Oprava krokomotorku volnoběhu <Delta I -jednobod>

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Oprava krokomotorku volnoběhu <Delta I -jednobod>

#1 Příspěvek od Jirka 18 »

Na autě mi nefungoval volnoběh-motorek se ani nehnul,tak jsem ho rozebral a poopravil-sice si nejsem jist životností,ale třeba se to někomu hodí. Měl jsem dva problémy----packa uzavírající vzduch se volně protáčela protože byly obroužené výstupky které ji vodí.Druhý byl ten,že se vůbec nehýbala -po rozebrání jsem zjistil,že byl upadlý jeden z 4 napájecích drátků,který stačilo připájet.

Jak to rozebrat??

Nejdříve je potřeba odšroubovat z osičky ten konec-je to jak matička na šroubku.
Po obvodu kovové základny jsou 3 štefty,ty se odvrtají 2mm vrtákem až narazíte na umělou hmotu.Vršek se opatrně vykláním vytáhne-je zatěsněno gumovýmkroužkem.Je potřeba zároven tlačit zespoda na osičku jinak utrhnete napájecí drátky.

Když je to celé venku,je to jednoduché,každý to pochopí,motorek jde vyčistit lihem,mrknout na upevnění drátků k konektoru-já měl jeden upadlý a proto nefungoval.

Obroušené výstupky jsem nahradil měděným drátkem,nevím jak to vydrží,uvidíme :lol: :lol:

Pak stačí zase opatrně poskládat a zajistit a je to.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#2 Příspěvek od Dresik 28 »

Jiříku, hoď mi ty fotky do maila, nahraju je k nám na web. dík:)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

#3 Příspěvek od Jirka 18 »

Máš je tam :-)
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

Odpovědět