Je libo čirou optiku na Lybratora?

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
XSeth
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 15, 2013 07:48

Je libo čirou optiku na Lybratora?

#1 Příspěvek od XSeth »

Pokud nekomu neda spat jako mne že se neda sehnat na lybru čiré světla tak tady je kratkej obrazkovej navod.
1 rozebrání světlometu.
Jde to pomněrně snadno jen musíte obřezat kolem dokola drážku kde je usazen pruhlendy plastovy kryt svetlometu a pak postupně páčit vhodným nástrojem .
2 sesunete z plastu chromovaný kroužek.
3 . nejnudnější a nejhorsí část musíte zbrousit nejlépe vrtačkou (já to delal aku) ale pozor max 1000otáček mne se osvědčilo nejvíce cca 500 ot/min první brusný papír zrnitost 80 brousit dokud bude stopa po rozptylových plochách na povrchu krytu. Pokud jste již tak hluboko že už není patrné kde byly rozptylové drážky tak můžete přejít postupně na hrubosti 180 , 240 ,400, 800, 1200 (od této zrnitosti s vodou) 2000 , 3000
PO zrnitosti 3000 již vemte molitanový kotouček s jemnou brusnou pastou dá se i použít zubní pasta a pozor existuji i ruzne molitanove koutoučky které jsou ruzně jemné.
Jo mne nejlépe cenove vyslo si koupit sadu tusím Carex protože kdbych to kupoval vše zvlášť tak by to vyšlo drá orientačně vetsi sada Carex na velmi poskrabane svetlomety kde najdete i vetsinu potrebnych brusných papíru a unašeč. Pak už jen leštit a leštit a leštit a leštit.
Pokud budete chtít být svědomití a ošetřit světlomet bezbarvim lakem tak nepoužívejte hlavně akrylátové spreje nejlepší je neakrylátová barva a nestříkat ale máčet pokud použijete akrylát tak vám plast popraská a zmléční (bohužel na jednom plexi se tak i stalo :(
Poté je možná silikonem nebo jiným tmelem který zatuhává slepit světla dohoromady a je hotovo já ještě doplnil světlomety o xenonové čočky z jedné čínské sady zatím tam jsou xenony ale jde to i upravit na H1 žárovky to budu dělat až příští tejden tak mne hend nekamenujte za xenon.
Přílohy
lybra svetlo.JPG
lybra svetlo 2.JPG
detail svetlo.JPG
rozlesteno.JPG
zacatek lesteni.JPG
brouseni.JPG
Lybra SW1,9 85KW 2004

Balti285
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 05, 2017 21:14
Bydliště: Nedašov

Re: Je libo čirou optiku na Lybratora?

#2 Příspěvek od Balti285 »

Ahoj chci se zeptat jestli se nějak zlepší svitivost kdyz si tu čirou optiku udělám nebo naopak zhorší a jestli by jste mi můžeš doporučit nějaké žárovky. Díky

Odpovědět