Lybra - stahování okna

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Zpráva
Autor
Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Lybra - stahování okna

#16 Příspěvek od Pesek »

David-SK píše: pon črc 30, 2018 09:09 Ahojte. Skúšal nieto reálne ten plastový bežec z vozidla Renault Laguna 2, ktorý tu je uvedený že by mal na lybru pasovať?
Mne sa včera urval bežec na zadnom okne a volal som do fiatu a už nie je dostupný tento originálny bežec. Tak som googlil a tu som sa dočíta, že tento by mal sedieť. Pasuje to teda? Skúšal to niekto? Vymením rovno asi obe zadné lebo už vydáva čudný zvuk aj druhá strana.
Vďaka za odpoveď.
Ze srandy jsem to nepsal, že mi fungují v autě [-(

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - stahování okna

#17 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No nevim teda. Ty laguňácký jezdce jsem koupil a i vyzkoušel... Jdou asi bez problémů na ty širší lyžiny co maj Lybry před FL. Na ty užší po FL to sice pasuje, ale je tam ta drážka o skoro 2mm větší.
Další věc - u originálu je taková plastová "ségrovka", která se na ten čep zacvakne po nastrčení do okna... Jelikož ten laguňáckej čep má menší průměr (lybra tušim 14, laguna 11), tak nejde použít ta ségrovka z Lybry.

Takže dotaz na Peska: čím jsi tam zajistil ten čep?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: Lybra - stahování okna

#18 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Na Allegru se ten dzindzik ještě dá sehnat. A posílají i do Čech:

https://allegro.pl/lancia-lybra-99-06-p ... _c=Product&
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Lybra - stahování okna

#19 Příspěvek od Pesek »

Pepazdepa 408 píše: úte srp 07, 2018 19:54 No nevim teda. Ty laguňácký jezdce jsem koupil a i vyzkoušel... Jdou asi bez problémů na ty širší lyžiny co maj Lybry před FL. Na ty užší po FL to sice pasuje, ale je tam ta drážka o skoro 2mm větší.
Další věc - u originálu je taková plastová "ségrovka", která se na ten čep zacvakne po nastrčení do okna... Jelikož ten laguňáckej čep má menší průměr (lybra tušim 14, laguna 11), tak nejde použít ta ségrovka z Lybry.

Takže dotaz na Peska: čím jsi tam zajistil ten čep?
Mě přežily ty původní, takže jsem tohle neřešil. Každopádně je to v autě snad rok a normálně to pořád maká. Mám Lybru po FL.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - stahování okna

#20 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

stahovacky mam jeste nejaky myslim
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Pesek
Příspěvky: 162
Registrován: sob čer 27, 2015 21:18

Re: Lybra - stahování okna

#21 Příspěvek od Pesek »

Pesek píše: stř srp 15, 2018 15:32
Pepazdepa 408 píše: úte srp 07, 2018 19:54 No nevim teda. Ty laguňácký jezdce jsem koupil a i vyzkoušel... Jdou asi bez problémů na ty širší lyžiny co maj Lybry před FL. Na ty užší po FL to sice pasuje, ale je tam ta drážka o skoro 2mm větší.
Další věc - u originálu je taková plastová "ségrovka", která se na ten čep zacvakne po nastrčení do okna... Jelikož ten laguňáckej čep má menší průměr (lybra tušim 14, laguna 11), tak nejde použít ta ségrovka z Lybry.

Takže dotaz na Peska: čím jsi tam zajistil ten čep?
Mě přežily ty původní, takže jsem tohle neřešil. Každopádně je to v autě snad rok a normálně to pořád maká. Mám Lybru po FL.
Špatně jsem to pochopil. Stáhnul jsem je ty origo fofr páskou a hotovo.

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Lybra - stahování okna

#22 Příspěvek od Oskar 58 »

Tak mohu potvrdit, že ten kluzny díl/jezdec z Laguny funguje.
Akorát jsem pro jistotu odriznul ten vystupek/ruzek a zajistil ten cep za dírou v okně tím původním ulomenym protikusem.
Funguje.
Jinak platí vše jak je napsáno v ůvodním příspěvku, jakmile uslyšíte při otvírání nebo zavírání prasknutí, okamžitě přestat cokoli dělat se stahovackou, aby jste zbytečně nezničili ty lanka. Většinou praskne z části ten jezdec a pořád je to defacto funkční.
Za těchto okolností je vymena možná a defacto jednoduchá.
Vyndat mechanismus, pomocí šroubováku shodit lanko z jedné z kladek a uvolnit jezdce, vyvleknout lanka, nasadit nového jezdce, nasadit lanka a pak bojovat a nasadit lanka přes zpátky přes tu kladku. Já si pomohl stahovací páskou a zafixoval jezdce, abych měl jedno lanko na krev natažené, takže mi stačily jedny ruce navíc, který zatlačili ten druhý bohdan,pružinu na doraz a malým sroubovakem přehodil lenko přes kladku.
Pak už se jen vyvstekat s tím tapecem, aby zapadl nahoře do drážky a je hotovo.🤣
Doufám, že to zas hodně dlouho nebudu muset dělat. 🤣
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - stahování okna

#23 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Oskar 58 píše: sob srp 24, 2019 16:50 Tak mohu potvrdit, že ten kluzny díl/jezdec z Laguny funguje.
Mohl bych poprosit o odkaz nebo PN ?? :) Zrovna dnes se ozvala rána... Díky

Odpovědět