel abych to mohl přímo zapojit na dálku tak jsem to vyvedl všechno z relé jelikož to má ají svojí pojistku tak ají napajení dálky viz foto.Otvíraní a zavíraní stačí jen kontakt není třeba ovládat plusem nebo mínusem.Samo že dálka musí mít dva spínací kontakty.

ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) Alan 345 dne úte říj 14, 2008 20:54, celkem upraveno 1 x.
Lancia Dedra 1.8 ie 77KW 105 koníku LPG v kůží
Fiat Tipo 1.9 TD
Lancia Kappa 2.4 TDS v kůží

Uživatelský avatar
Rostislav 53
Příspěvky: 473
Registrován: pát srp 05, 2005 15:53
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení dálky do centr. zamykání. <Dedra,Delta II>

#2 Příspěvek od Rostislav 53 »

Jestli se můžu připojit dodám návod bez instalace na relátko jelikož relátko jsme měl jiné tak jsme musel zapojit dálku přímo do pojistové skříně.Není to nijak složité a podlé obrázků a popisu to zvládne i dítě.Jediné co je třeba je sundat plastové krytí a povolit pojistkovou skřínku aby se člověk dostal shora na konektory a to je tak vše.V návodu je i zapojení na bliknutí směrovek.Je k tomu potřeba dvou diod 6A většinou to je součástí balení ale někdy ne ale je otázka 10kč max.za obě.Instalace byla na dedru ale je shodná na deltu,tipo atd.Ovládání je mínusem.Co se týče najít si někde stále plus a kostru to není problém je toho kolem dost já to napojit na místo kde mělo být relátko a kostru jsme našel taky hned poblíž.První fotka je zapojení samotného ovládání je to na konektoru M. a je třeba zkusit jak to funguje aby při otevření se to nezavřelo a naopak.Jsou k tomu pořeba dva kabely.Na další konektor je hned za tím M je čený se zapojí směrové světla před dvě diody.Zapojuje se to na dva dva modré kabely v konektoru jeden je modrý a druhý modrý s černým.Jde to poznat jdou tam vždy dva do jednoho kontaktu.S fotky to jde dobře poznat.Kdyby byly dotazy rád odpovím.
Přílohy
DSC00550.JPG
DSC00548.JPG
DSC00540.JPG

Uživatelský avatar
Lubos 42
Příspěvky: 4536
Registrován: sob črc 09, 2005 14:10
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení dálky do centr. zamykání. <Dedra,Delta II>

#3 Příspěvek od Lubos 42 »

Dálkové otevírání pátých dveří na SW (bez odemykání zámku ).
Vyndal jsem plastovou zátku ze zámku, ve vhodném místě jsem přišrouboval klasický servomotor zamykání a z tvrdšího drátu jsem zhotovil táhlo k zajištění zámku a spojil se servem. Po zapojení DO zámek funguje tak, že po impulsu dveře odskočí ( není nutno odemykat tlačítko na dveřích ). Po zavření dveří je tedy normálně zamčeno.
Servomotor se snadno vejde pod čalounění 5. dveří.
Mimo předchozí úpravu:
Pokud nechcete aby vám při delším otevření 5.dveří svítilo osvětlení kufru a nemáte vypínač, stačí zaklapnout západku zámku.Před zabouchnutím dveří nutno západku uvolnit do otevřeného stavu.
Diskuzi a dotazy asi jinde (SZ apod), at se tohle vlákno nerozrůstá.
integrale
aktualně AR 159 SW

Odpovědět